Category: Angielski aktywnie

„Ninja balls” w klasie IV c

„Ninja balls” w klasie IVc / Joanna Hryniewicz-Wyszyńska

Dla dzieci zabawa jest nauką i pracą jednocześnie, a jej efekty są imponujące. Uczniowie klasy IV C SP wykonali na lekcji języka angielskiego „ninja balls”.

Więcej »

„Healthy eating” zdrowe jedzenie

„Healthy eating” zdrowe jedzenie/ Joanna Hryniewicz-Wyszyńska

Przy okazji lekcji „Healthy Eating” uczniowie klasy IV c  Szkoły Podstawowej, otrzymali informacje profilaktyczne  na temat  negatywnej roli cukru w organizmie. Uczniowie wypisywali produkty, które przeciętnie spożywają każdego dnia, włączając desery, lody, napoje i chipsy. Następnie  każdy uczeń obliczał,  ile łyżeczek cukru znajduje się jest w podawanych przez uczniów produktach żywnościowych. Więcej »

Czego można się nauczyć z tłumaczenia cytatów

„Czego można się nauczyć z tłumaczenia cytatów” Joanna Hryniewicz-Wyszyńska

Inspirujące cytaty mają to do siebie, że niektórych zainspirują, inni zgadzają się z ich treścią, pozostali uznają je za truizmy, ale tylko nieliczni zastanowią się jaką drogę przebył ich twórca, aby mógł wypowiedzieć te słowa oraz jaka historia kryje się za nimi. Więcej »

„Kidnap” aktywne oglądanie filmu

„Kidnap” aktywne oglądanie filmu/ Joanna Hryniewicz-Wyszyńska

Jest wiele zalet oglądania filmów w wersji oryginalnej. Pisałam już o tym w poprzednim poście z aktywnego oglądania filmów anglojęzycznych. Więcej »

Pen Pal Club: „A picture is worth a thousand words”

Pen Pal Club:  „A picture is worth a thousand words”/ Joanna Hryniewicz-Wyszyńska

Pisanie listów z osobą której się nie zna i  nigdy nie widziało jest procesem, który zawiera wiele emocji. Oscyluje on bowiem od chęci pokazania się z jak najlepszej strony do obawy, co możemy powiedzieć o sobie i na ile się otworzyć i jak zostaniemy przyjęci przez drugą osobę.

Więcej »

„Red Roses”- aktywne oglądanie filmu anglojęzycznego

„Red Roses” aktywne oglądanie filmu anglojęzycznego/ Joanna Hryniewicz-Wyszyńska

Jedną z najtrudniejszych umiejętnością w nauce języka angielskiego jest rozumienie ze słuchu. Można by powiedzieć, że wystarczy słuchać w oryginale języka mówionego. żeby nauczyć się rozumienia.  Jednak jest  to tylko polowa sukcesu. Trzeba też wiedzieć czego słuchać, ile słuchać oraz co z tym potem zrobić, żeby nauka przyniosła rezultaty. Ale to już jest tajemnica zawodowa warsztatu nauczyciela.

Więcej »

Analiza leksykalna i kulturowa newslettera

Analiza leksykalna i kulturowa newslettera/ Joanna Hryniewicz- Wyszyńska

Korespondencja ze szkołą z Australii oprócz wymiernych korzyści dla korespondujących , wnosi również wartość  dodaną w naukę pozostałych uczniów naszej szkoły. Więcej »

Trening efektywnego czytania po angielsku

Trening szybkiego czytania po angielsku/Joanna Hryniewicz-Wyszyńska

W klasie IV c SP wprowadziłam ćwiczenia mające na celu zwiększenie tempa czytania a co za tym idzie poprawę jakości czytania. Moim celem było zwrócenie uwagi na sam proces czytania, poprawnej wymowy oraz zmaksymalizowanie wysiłku umysłowego w proces dekodowania-kodowania znaków literowych

Więcej »

Pen Pal Club; Listy do Australii

Listy do Australii/ Joanna Hryniewicz-Wyszyńska

Uczniowie klasy 2b gimnazjum, którzy otrzymali listy z Australii byli pełni zapału i entuzjazmu do napisania odpowiedzi.

Więcej »

Pen Pal Club: Listy z Australii

Pen Pal Club: Listy z Australii/  Joanna Hryniewicz-Wyszyńska

Wczoraj,  9 marca 2016, uczniowie klasy 2b gimnazjum otrzymali wyczekane listy od swoich przyjaciół korespondencyjnych z Australii. Więcej »