Archive for Kwiecień, 2016

Święta majowe – 1, 2, 3 maja

Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta. 1 Maja zapisał się jako Międzynarodowe Święto Pracy obchodzone nie tylko w Polsce, ale i na świecie. 2 Maja został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto to czci polskie barwy narodowe, które mają, jako jedne z nielicznych w świecie, pochodzenie heraldyczne. 3 maja upamiętnia wprowadzenie w Polsce Konstytucji.  Więcej »

WARMIŃSKO-MAZURSKI TURNIEJ BRD

W dniu 29.04.2016 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje powiatowe WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO TURNIEJU BRD. W sumie rywalizowało 9 szkół podstawowych i 7 szkół gimnazjalnych Więcej »

Lekcja historii inaczej

Czwartkową lekcję historii dla uczniów klas drugich gimnazjum przeprowadziła Grupa Artstyczna ,,Rekonstrukto” z Lublina.

Temat lekcji to – ,, Staropolski sarmatyzm i epoka szlachecka”.

W trakcie tej niecodziennej lekcji uczniowie poznali tradycyjny strój polskiego szlachcica i krótką historię sarmatyzmu. Uczestniczyli w procesie kobiety podejrzanej o czary. Najdzielniejsi mieli okazję uczestniczyć w krótkiej lekcji fechtunku i spróbować swoich sił    w pojedynku na szable. Szczególne emocje wywołał pojedynek stoczony o dobre imię  koleżanki  z klasy.

Największe zainteresowanie zarówno chłopców jak i dziewcząt wzbudziły jednak modele różnych rodzajów broni.

Dlaczego wszystkie lekcje historii nie mogą tak wyglądać? Więcej »

XVI Szkolny Konkurs Ortograficzny klas drugich

Dnia 26 kwietnia 2016 roku odbył się XVI Konkurs Ortograficzny klas drugich Szkoły Podstawowej.

Mistrzem Ortografii została – Weronika Sędrowska kl. IIc

Wicemistrzem Ortografii – Antoni Dados kl. IIb

II Wicemistrzem Ortografii – Antoni Jowsa kl. IIa

Uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły oraz dyplomy.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję!

Organizator: Małgorzata Krzyżanowska

Zdjęcie0076

Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt

W dniach 16-17.04.2016  w Gardei zakończył się Ogólnopolski  Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt im. Mariana Skrabalaka o puchar Wójta Gminy Gardeja. Organizatorem turnieju było Gminne Stowarzyszenie Junior Gardeja. Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych rocznika 2004 oraz 2005. Do zawodów stanęło 17 zespołów a były to: z rocznika 2004 Vistal Gdynia, Bellator Ryjewo, MTS Kwidzyn, SP5 Koszalin, SP2 Tczew, Vambresja Worwo Wąbrzeźno , Varsovia Warszawa, Junior Gardeja.

Natomiast w roczniku 2005 były to Vistal Gdynia, SP2 Kwidzyn, SP4 Kwidzyn , SP2 Tczew, Vambresja Worwo Wąbrzeźno , Varsovia Warszawa,SP9 Elbląg, UKS Zryw Kętrzyn, Junior Gardeja.  Wszystkie mecze były bardzo zacięte, dziewczęta chodź jeszcze młode popisywały się swoimi nabytymi  umiejętnościami . Turniej ten odbył się już po raz 8  i od samego początku cieszył się dużą frekwencją. Można powiedzieć , że jest to jeden z największych turniejów dziewcząt  w województwie pomorskim. Więcej »

GRY I ZABAWY RUCHOWE POD HASŁEM 1050 -lecia Chrztu Polski

25.04.2016 w hali „Mistrzów” przy Szkole Podstawowej nr 4 w Kętrzynie odbyły się „Gry i zabawy ruchowe” dla klas drugich szkoły podstawowej.  W zabawie wzięło udział 7 szkół:  SP z Biedaszek, SP z Kruszewca, SP z Wilkowa, SP nr1,3,4,5 z Kętrzyna
Drużyny składały się z 10 zawodników ( 5 dziewczynek + 5 chłopców). Wszyscy członkowie zespołu uczestniczyli w 13 konkurencjach w formie wyścigów rzędów z użyciem różnorodnych przyborów.  Każda konkurencja punktowana była oddzielnie. Zespół , który ukończył najszybciej poszczególne zadanie otrzymał maksymalną ilość punktów – 10 . Naszej drużynie bardzo mocno i gorąco  kibicowały mamy zawodników. Więcej »

RAZEM POSPRZĄTAJMY NASZ KĘTRZYN

W najbliższy piątek, 22 kwietnia 2016 r., nasza szkoła weźmie udział w akcji
„Wiosenne Sprzątanie Warmii i Mazur – 2016” połączonej z obchodami Światowego Dnia Ziemi, pod hasłem „Razem posprzątajmy nasz Kętrzyn”.
W akcji wezmą udział uczniowie klas I–VI Szkoły Podstawowej, I–III Gimnazjum, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi.
Sprzątanie dla klas IV-VI SP i I-III GIM rozpocznie się o godz. 9:50 i potrwa do godz. 11:30

Prace będą przebiegały według poniższego harmonogramu:

tabela

● „Sportowe zabawy z odpadami” – na zajęciach wychowania fizycznego uczniowie pod opieką nauczycieli będą wykonywać zabawy/ćwiczenia z użyciem materiałów odpadowych (np. butelki plastikowe, gazety… itp.) – odpowiedzialni nauczyciele wych. fizycznego.
● W tym dniu, w godz. od 9:00 do 12:00, odbędzie się Szkolna Zbiórka ZSEE
we współpracy z PGK „Komunalnik” w Kętrzynie – pod hasłem „Pozbądź się
elektrośmieci”.

DSC_1036

„Kidnap” aktywne oglądanie filmu

„Kidnap” aktywne oglądanie filmu/ Joanna Hryniewicz-Wyszyńska

Jest wiele zalet oglądania filmów w wersji oryginalnej. Pisałam już o tym w poprzednim poście z aktywnego oglądania filmów anglojęzycznych. Więcej »

XVI Szkolny Konkurs Ortograficzny klas trzecich

Dnia 19 kwietnia 2016 roku odbył się XVI Konkurs Ortograficzny klas trzecich Szkoły Podstawowej.

Mistrzem Ortografii została – Wiktoria Matuszewska kl. IIIa

Wicemistrzem Ortografii – Julia Ułasewicz kl. IIIb

II Wicemistrzem Ortografii – Szymon Nałysnyk  kl. IIIb

Uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły oraz dyplomy.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję!

Organizator: Małgorzata Krzyżanowska

Zdjęcie0071

Zaproszenie na “Piękny sen Róży”

Agnieszka Domurad, uczennica klasy II c, od września uczęszcza na zajęcia taneczne do Akademii Artystycznej Arabeska. 18 kwietnia  zaprosiła całą swoją klasę na spektakl taneczny ze swoim udziałem. “Piękny sen Róży” to “opowiadane tańcem” sny małej dziewczynki, którą mama zapisała na zajęcia baletowe. Chociaż tancerki są jeszcze bardzo małe to widać było, że w to co robią wkładają dużo serca i ciężkiej, systematycznej pracy. Nasza koleżanka tańczyła przepięknie. Widać, że ma talent. Były owacje, uściski, gratulacje, a następnego dnia – rozdawanie autografów. Występ podobał się nawet chłopcom, a przecież wiadomo, że od baletu zawsze wolą piłkę nożną.

                          Krystyna Szulc & Katarzyna Ciborska

Więcej »