Archive for Maj, 2016

DZIEŃ CICHOCIEMNYCH w Brzozowie Starym

Document-page-001

Mamo, tato kocham Was – bądźcie zdrowi

W niedzielę 22.05.2016 r. odbył się piknik rodziny pod hasłem ZDROWA RODZINA „Mamo, tato kocham Was – bądźcie zdrowi”. Zorganizowany został przez Kętrzyńskie Towarzystwo AMAZONKI. Klasa II d  SP z wychowawcą Krystyna Klancewicz i opiekunem Katarzyną Mikotowicz po raz drugi została zaproszona do wykonania spektaklu „Żyj zdrowo”. Zaprezentowane zostały 3 scenki: „O duchu, który bał się ruchu”, „O hałasie, który w szkole panuje i zdrowie psuje”, „O królewnie, która jabłek nie myła i krótko żyła”.   Artyści klasy II d w oparciu o melodię i tekst Arki Noego „ Tak i ja, tak i Ty możesz zdrowym być…” promowali zdrowy i sportowy tryb życia. Prowadzącym fenomenalnie jak zwykle był Emil Bednarczyk. Na koniec uczniowie  tej klasy rozdali obecnym dzieciom własnoręcznie  pokolorowane emblematy promujące ruch i zdrowe owoce i warzywa.  Widownia dużo się śmiała i biła brawa,  ponieważ treści były przekazane w sposób bardzo humorystyczny. Więcej »

W KONIKU MAZURSKIM

Panie z Galerii Stowarzyszenia Kulturalnego „Konik Mazurski”  zaprosiły w swoje progi uczniów klasy I D na ,,żywą lekcję” o regionie. Miejsce i eksponaty stały się  zachętą do działań w kierunku rozwoju artystycznego. Strój mazurski, warmiński, a także eksponaty obrazujące kulturę i sztukę dawnych mieszkańców naszego regionu, pozwoliły przekazać trochę wiedzy o regionie. W ramach lekcji dzieci obejrzały film „ Szkoła dawniej i dziś”. Na zakończenie wykonały piękne prace obrazujące „starą szkołę”  oraz zapisały swoje imiona prawdziwym piórem ze stalówką.

Małgorzata Kowalska & Katarzyna Ciborska

20160427_090148

Wiersze humorem pisane

Dnia 19.05.2016 r. uczniowie klasy II d SP z wychowawcą Krystyną Klancewicz i opiekunem  Katarzyną Mikotowicz wyruszyli do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Św. Jana Pawła II przy ulicy Klonowej w Kętrzynie. O godz. 9.00 rozpoczął się I wojewódzki konkurs poezji na wesoło „Wiersze humorem pisane” pod patronatem Starosty Kętrzyńskiego. Uczeń klasy II d Emil Bednarczyk wystąpił z utworem Juliana Tuwima pt. „Dżoncio”. Był najmłodszym uczestnikiem w kategorii Szkoła Podstawowa. Wiersz przedstawił w sposób bardzo humorystyczny. W konkursie uczestniczyły dzieci klas IV-VI i gimnazjum ze szkół  z Giżycka, Węgorzewa, Bartoszyc i Kętrzyna. Podczas obrad komisji czas umilały nam dziewczynki  ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, które  śpiewały w trzech językach: polskim, francuskim i angielskim. Więcej »

Czego można się nauczyć z tłumaczenia cytatów

„Czego można się nauczyć z tłumaczenia cytatów” Joanna Hryniewicz-Wyszyńska

Inspirujące cytaty mają to do siebie, że niektórych zainspirują, inni zgadzają się z ich treścią, pozostali uznają je za truizmy, ale tylko nieliczni zastanowią się jaką drogę przebył ich twórca, aby mógł wypowiedzieć te słowa oraz jaka historia kryje się za nimi. Więcej »

KOLEJNY TURNIEJ SZACHOWY ZA NAMI !!!

21 maja w Kinie Gwiazda odbył się kolejny Miejski Turniej Szachowy.  Najmłodsi uczniowie naszej szkoły brali w nim udział. Pierwszy, bardzo udany występ miał Michał Januszanis, który zajął 8 miejsce. Weronika Kieszek była tym razem 4, a Igor Karasik 20. Mateusz Woźniak, który awansował do 1 ligi był 4. Mali mistrzowie spisali się wspaniale. Pokazali, że grają sercem i dają z siebie wszystko. Z każdym turniejem są pewniejsi siebie, grają coraz lepiej i kochają szachy. A w tym pięknym sporcie o to właśnie chodzi. Trzymajcie kciuki!!!

Ewelina Chałkowska – Dwulat

„Jak wychować narcyza (a jak nie)”

„Jak wychować narcyza (a jak nie) ” dr David Ludden: tłumaczenie Joanna Hryniewicz-Wyszyńska

„Od 1970 roku, „samoocena” jest modnym słowem wśród rodziców, nauczycieli i psychologów. Rodzice słyszą, że muszą zaszczepić poczucie własnej wartości u dzieci, jeśli chcą, żeby wyrosły na  szczęśliwych i produktywnych dorosłych. Wychowawcy wierzą, że samoocena jest kluczem do sukcesu w nauce, więc zamieniają krytykę na pochwały,  aby nie zniszczyć kiełkującego poczucia własnej wartości u małych dzieci. Ponadto, terapeuci i trenerzy życiowi doradzają klientom z niską samooceną, aby  „udawali, że może im się może wszystko udać” jak gdyby poczucie własnej wartości pochodziło z wewnątrz, a nie z zewnątrz. Więcej »

Anonimowa ankieta ewaluacyjna online dla rodziców

W dniach 19-25 maja 2016r. w naszej szkole odbywa się ewaluacja.
Zainteresowanych rodziców zapraszamy do wzięcia udziału w wypełnieniu anonimowej ankiety on-line.

Adres ankiety dla rodziców uczniów gimnazjum:
www.seo2.npseo.pl/online/72042
PIN u wychowawcy

Adres ankiety dla rodziców uczniów szkoły podstawowej:
www.seo2.npseo.pl/online/72043
PIN u wychowawcy