Category: Sport

wybieram-zdrowie-plakat

ROZGRYWKI SPORTOWE Z OKAZJI DNIA DZIECKA

1 czerwca to dzień na, który wszystkie dzieci czekają  z  niecierpliwością.   To czas radości, uśmiechu oraz mnóstwa atrakcji.   W tym dniu w Zespole Szkół nr 1 w Kętrzynie  szkolne ławki zamieniliśmy na szkolne boisko i halę sportową, bowiem główną atrakcją tego dnia były rozgrywki sportowe, w których zmagali się  uczniowie klas V i VI szkoły podstawowej oraz gościnnie klasa IV c.

Rozgrywki sportowe to tradycyjna impreza organizowana w tym wyjątkowym dniu  przez nauczycieli wychowania fizycznego, mająca na celu popularyzację kultury fizycznej i sportu szkolnego,  łącząca zabawę  z aktywnością fizyczną. Więcej »

NABÓR 2016(3)

Karta informacyjna

Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt

W dniach 16-17.04.2016  w Gardei zakończył się Ogólnopolski  Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt im. Mariana Skrabalaka o puchar Wójta Gminy Gardeja. Organizatorem turnieju było Gminne Stowarzyszenie Junior Gardeja. Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych rocznika 2004 oraz 2005. Do zawodów stanęło 17 zespołów a były to: z rocznika 2004 Vistal Gdynia, Bellator Ryjewo, MTS Kwidzyn, SP5 Koszalin, SP2 Tczew, Vambresja Worwo Wąbrzeźno , Varsovia Warszawa, Junior Gardeja.

Natomiast w roczniku 2005 były to Vistal Gdynia, SP2 Kwidzyn, SP4 Kwidzyn , SP2 Tczew, Vambresja Worwo Wąbrzeźno , Varsovia Warszawa,SP9 Elbląg, UKS Zryw Kętrzyn, Junior Gardeja.  Wszystkie mecze były bardzo zacięte, dziewczęta chodź jeszcze młode popisywały się swoimi nabytymi  umiejętnościami . Turniej ten odbył się już po raz 8  i od samego początku cieszył się dużą frekwencją. Można powiedzieć , że jest to jeden z największych turniejów dziewcząt  w województwie pomorskim. Więcej »

RZUCANKA SIATKARSKA

Dnia 08.04.2016 roku w Hali ,, Mistrzów” przy Szkole Podstawowej nr 4 w Kętrzynie odbył się turniej „Rzucanki Siatkarskiej Singli” dziewcząt klas II organizowany w ramach akademi siatkarskiej S.O.S. W zawodach udział wzięło 5 szkół z naszego miasta i gminy. Łącznie startowało 53 dziewcząt z najmłodszych klas. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas drugich . Turniej był punktowany indywidualnie oraz zespołowo. Mecze rozgrywane były systemem brazylijskim.    Chociaż dziewczęta dopiero zaczynają poznawać tajniki tej dyscypliny sportowej mecze były bardzo zacięte. Zawodniczki miały bardzo aktywnych kibiców ( mamy) , które z całych sił dopingowały dzieci  . Na zakończenie turnieju organizator wręczył każdemu uczestnikowi pamiątkowy dyplom i drobny upominek. Więcej »

Półfinał IV Mistrzostw Województwa W-M w piłce ręcznej dziewcząt Szkół Gimnazjalnych Szkolnego Związku Sportowego

W dniu 22.03 /wtorek/ 2016 r. o godz. 10:00 w hali sportowej Gimnazjum w Rozogach przy ul: 24 Stycznia 13 odbył się IV półfinał (baraż) mistrzostw województwa W-M w piłce ręcznej dziewcząt szkół gimnazjalnych. W zawodach udział wzięły trzy zespoły: Gimnazjum Lubawa, ZS Nr1 z O/I w Kętrzynie, Gimnazjum Rozogi. Awans do finału mistrzostw województwa wywalczył zespół z Kętrzyna. Więcej »

MIEJSKIE ELIMINACJE W MINI PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT „TRÓJKI SIATKARSKIE”

 

             W dniu 13 listopada 2015 roku  siatkarskie emocje towarzyszyły  kibicom i sympatykom piłki siatkowej w Kętrzynie. W  Hali Widowiskowo-Sportowej MOSIR odbyły się miejskie eliminacje w mini piłce siatkowej dziewcząt – „trójki siatkarskie”.

     Turniej dostarczył wielu emocji, mecze były bardzo zacięte, dziewczęta chociaż dopiero zaczynają poznawać tajniki tej  dyscypliny sportowej  zaskakiwały umiejętnościami i znakomitymi zagraniami. Nasze młode siatkarki walczyły bardzo ambitnie i ostatecznie po dogrywce uplasowały się na II miejscu ustępując drużynie Szkoły Podstawowej nr 1. Dla naszych młodych zawodniczek było to cenne doświadczenie i możliwość przekonania się na jakim poziomie mogą grać inne zespoły. Dziewczętom  należą się  wielkie brawa za pozytywne podejście do meczu, za motywację do gry, za nieustępliwość, za sportową walkę do końcowego gwizdka sędziego. Więcej »