Archive for Luty, 2016

V Szkolny Konkurs Przyrodniczy pt. „Na biegunach życie płynie, chociaż mroźno w tej krainie”

Dnia 26 lutego 2016 roku odbył się

V Szkolny Konkurs Przyrodniczy pt. „Na biegunach życie płynie, chociaż mroźno w tej krainie”

Obszary biegunów są najbardziej wietrznymi miejscami na Ziemi. Większość lądu pokryta jest lodem i śniegiem . Latem dzień trwa całą dobę, a zimą słońce nigdy nie wschodzi. Najniższa temperatura zanotowana na biegunie południowym wynosi -89,4 stopnie. Mimo tak nieprzyjaznych warunków możemy tu spotkać wiele ciekawych gatunków flory i fauny. W morzach otaczających biegun południowy występuje cztery razy więcej roślin i zwierząt niż w innych wodach świata!

Więcej »

Mazurskie tradycje

17 lutego uczniowie klasy II d SP wraz z opiekunkami: p. K.Klancewicz i p.K.Mikutowicz udali się do kętrzyńskiego muzeum na zajęcia poświęcone mazurskim  obyczajom. Prowadząca opowiedziała również o tradycyjnej izbie mazurskiej. Pokazała nawet uczniom niektóre elementy jej wyposażenia, jak maselniczka czy żelazko z duszą. Dzieci uznały tę nietypową lekcję za bardzo interesującą.

Porady dla uczniów: Metoda osiągania celów SMART

Porady dla uczniów: Metoda celów SMART / Joanna Hryniewicz-Wyszyńska

Nasze życie jest ograniczone a  przede wszystkim energia, którą wykorzystujemy do działania. Jeżeli stawiasz sobie cele to zastanów się do czego wykorzystasz swój talent, czas, energię i aktywność. Cele mogą wskazać odpowiedni kierunek twojemu życiu. Stawiając sobie cele osiągniesz zajdziesz tam gdzie chcesz, nie robiąc nic w tym kierunku nigdzie nie dojdziesz i niczego nie osiągniesz. Nie będziesz miał wpływu na swoje życie, umiejętności i talenty. Więcej »

ZAJĘCIA SZACHOWE W NASZEJ SZKOLE

               Od 1 października 2015 roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klasy I B (grupa sześciolatków) uczęszczają na zajęcia szachowe. Grupa liczy 8 osób – 4 dziewczynki i 4 chłopców. Dzieci raz w tygodniu poznają tajniki gry w szachy i rozwijają swoje wiadomości i umiejętności.

           Gra sprawia im wielką przyjemność, uczy logicznego myślenia i koncentracji. Choć nasze zajęcia rozpoczęły się zaledwie 4 miesiące temu już możemy pochwalić się pierwszymi sukcesami. 24 stycznia jeden z naszych graczy – Mateusz Woźniak brał udział w Turnieju w Kętrzyńskim Centrum Kultury i zajął II miejsce.

           Warto podkreślić, że nasi zawodnicy mają zaledwie po 6 lat a ,,grają jak zawodowcy’’. Z każdym tygodniem ich umiejętności rosną a wiedza jaką zdobywają z pewnością zaprocentuje w przyszłości! W najbliższym czasie planujemy do kolejnego turnieju zachęcić wszystkich i pokazać, jak grają maluchy!!! Trzymajcie kciuki!

                                                                                               Ewelina Chałkowska- Dwulat

Więcej »

Zobacz zwiastun nowego odcinka „Fizyka jest wszędzie”

więcej…

Światowy Dzień Kota

20160217_12124317 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota. W obchody tego jakże sympatycznego święta włączyła się również biblioteka oraz świetlica szkolna. Dzieci przebywające w swietlicy upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół ( czarne noski i wąsiki), wykonały piękne kocie maski, opowiadały o swoich pupilach, wysłuchały kilku bajek oraz naśladowały kocie odgłosy i zachowania.

Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom za wspólną zabawę, za wykonanie pieknych prac, które stworzyły wystawę kocich portretów.

Joanna Widuto & Agata Zabłocka

Więcej »

Spotkania z Mistrzem

20160210_10065110 lutego 2016 roku uczniowie klasy II A  wraz z  wychowawcą Joanną Pyra oraz z panią Joanną Widuto wybrali się do zamku na lekcję z cyklu „Spotkania z Mistrzem”. Zajęcia poprowadził pan Andrzej Paczkowski ,który jest doświadczonym instruktorem udzielania pierwszej pomocy medycznej w powiecie kętrzyńskim. Dzieci dowiedziały się jak ważne jest niesienie pomocy innym ludziom i oddawanie krwi dla chorych. Film pomógł dzieciom odkryć tajemnicę krwi, czyli jak krew krąży w organizmie, jak walczy z wirusami i po co jest jej potrzebny cukier. Z rozmowy z panem Andrzejem Paczkowskim oraz wolontariuszami PCK, a także z filmu dzieci  dowiedziały się dlaczego ważna jest w razie wypadku pierwsza pomoc oraz dlaczego warto pomagać innym ludziom. Więcej »

APEL PODSUMOWUJĄCY I PÓŁROCZE

16 lutego w dużej hali odbył się apel podsumowujący I półrocze roku szkolnego 2015/2016. Pani Dyrektor Bożena Mickiewicz poinformowała, które klasy uzyskały najlepsze wyniki w nauce (IV c SP i I c GIM.) oraz najwyższą frekwencję (I c SP, IV c SP, I c GIM.) Najważniejszym momentem było jednak wręczenie stypendiów dla najlepszych uczniów. Otrzymali je: Adrianna Wołyńska, Jakub Czuczko, Urszula Łempicka, Jan Szulc, Bartosz Szczurko, Julia Archacka, Patryk Bućko, Bartosz Gotowski, Julia Zborowska, Oliwia Usarzewicz, Karolina Warno, Joanna Kreczman i Weronika Radomska.
Serdecznie gratulujemy!

Pen Pal Club: wpis blogowy

Pen Pal Club: wpis blogowy/ Joanna Hryniewicz-Wyszyńska

Uczniowie z zaprzyjaźnionej szkoły z Australii otrzymali paczkę z naszymi listami 8 lutego 2016.

Więcej »

PO RAZ KOLEJNY DZIĘKUJEMY SPONSOROM

Tym razem tato Mai Jachimek i inni pracownicy farmy wiatrowej EDP Renewables pod Korszami, zakupili dla klasy IIc ( sala 214) korkową tablicę. Wdzięczni drugoklasiści, pod kierunkiem pań: Krystyny Szulc i Katarzyny Ciborskiej, wykonali album, na który zlożyły się prace – wyklejanki – krajobrazy z wiatrakami, podpisane własnoręcznie przez autorów, zdjęcie pod tablicą całej klasy IIc oraz „wierszowane” podziękowanie. 12 lutego 2016 roku został  przekazany  sponsorom.

Tuż obok pięknej, białej, w linie zawisła brązowa.
Łatwo w nią szpilka swoją główkę chowa
mocując ważne treści, zdjęcia i litery…
Przyjmijcie więc od nas upominek szczery.
To co mamy – dajemy- obrazki kolorowe,
błyszczące wiatraki, płotki, kotki, krowę
-ot krajobraz taki, widzicie go co dzień- bo to Wasza praca.
Dzięki niej się nasza klasa wzbogaca.
Jeszcze raz DZIĘKUJEMY i tak sobie myślimy,
że o Was to na pewno my nie zapomnimy!

Krystyna Szulc & Katarzyna Ciborska

Więcej »