Archive for Czerwiec, 2016

Wędrówka po urokliwym Beskidzie Śląskim

Już od kilku lat młodzi turyści i krajoznawcy, na zakończenie roku szkolnego biorą udział w obozach wędrownych i wycieczkach krajoznawczych, podsumowujących roczną działalność Szkolnego Koła Krajoznawczo – Turystycznego. Z cel wędrówek obierane są regiony jeszcze dotąd nie poznane.  Tak było i w tym roku. W dniach 14 – 19 czerwca SKKT „Przehyba” zorganizowało wycieczkę, której celem było poznanie najciekawszych miejsc Beskidu Śląskiego. W wycieczce wzięli udział: Aleksandra Komor, Joanna Kreczman (mimo,
że były najmłodszymi uczestniczkami, dzielnie poradziły sobie z wędrówką po górach), Aleksandra Cieleszyńska, Iza Kadelska, Weronika Olenkowicz, Justyna Gryta, Laura Krzyżewska, Gabriela Arszułowicz, Olga Lengauer, Michał Machniewski, Przemysław Zadorożny, Wojciech Olenkowicz, Paweł Grochala. Spotkania przy ognisku i nie tylko umilał nam grając na gitarze i śpiewając nasz absolwent – Damian Brancewicz.
To co widzieliśmy, utrwaliliśmy na zdjęciach, do obejrzenia których serdecznie zapraszamy.
Nasze przedsięwzięcie nie doszłoby do skutku, gdyby nie pomoc wielu życzliwych osób. Wśród nich znaleźli się przyjaciele i sympatycy wspierający naszą działalność, członkowie Rady Rodziców: Danuta Rogowska, Anna Bućko, Elżbieta Zborowska, Krzysztof Kadelski, którym jeszcze raz serdecznie dziękuję za okazane serce, zrozumienie i pomoc.
Dziękuje również Panom: Rafałowi Czumaj i Zbigniewowi Olenkowiczowi za wsparcie finansowe, wrażliwość, dobre serca i chęć niesienia pomocy potrzebującym dzieciom.
Serdeczne podziękowania składam również firmie MTI Furinova, kierownictwu
i pracownikom sklepu „Sezam”, hurtowniom papierniczym „Logos” i „Paulina”, właścicielom sklepu EL –MECH za okazane wsparcie finansowe.
Gorące podziękowania kieruję do Bartosza Machniewskiego, na którego po raz kolejny mogliśmy liczyć Dziękuję za uśmiech, otwarte serce i pomoc w każdej sytuacji.
Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękuję i do zobaczenia na szlaku. Więcej »

Koniec roku szkolne 2015/2016 w obiektywie

życzenia wakacje

WYNIKI „SZKOLNEJ LIGI ZADANIOWEJ” – gimnazjum

Oto rezultat kilkumiesięcznego zmagania się z ciekawymi zadaniami matematycznymi przez uczniów gimnazjum:

I miejsce – Jakub Czuczko kl. IIIc

II miejsce – Angelika Zglejszewska kl. IIIa

III miejsce – Michalina Migdał kl. IIIc

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy samych sukcesów w kolejnym etapie edukacyjnym!

WITAJ LATO

22 czerwca uczniowie klasy II a byli na basenie.Czas upłynął szybko podczas wspólnych zabaw  oraz gier w wodzie. Zajęcia te połączone były z lekcją języka francuskiego, gdzie nauczycielka naszej szkoły pani Agata Zabłocka nauczyła dzieci krótkiej piosenki, oraz zwrotów grzecznościowych dzień dobry (bonjour), dziękuję (merci), do zobaczenia (à bientôt).W doskonałych humorach wróciliśmy do szkoły.

Więcej »

Wycieczka klasy II A i III B

Każdy z nas bawił się w dzieciństwie w Indian.Uczniowie klasy II a I III b odkryli zabawy indiańskie podczas pobytu w Spytkowie koło Giżycka.Zwiedzili również Muzeum Indian Ameryki Północnej,gdzie w stuletnim kamiennym mazurskim budynku obejrzeli kolekcję oryginalnego indiańskiego rękodzieła ,strojów,broni,przedmiotów obrzędowych.Barwne opowieści profesjonalnie przygotowanego przewodnika bardzo ciekawiły dzieci.Oczywiście nie obyło się bez pieczenia kiełbasek,oraz zakupu indiańskich pamiątek.

Więcej »

PROGRAM „MAŁY MISTRZ” W KLASIE II A

Uczniowie klasy II A już drugi rok realizują program „Mały Mistrz”.Ma on między innymi na celu kształtowanie wszechstronnej sprawności fizycznej ucznia,oraz rozwijanie podstawowych nawyków w zakresie edukacji zdrowotnej.W bieżącym roku nauczycielem prowadzącym była Joanna Pyra ,wspomagała ją pani Mariola Kriklis. Dzieci zdobywały sprawności,zaliczały testy.Wszyscy bardzo się starali ,ale najlepsi okazali się;

bieg-600 metrów – Oliwier Ślubecki , Michał Florczyki ,Amelia Wieliczko,Aleksander Dudziński.

bieg wahadłowy-Oliwier Ślubecki,Oliwier Mieczkowski,Błażej Jaskólski.

Zwis na drążku-Katarzyna Makoś ,Błażej Jaskólski,Oliwier  Ślubecki.

Gratulujemy wyników,program będzie realizowany w następnym roku szkolnym.

 

Więcej »

WYNIKI „SZKOLNEJ LIGI ZADANIOWEJ” – szkoła podstawowa

Po kilkumiesięcznym rozwiązywaniu zadań matematycznych przez uczniów szkoły podstawowej z klas IV-VI, zostali wyłonieni zwycięzcy konkursu „Szkolna liga zadaniowa”:

I miejsce- Bartosz Szczurko  – kl. VIb

II miejsce – Bartosz Gotowski – kl. VIb

III miejsce – Wojciech Dados – kl. Vb

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów matematycznych!

Kiermasz książek

dla klas VI Szkoły Podstawowej i III Gimnazjum

czwartek 23 czerwca 2016r.

hol – I piętro

każda przerwa od 8:45

ZROZUMIEĆ AUTYZM

18 i 19 czerwca odbyły się dwa szkolenia przeznaczone  dla rodziców i opiekunów dzieci i osób dorosłych z autyzmem w ramach Programu Pomocy Osobom Autystycznym z Terenów Wiejskich oraz Ich Rodzinom „Zrozumieć Autyzm”. Pierwszy moduł to „Dziecko z autyzmem. ABC teorii i praktyki.”

Celem szkolenia było :

– przedstawienie rodzicom cech charakteryzujących autyzm

– wybór celów terapii oraz umiejętności, których warto uczyć dziecko

– przedstawienie podstawowych metod pracy z dzieckiem w terapii behawioralnej

– zapoznanie z programami rozwijania samodzielności

– ukazanie systemów motywacji dziecka

Drugi moduł to „Metody zapobiegania trudnym zachowaniom u osób z autyzmem.”

Celem szkolenia było:

– przedstawienie zagadnień etycznych związanych ze stosowaniem terapii behawioralnej

– omówienie strategii proaktywnych, mających na celu zapobieganie zachowaniom trudnym

– kształtowanie zachowań adaptacyjnych

– nauka analizowania trudnego zachowania pod kątem jego przyczyn i funkcji

– kształtowanie umiejętności prawidłowego dostarczania wzmocnień

Szkolenia składały się z części wykładowej oraz warsztatowej, w trakcie której rodzice i opiekunowie mieli możliwość przećwiczenia wprowadzanych treści. W trakcie szkolenia pokazane były również filmy ilustrujące omawiane zagadnienia. Uczestnicy szkolenia otrzymali materiały z zakresu tematyki szkolenia.

W szkoleniu wzięli udział rodzice z klas: I c SP, I d SP, IV b SP, III c GIM oraz specjaliści. Żałujemy że nie wszyscy rodzice dzieci ze spektrum autyzmu skorzystali z tak atrakcyjnej formy pogłębienia swojej wiedzy oraz rozwinięcia umiejętności praktycznych potrzebnych do efektywnej pracy z ich dziećmi. Szkolenia były doskonałą ku temu okazją. Jedyną grupą reprezentującą powiat kętrzyński byli rodzice i specjaliści z naszej szkoły.

Szkolenie prowadzili psychologowie, certyfikowani terapeuci behawioralni, absolwenci stażu w Princeton Child Development Institute, pracujący w Specjalnym Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Gdańsku.

DSC_1351

Więcej »