Archive for Październik, 2015

BUDŻET OBYWATELSKI – WYNIKI GŁOSOWANIA

Zakończyła się procedura związana z Budżetem Obywatelskim na 2016 rok. Z radością informuję, że pomysł utworzenia placu zabaw dla dzieci niepełnosprawnych przy naszej szkole otrzymał najwięcej, bo aż 958 głosów !!! Tym samym projekt zostanie zrealizowany  Serdecznie dziękuję Państwu za oddanie swojego cennego głosu na moją propozycję. Podziękowania należą się także wszystkim osobom, które zaangażowały się w promocję projektu, przede wszystkim Pani Dyrektor Bożenie Mickiewicz, Radzie Rodziców, nauczycielom i pracownikom szkoły, a także uczniom, którzy zachęcali do głosowania swoich rodziców. Nasze wspólne zaangażowanie przyniosło wymierne efekty – już niedługo będziemy się cieszyć nowym placem zabaw.

JESIENNA SURÓWKA – SAMO ZDROWIE

Jesienna surówka “Samo zdrowie”. Pokrój kapustę na kawałeczki i pokrojoną włóż do miseczki. Umyj ogórek, obierz dokładnie, po czym w kosteczkę pokrój go zgrabnie. Marchewkę umyj, obierz ze skórki, zetrzyj na tarce na cienkie wiórki. Rozłup orzechy, wyrzuć łupiny, a środek pokrusz w małe drobiny. Umytą natkę pokrój drobniutko, w jedną surówkę połącz wszyściutko i całość razem mieszaj chwileczkę, dodając miodu jedną łyżeczkę. Potem surówkę odstaw na boczek. Gdy puści pełen witamin soczek, wygodnie sobie przy stole siadaj i “ Samo zdrowie” łyżką zajadaj.

Małgorzata Strzałkowska

PAMIĘTAMY…

27 października klasa I c udała się autobusem komunikacji miejskiej na Cmentarz Komunalny w Kętrzynie. Tego dnia pierwszaki zapaliły znicze przed pomnikiem żołnierzy poległych na wszystkich frontach II wojny światowej. Wspólna chwila zadumy i modlitwa za zmarłych przybliżyła nas do zbliżających się świąt listopadowych.

Aneta Woźniak, Katarzyna Ciborska

Wspominamy i pamiętamy o tobie Janie Pawle II

Dokładnie dzisiaj 22.10.2015 r. mija 37 lat od inauguracji Pontyfikatu Jana Pawła II. Pierwszy od ponad 450 lat biskup Rzymu nie pochodzący z Włoch, zasiadał na Stolicy Piotrowej blisko 27 lat. Jego Pontyfikat, trzeci pod względem długości w dziejach, wywarł szczególny wpływ na losy Kościoła katolickiego i świata. Nazywany papieżem pielgrzymem spotykał się z ludźmi cierpiącymi i niestrudzenie docierał wszędzie tam, gdzie było łamane prawo człowieka do wolności i godnego życia. Specjalne miejsce w pielgrzymowaniu Jana Pawła II zajmowała młodzież. Nie tylko polska, ale młodzież z całego świata. Z nią papież nawiązał szczególnie bliski kontakt. Dlatego to dzisiaj w rocznicę Pontyfikatu młodzież i dzieci naszej szkoły uczciła pamięć Ojca Świętego uczestnictwem we Mszy Świętej, w parafii św. Brata Alberta. Z kolei klasa II A Gimnazjum w montażu słowno-muzycznym na hali MOSiR zaprezentowała fragmenty wspomnień Jana Pawła II, Jego myśli oraz poezję utworów polskich wieszczów, na których Papież wzrastał i które towarzyszyły mu przez całe życie. Więcej »

Konkurs rozstrzygnięty

Od 02.10.2015r do 13.10.2015r trwał konkurs plastyczny na najpiękniejszą zakładkę do książki z przyjacielem Kubusia Puchatka, ogłoszony przez bibliotekę szkolną. Z przyjemnością informujemy, że konkurs został właśnie rozstrzygnięty ( 16.10.2015r). Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom, które podjęły wyzwanie i wykonały piękne zakładki. Komisja brała pod uwagę: pomysł, różnorodność technik i wykorzystanych materiałów, zgodność z tematyką oraz samodzielność . Więcej »

Rodzice – dziecko – szkoła

Dlaczego rodzice ulegają tyranii ze strony dzieci?

Rodzice często usprawiedliwiają skandaliczne zachowanie swoich dzieci okresem buntu dziecięcego albo bunt nastolatków. Widok chmurnego, ponurego, milczącego i ‘sfochowanego’ nastolatka nie należy do rzadkości. Rodzice często nie mogą wpłynąć na zachowanie swoich dzieci. Co gorsza, są dzieci które werbalnie znieważają , obrażają, lub wręcz poniżają swoich rodziców. I na nic się nie przyda tłumaczenie i wyjaśnianie takiego zachowania. W rzeczywistości dzieci te stają się tyranami, chociaż większość rodziców wcale tak myśli o swoich pociechach. A może rodzice powinni tak myśleć, mimo tego, że brzmi to dość szokująco? Więcej »

Szatan z siódmej klasy

15 października uczniowie klas IV-VI wraz z opiekunami wybrali się do kina „Gwiazda” na spektakl „Szatan z siódmej klasy” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Udział w przedstawieniach teatralnych jest bardzo ważnym elementem wychowania przez sztukę, uczy właściwego zachowania w miejscach publicznych, rozwija wrażliwość artystyczną, przygotowuje też uczniów do świadomego korzystania z dóbr kultury. Uwspółcześniona i – momentami – zaskakująca adaptacja powieści Kornela Makuszyńskiego bardzo spodobała się młodym widzom. Wszystkich aktorów nagrodzili gromkimi brawami.

kwiatyr

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Pani Dyrektor, Gronu Pedagogicznemu i Wszystkim Pracownikom życzymy jak najwięcej satysfakcji z pracy z dziećmi i młodzieżą. Niech codziennej pracy towarzyszy spełnienie zawodowe, uznanie  i zaufanie rodziców oraz szacunek społeczeństwa.

Życzymy pogody ducha oraz realizacji wszystkich zamierzeń w każdej sferze życia. Szanowni Państwo, niech wiązanka kwiatów, którą złożyliśmy we wtorek na ręce Pani Dyrektor będzie wyrazem uznania i szacunku nas, rodziców, dla Waszej pracy. Do naszych podziękowań dołączyliśmy we wtorek słodki poczęstunek, na który zaprosiliśmy wszystkich pracowników szkoły.

Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

W imieniu wszystkich rodziców ZS nr 1

Agata Płaskowicka-Rakiel

Przewodnicząca Rady Rodziców

Diagram literowy