Archive for Listopad, 2015

ANDRZEJKI

W piątek 27 listopada klasa IIc zorganizowała zabawę andrzejkową. Rodzice przygotowali pyszny poczęstunek, zadbali o nagłośnienie, odpowiednią muzykę. Klasa zamieniła się w dyskotekę. Każdy tak “wywijał “ jak potrafił. Koleżanki z kółka tanecznego na bieżąco udzieliły paru lekcji. Taniec przerywały chwile w których drugoklasiści próbowali przewidzieć swoją przyszłość. Wróżono z bucików, kubeczków i baloników. Za parę dni, parę miesięcy, parę lat dowiemy się czy wróżby się sprawdzą. Dziś już wiemy, że zabawa była bardzo udana.

                                       Krystyna Szulc & Katarzyna Ciborska

Więcej »

WRÓŻBY ANDRZEJKOWE

27 listopada uczniowie klasy II d wraz z wychowawczynią p. Krystyną Klancewicz zamienili się w magów i wróżyli swoją przyszłość. Zabawom nie było końca – „Numerologia”, „Czarodziejska moneta”, „Bucik”, „Kolorowe karteczki”, „Co ukryte w kubeczku” – to tylko niektóre z wróżb. Imprezę zakończył słodki poczęstunek.

Konkursy plastyczny i muzyczny pt. „Bezpieczna i przyjazna droga przez cały rok”

Wychowanie komunikacyjne jest niezmierne ważne. Zasady wpajane dzieciom od najmłodszych lat, poparte przykładami własnego dobrego zachowania są gwarancją ich bezpieczeństwa. Zadaniem rodziców, wychowawców ale także policjantów jest nauka bezpiecznego zachowania się na drodze. Nauka poprzez zabawę jest najlepszym sposobem na dobry przekaz ,dlatego we wrześniu br. policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie wspólnie z Wojewódzkim Zarządem Dróg w Olsztynie dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych zorganizowali dwa konkursy: plastyczny i muzyczny „Bezpieczna i przyjazna droga przez cały rok”.

Dzieci z klas I- III naszej szkoły wykonały prace plastyczne, a klasa II c nagrała piosenkę. Słowa do niej napisała wychowawczyni Krystyna Szulc, melodię Krzysztof Marzec (melodia z piosenki “Przybył Nowy Roczek”), a operatorem kamery została Katarzyna Ciborska.

W listopadzie przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursów . Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, organizatorzy zapoznali się ze wszystkimi zgłoszonymi pracami. Już dziś wiemy, dla kogo piątek 13-go okazał się szczęśliwy. Wyróżnione prace plastyczne zostaną zamieszczone w kalendarzu na 2016 rok ,a zwycięska piosenka zostanie nagrana w profesjonalnym studiu radiowym oraz będzie emitowana na antenie Radia Olsztyn. Niestety ,to nie byliśmy my. Mimo to uważamy, że i nasze prace plastyczne i piosenka są piękne. Posłuchajcie i oceńcie sami.

konkurs

„MAŁY MISTRZ” – PIERWSZE TESTY SPRAWNOŚCIOWE JUŻ ZA NAMI

    W ramach realizacji Ogólnopolskiego  Programu „Mały Mistrz” w  październiku bieżącego roku, po kilku tygodniach wcześniejszych  przygotowań, dzieci z klasy I a, b, c, d przystąpiły do pierwszych testów sprawnościowych takich jak : marszobieg na 600 metrów,  bieg wahadłowy 10 x5 metrów,  zwis na drążku . Ta ostania próba okazała się najtrudniejsza dla naszych początkujących sportowców, ale mimo to  wszystkim udało się ją wykonać . Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach wychowania fizycznego i do całości  testów podeszły z uśmiechem i zaangażowaniem. Podczas prób sprawnościowych przy wzajemnym dopingu,  każde dziecko z zapałem godnym podziwu  starało się uzyskać jak najlepsze wyniki. Wszystkim pierwszakom należą się duże brawa za zaangażowanie i prawdziwie sportową postawę  w obliczu nie najłatwiejszych, jak na pierwszy raz, zadań sportowych.

 

     Przed nami kolejny krok w zdobywaniu sportowej wiedzy i sprawności piłkarz-koszykarz.

 Uczniowie po opanowaniu określonych umiejętności i sprawności ruchowych otrzymają odpowiedni znaczek, który wklejają do swojej legitymacji. Zdobywca kompletu sprawności otrzyma  tytuł  „Małego Mistrza”.

 

Ça va – czyli po polsku o Francji

Z przyjemnością prezentujemy wam pierwszy numer gazetki Ça va – czyli po polsku o Francji poświęconej informacjom ze świata Francji oraz wydarzeniom związanym z nauką języka francuskiego w naszej szkole.

 

W każdym numerze znajdziesz m.in. artykuły dotyczące turystyki, kultury i zwyczajów francuskiego obszaru językowego. Nauczysz się kilku słówek i zwrotów w języku francuskim, dowiesz się o czym śpiewają francuskojęzyczni artyści. Więcej »

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

“ Niech się wreszcie każdy dowie

i rozpowie w świecie całym,

że dziecko to także człowiek,

tyle, że jeszcze mały.

Dlatego ludzie uczeni,

którym za to należą się brawa,

chcąc wielu dzieci los odmienić

stworzyli dla was mądre prawa.

Więc je na co dzień i od święta

spróbujcie dobrze zapamiętać!…”

Marcin Brykczyński

 

Dzieci z klas I- III i V postanowiły posłuchać rady z wiersza i w piątek 20 listopada ,w Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, postarały się zapamiętać jak najwięcej swoich praw. Każdy sposób był dobry. Niektóre dzieci oglądały filmy, inne uczyły się wierszy, kolorowały obrazki, jeszcze inne rozmawiały na ten temat, pisały, pań swoich słuchały. A potem- malowały, wycinały, kleiły…i w głowach własnych prawa utrwaliły. Teraz gdy będą potrzebne łatwo można będzie je sobie przypomnieć.

Zobacz interaktywną książkę Prawa Dziecka w Polsce  http://moodlepp5.webhost.pl/moodle/file.php/1/prawadziecka/prawadziecka/Default.html

Więcej »

List z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka

Kochane Dzieci, Drodzy Dorośli

20 listopada br. po raz drugi w Polsce obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Wydarzenie to 7 listopada 2014 r., na wniosek Rzecznika Praw Dziecka, ustanowił Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, aby wyraźnie zaznaczyć, iż prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka.

Polska na arenie międzynarodowej uznawana jest za ojczyznę praw dziecka, Janusz Korczak jest doskonale rozpoznawany w krajach, które ratyfikowały Konwencję o prawach dziecka, mamy więc społeczne zobowiązanie, aby te wypracowane przez lata standardy dotyczące praw dziecka upowszechniać również w Polsce. Więcej »

Ogólnopolski Dzień Pisania po Angielsku „WRITE ON”

Ogólnopolski Dzień Pisania po Angielsku „WRITE ON”/ Joanna Hryniewicz-Wyszyńska

Umiejętność ubierania myśli w słowa i tworzenie tekstu jest jedna z najbardziej fascynujących umiejętności człowieka. W szkole, poprzez pisemne prace uczniowie mają możliwość nie tylko wyrażenia własnego sposobu myślenia lecz również modyfikowania tej umiejętności w zależności od potrzeb otoczenia i wymagań społecznych Więcej »

W KRAINIE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

18 listopada uczniowie klasy IIIb szkoły podstawowej odwiedzili „Krainę Św. Mikołaja”. Nie udało im się spotkać z „głównym szefem” , ale pomocnicy świętego pokazali dzieciom całą krainę, produkcję bombek, salon Królowej Śniegu, muzeum ozdób choinkowych, a nawet sierotkę Marysię i jej gąski. Uczniowie wykonali również swoje bombkowe arcydzieła i napisali pierwsze w tym roku listy do Świętego Mikołaja , które wrzucili do specjalnej skrzyni. Wszyscy pełni wrażeń wrócili do szkoły. Zapraszamy do galerii.

                                           Ewa Głusiec

Więcej »

Biblioteka szkolna poleca!!!

                                                                                                                                                                                    Poznaj pełen zabawnych przygód świat Filipka i jego przyjaciół autorstwa Małgorzaty Strękowskiej – Zaremby.
„Cześć! Nazywam się Filipek Zaskroniec, nie wiadomo, gdzie początek, gdzie koniec!
Filipek to istny wulkan energii, a jego głowa to prawdziwa skarbnica niepoprawnych            ( zdaniem dorosłych) pomysłów. Nic dziwnego, że nadchodzące wakacje spędzają jego rodzicom sen z powiek. Filipek Zaskroniec, niepoprawny optymista i łobuziak, dowiaduje się, że będzie miał rodzeństwo. Brata powitałby z szeroko otwartymi ramionami, ale co, jeśli to będzie… siostra? Przecież każdy szanujący się chłopak wie, że z dziewczynami nie da się normalnie wytrzymać! Zacałują na śmierć, wygadają rodzicom każdą tajemnicę, zamęczą swoim babskimi sprawami. A jak się człowiek – nie daj Boże! – zakocha w takiej jednej – to już amen w pacierzu!
Kipiąca humorem, trochę niepoprawna książka dla wszystkich, którzy lubią bohaterów w typie słynnego Mikołajka”.