Archive for Październik, 2015

BUDŻET OBYWATELSKI – WYNIKI GŁOSOWANIA

Zakończyła się procedura związana z Budżetem Obywatelskim na 2016 rok. Z radością informuję, że pomysł utworzenia placu zabaw dla dzieci niepełnosprawnych przy naszej szkole otrzymał najwięcej, bo aż 958 głosów !!! Tym samym projekt zostanie zrealizowany  Serdecznie dziękuję Państwu za oddanie swojego cennego głosu na moją propozycję. Podziękowania należą się także wszystkim osobom, które zaangażowały się w promocję projektu, przede wszystkim Pani Dyrektor Bożenie Mickiewicz, Radzie Rodziców, nauczycielom i pracownikom szkoły, a także uczniom, którzy zachęcali do głosowania swoich rodziców. Nasze wspólne zaangażowanie przyniosło wymierne efekty – już niedługo będziemy się cieszyć nowym placem zabaw.

http://budzetobywatelski.miastoketrzyn.pl/images/bo_wyniki.pdf

JESIENNA SURÓWKA – SAMO ZDROWIE

Jesienna surówka “Samo zdrowie”. Pokrój kapustę na kawałeczki i pokrojoną włóż do miseczki. Umyj ogórek, obierz dokładnie, po czym w kosteczkę pokrój go zgrabnie. Marchewkę umyj, obierz ze skórki, zetrzyj na tarce na cienkie wiórki. Rozłup orzechy, wyrzuć łupiny, a środek pokrusz w małe drobiny. Umytą natkę pokrój drobniutko, w jedną surówkę połącz wszyściutko i całość razem mieszaj chwileczkę, dodając miodu jedną łyżeczkę. Potem surówkę odstaw na boczek. Gdy puści pełen witamin soczek, wygodnie sobie przy stole siadaj i “ Samo zdrowie” łyżką zajadaj.

                                                                               Małgorzata Strzałkowska

  Więcej »

PAMIĘTAMY…

27 października klasa I c udała się autobusem komunikacji miejskiej na Cmentarz Komunalny w Kętrzynie. Tego dnia pierwszaki zapaliły znicze przed pomnikiem żołnierzy poległych na wszystkich frontach II wojny światowej. Wspólna chwila zadumy i modlitwa za zmarłych przybliżyła nas do zbliżających się świąt listopadowych.

Aneta Woźniak, Katarzyna Ciborska

Wspominamy i pamiętamy o tobie Janie Pawle II

Dokładnie dzisiaj 22.10.2015 r. mija 37 lat od inauguracji Pontyfikatu Jana Pawła II. Pierwszy od ponad 450 lat biskup Rzymu nie pochodzący z Włoch, zasiadał na Stolicy Piotrowej blisko 27 lat. Jego Pontyfikat, trzeci pod względem długości w dziejach, wywarł szczególny wpływ na losy Kościoła katolickiego i świata. Nazywany papieżem pielgrzymem spotykał się z ludźmi cierpiącymi i niestrudzenie docierał wszędzie tam, gdzie było łamane prawo człowieka do wolności i godnego życia. Specjalne miejsce w pielgrzymowaniu Jana Pawła II zajmowała młodzież. Nie tylko polska, ale młodzież z całego świata. Z nią papież nawiązał szczególnie bliski kontakt. Dlatego to dzisiaj w rocznicę Pontyfikatu młodzież i dzieci naszej szkoły uczciła pamięć Ojca Świętego uczestnictwem we Mszy Świętej, w parafii św. Brata Alberta. Z kolei klasa II A Gimnazjum w montażu słowno-muzycznym na hali MOSiR zaprezentowała fragmenty wspomnień Jana Pawła II, Jego myśli oraz poezję utworów polskich wieszczów, na których Papież wzrastał i które towarzyszyły mu przez całe życie. Więcej »

Konkurs rozstrzygnięty

Od 02.10.2015r do 13.10.2015r trwał konkurs plastyczny na najpiękniejszą zakładkę do książki z przyjacielem Kubusia Puchatka, ogłoszony przez bibliotekę szkolną. Z przyjemnością informujemy, że konkurs został właśnie rozstrzygnięty ( 16.10.2015r). Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom, które podjęły wyzwanie i wykonały piękne zakładki. Komisja brała pod uwagę: pomysł, różnorodność technik i wykorzystanych materiałów, zgodność z tematyką oraz samodzielność . Więcej »

Rodzice – dziecko – szkoła

Dlaczego rodzice ulegają tyranii ze strony dzieci?

Rodzice często usprawiedliwiają skandaliczne zachowanie swoich dzieci okresem buntu dziecięcego albo bunt nastolatków. Widok chmurnego, ponurego, milczącego i ‘sfochowanego’ nastolatka nie należy do rzadkości. Rodzice często nie mogą wpłynąć na zachowanie swoich dzieci. Co gorsza, są dzieci które werbalnie znieważają , obrażają, lub wręcz poniżają swoich rodziców. I na nic się nie przyda tłumaczenie i wyjaśnianie takiego zachowania. W rzeczywistości dzieci te stają się tyranami, chociaż większość rodziców wcale tak myśli o swoich pociechach. A może rodzice powinni tak myśleć, mimo tego, że brzmi to dość szokująco? Więcej »

Szatan z siódmej klasy

15 października uczniowie klas IV-VI wraz z opiekunami wybrali się do kina „Gwiazda” na spektakl „Szatan z siódmej klasy” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Udział w przedstawieniach teatralnych jest bardzo ważnym elementem wychowania przez sztukę, uczy właściwego zachowania w miejscach publicznych, rozwija wrażliwość artystyczną, przygotowuje też uczniów do świadomego korzystania z dóbr kultury. Uwspółcześniona i – momentami – zaskakująca adaptacja powieści Kornela Makuszyńskiego bardzo spodobała się młodym widzom. Wszystkich aktorów nagrodzili gromkimi brawami.

kwiatyr

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Pani Dyrektor, Gronu Pedagogicznemu i Wszystkim Pracownikom życzymy jak najwięcej satysfakcji z pracy z dziećmi i młodzieżą. Niech codziennej pracy towarzyszy spełnienie zawodowe, uznanie  i zaufanie rodziców oraz szacunek społeczeństwa.

Życzymy pogody ducha oraz realizacji wszystkich zamierzeń w każdej sferze życia. Szanowni Państwo, niech wiązanka kwiatów, którą złożyliśmy we wtorek na ręce Pani Dyrektor będzie wyrazem uznania i szacunku nas, rodziców, dla Waszej pracy. Do naszych podziękowań dołączyliśmy we wtorek słodki poczęstunek, na który zaprosiliśmy wszystkich pracowników szkoły.

Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

W imieniu wszystkich rodziców ZS nr 1

Agata Płaskowicka-Rakiel

Przewodnicząca Rady Rodziców

Diagram literowy

Diagram literowy / Joanna Hryniewicz-Wyszyńska
Podczas lekcji j. angielskiego klasa IV C otrzymała zadanie ułożenia jak największej ilości słów w ciągu 2 minut. Do wykorzystania uczniowie szkoły podstawowej mieli diagram i mogli korzystać jedynie z tych liter które były w diagramie Więcej »

Dzień Edukacji Narodowej

13 października na czwartej godzinie lekcyjnej w hali MOSiR odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pani Dyrektor Bożena Mickiewicz złożyła życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły oraz podziękowała za zaangażowanie w codzienną pracę. Odczytała również życzenia od swojego zastępcy pani Doroty Arszułowicz. Poinformowała, że nagrodę Burmistrza Miasta otrzyma w tym roku pani Małgorzata Stefaniak-Rogowska. Wręczyła też nagrody Dyrektora Szkoły. Otrzymali je: p. Dorota Gryta, p. Anna Płoska, p. Katarzyna Ciborska, p. Krystyna Tymcio, p. Elżbieta Krzak, p. Katarzyna Puczel, p. Anna Fedyk, p. Joanna Małkiewicz, p. Aneta Pusio, p. Jolanta Raczuk, p. Mariusz Michalak, p. Daniel Wróbel, p. Andrzej Graczyk oraz p. Beata Modzelewska, p. Aneta Machniewska, p. Grażyna Oklińska, p. Teresa Komarowska, p. Grażyna Możejko. Więcej »