Category: Koło turystyczne

RAJD NIEPODLEGŁOŚCIOWY

     W sobotę, 21 października wzięliśmy udział w Rajdzie Niepodległościowym, którego organizatorem był Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno- Krajoznawczego im, Wojciecha Kętrzyńskiego w  Kętrzynie, przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Kętrzyn i Urzędu Gminy Kętrzyn.

Wśród celów rajdu można wymienić:

  • uczczenie 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę;
  • poznanie walorów krajoznawczych regionu kętrzyńskiego;
  • krzewienie turystyki i krajoznawstwa oraz aktywnych form wypoczynku.

Mimo deszczowej pogody drużyna w składzie: Maja Jachimek, Julia Zborowska, Maciej Jachimek, Maciej Kiliszewski, Jakub Gasperowicz, Jakub Tokarski, Dawid Tofel, pod opieką Panów Bartosza Machniewskiego oraz Andrzeja Graczyka wyruszyła na spotkanie przygody.  Naszym celem i jednocześnie meta rajdu było Muzeum Mazurskie w Owczarni. Właśnie tam, nieco przemoczonych ale szczęśliwych, powitał nas jak zawsze gościnny Pan Aleksander Puszko, właściciel muzeum. Czekało na nas już rozpalone ognisko, przy którym rozgrzaliśmy się i upiekliśmy kiełbaski. Następnie odbył się konkurs historyczno-krajoznawczy dotyczący odzyskania przez Polskę niepodległości,działalności niepodległościowej na Warmii i Mazurach oraz znajomości regionu.Sukces odnieśli Maciej Kiliszewski oraz Maciej Jachimek zajmując odpowiednio drugie i trzecie miejsce.Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali wspaniałe nagrody.

Więcej »

 

 

WYCIECZKA ROWEROWA DO NIEDZIAŁ

Wycieczki piesze czy też rowerowe z okazji Światowego Dnia Turystyki nasze koło organizowało już wielokrotnie.Tym razem pojechaliśmy do Niedział, a dokładnie do gospodarstwa Pani Ani, położonego przy urokliwym jeziorku. Bez większych problemów dojechaliśmy na miejsce. Zobaczyliśmy piękne ,malowniczo położone małe jezioro,a na nim  niewielką wyspę. Z lądem łączy ją most prowadzący do drewnianego domku. Otacza go pomost, z którego można na przykład łowić ryby. Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy jak zakończy się nasz rekonesans.

Mimo nie planowanej „kąpieli” Oli i Kai humory nas nie opuściły. Po upieczeniu kiełbasek na ognisku wyruszyliśmy w powrotną drogę. Być może już nie długo znów wybierzemy się na spotkanie kolejnej przygody.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA