Archive for Listopad, 2016

dobra-szkola1dobra-szkola2

Zebrania z rodzicami

UWAGA RODZICE!!!

 7 grudnia 2016,

w godz. 16:30 – 18:30

odbędą się zebrania z rodzicami.

rodzice

Konkurs plastyczny klas I-III „Moja szkoła za 1000 lat”

Z okazji jubileuszu 30-lecia powstania naszej szkoły zaprosiliśmy uczniów klas I-III naszej szkoły do udziału w konkursie plastycznym pt. „Moja Szkoła za 1000 lat”.Celem konkursu, oprócz uczczenia jubileuszu, było pobudzanie dzieci do aktywności twórczej, rozwijanie ich uzdolnień plastycznych i zainteresowań. Zadaniem uczniów było wykonanie dowolną techniką pracy plastycznej tematycznie związanej z konkursem. Komisja oceniła prace konkursowe biorąc pod uwagę następujące kryteria: zgodność pracy z tematem, technikę, wartość artystyczną, oryginalność ujęcia tematu, pomysłowość, wyobraźnię i estetykę wykonania prac.

Po wnikliwej ocenie przyznano nagrody;

I miejsce – Mateusz Wożniak (kl. II b)

II miejsce – Patryk Turczyn (kl. II b)

III miejsce – Emilia  Mańkowska (kl. II b)

 Prace można było  oglądać podczas uroczystości obchodów 30 -lecia naszej szkoły. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy! Każde dziecko ,które wykonało prace otrzymało upominek. Nagrody ufundowała Rada Rodziców działająca przy naszej szkole.

Więcej »

Dzień Pluszowego Misia

 25 listopada obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. W obchody tego jakże sympatycznego święta włączyła się klasa IIIa. Podczas jednej godziny lekcyjnej dzieci wysłuchały fragmentów książki „Kubuś Puchatek”, odgadywały leśne zagadki i świetnie się bawiły. Więcej »

Trzydziestolecie szkoły – wystawy okolicznościowe

W dniu obchodów jubileuszu szkoły można było oglądać  przygotowane specjalnie na tę okazję wystawy okolicznościowe.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się wykonane przez naszych uczniów karykatury nauczycieli. Oglądający te prace goście żywo je komentowali, często wybuchając niepohamowanym śmiechem.  

Zdjęcia obrazujące trzydzieści lat  szkoły przyniosły spodziewany efekt – garść wspomnień, refleksję („Nie odnajdzie więcej nas ta sama chwila”) i próby odnalezienia siebie na fotografiach sprzed lat.

 Ciekawym pomysłem było również ukazanie funkcjonowania naszej szkoły na co dzień. Zaprezentowane zdjęcia nie były „pozowane”, więc można je traktować jako cenny  fotoreportaż.

Przygotowano także pokaz prac plastycznych z konkursu „Moja szkoła za 1000 lat”. Artystyczna wizja przyszłości naszej placówki w wykonaniu najmłodszych uczniów szkoły nie pozostawiła nikogo obojętnym.  

30 lat minęło…

25 listopada uroczyście obchodziliśmy jubileusz trzydziestolecia szkoły. Nie zabrakło znakomitych gości. Wielkim zaszczytem dla całej społeczności szkolnej było przybycie na tę uroczystość córki patrona  – pani Danuty Wołągiewicz oraz Jej szwagra – pana Władysława Mironowicza, który podarował p. Dyrektor egzemplarz swoich wspomnień. Razem z nami świętowali również: Burmistrz Miasta Kętrzyn pan Krzysztof Hećman, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji pan Ryszard Kawczyński, kętrzyńscy radni, Proboszcz parafii św. Brata Alberta ks. Albin Stankiewicz, Proboszcz parafii prawosławnej ks. Paweł Siebiesiewicz, członkowie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – p. Krystyna Strączycka, p. Adam Jaworski, p. Jan Koszczyc i p. Eugeniusz Michaluk, byli Dyrektorzy szkoły: p. Krystyna Raksimowicz i p. Jacek Czyżak, Dyrektorzy kętrzyńskich szkół, przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, absolwenci i emerytowani pracownicy szkoły.

O  godzinie 9.00 ks. Albin Stankiewicz odprawił jubileuszową mszę świętą. Dalszą część obchodów zaplanowano w hali widowiskowo-sportowej. Wszystkich zebranych powitała pani Dyrektor Bożena Mickiewicz. W swoim przemówieniu podkreśliła, że szkoła to przede wszystkim tworzący ją ludzie. Podziękowała byłym i obecnym pracownikom za aurę życzliwości i profesjonalizm, którym wykazywali się (lub wciąż wykazują) na co dzień. W atmosferę wspomnień wprowadzili młodzi aktorzy przygotowani przez p. Dorotę Malinowską i p. Elżbietę Kozłowską. Był pokaz zdjęć, przypomnienie historii szkoły, nastrojowa muzyka.

Po części artystycznej przyszedł czas na przemówienia gości i przygotowane przez nich prezenty. Pani Danuta Wołągiewicz podkreśliła, że jest dumna z faktu, że nasza szkoła nosi imię Macieja Kalenkiewicza „Kotwicza”. Pan Burmistrz wspominał swoje czasy szkolne i zachęcał uczniów, by zawsze wytrwale dążyli do realizacji swoich planów i zamierzeń. Krótką refleksją podzielili się również byli dyrektorzy szkoły.

Miłą i niewątpliwie udaną uroczystość zakończył poczęstunek dla zaproszonych gości.

Tego samego dnia o godzinie 17.00 miało miejsce jeszcze jedno ważne wydarzenie. Z chętnymi uczniami spotkali się p. Danuta Wołągiewicz i p. Władysław Mironowicz.  Nietypowa lekcja historii dotyczyła m.in. jednego roku znajomości Macieja Kalenkiewicza i jego przyszłej żony p. Ireny Erdman oraz powojennych losów rodziny Kalenkiewiczów. Goście przynieśli również cenne dla siebie pamiątki – m.in. portfel „Kotwicza”, oryginalny Znak Spadochronowy zaprojektowany przez Mariana Walentynowicza, tzw. nieśmiertelniki „Kotwicza”. Mimo późnej pory  na spotkanie przybyło mnóstwo uczniów, a nawet ich rodziców.  Sala „pękała w szwach”. Nie zabrakło pamiątkowego zdjęcia. Spotkanie z rodziną Patrona było miłym zwieńczeniem szkolnego święta.

LISTOPADOWA AKTYWNA SOBOTA

Zgodnie z naszym zwyczajem zajęcia rozpoczęliśmy od przygotowania drugiego śniadania.  Przyrządzenie posiłku to dla klubowiczów coraz mniejszy problem. Już kolejne spotkanie za nami, więc każdy z uczestników potrafi dokładnie posprzątać po wykonaniu swojej pysznej przekąski. Dzieci ochoczo zabrały się do pracy, ponieważ wiedziały, że atrakcją tejże soboty jest wyjście do kina „Gwiazda”. Jako  miłośnicy kina nie wyobrażaliśmy sobie seansu bez prażonej kukurydzy. Kukurydza przygotowana w domu i zabrana do kina w papierowym opakowaniu jest znacznie zdrowsza niż popcorn serwowany w kawiarence –  bardzo słony i tłusty. Przygotowaliśmy więc go sami. Poszło nam to bardzo sprawnie. Grupa podzieliła się zadaniami. Jedni prażyli popcorn, drudzy solili i pakowali do torebek. W przerwie zajęliśmy się wspólnym graniem w planszówkę, układaniem puzzli i oglądaniem meczu drużyny osiedlowej. O godzinie 13.00 zebraliśmy się przed szkołą, aby udać się na przystanek autobusowy. (Dzięki uprzejmości Zakładu Komunikacji Miejskiej nasz przejazd był darmowy. Prezes ZKM zapoznał się z działaniem klubu i umożliwił korzystanie z darmowych przejazdów w czasie naszych spotkań).

         Punktualnie dotarliśmy na miejsce. W kinie czekały już na nas zasponsorowane bilety. W związku z tym znaleźliśmy jeszcze czas na zapoznanie się z nowym repertuarem. W sali kinowej zajęliśmy wygodne miejsca i czekaliśmy na projekcję filmu TROLLE.

Tytułowe trolle to przepełnione radością życia, rozśpiewane stworki, które obdarzono bajecznie kolorowymi włosami, układającymi się w niezwykłe fryzury. Magiczna kraina trolli zmienia się na zawsze, gdy jedna z jej mieszkanek, Poppy, wyrusza z misją ratunkową, która  prowadzi ją w szeroki, nieznany dotąd świat.

W czasie seansu były momenty pełne humoru, które sprawiały, że widzowie wybuchali śmiechem. Gorąco polecamy film małym i dużym miłośnikom kina.  W dobrych humorach rozeszliśmy się do domów.

Tyle tu u nas dobrego, a to zasługa ludzi dobrej woli. W imieniu grupy klubu sobotniego PoMoc dziękujemy Pani Weronice Szewczuk za pozyskanie pieniędzy na zakup biletów oraz Prezesowi Zakładu Komunikacji Miejskiej za darmowe przejazdy autobusowe. Dzięki Waszemu wsparciu serca dzieci wypełniły się radością.

                                             Pozdrawiamy

                         Opiekunowie p. Kasia &  p. Małgosia

p1030445

p1030434

p1030439

Więcej »

Zajęcia biblioterapeutyczne w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kętrzynie

  W listopadzie 2016 roku klasy: IA, IIA i IIIC Szkoły Podstawowej uczestniczyły w zajęciach biblioterapeutycznych na temat przemijania i umierania pt.: „Jesień liścia Jasia”. Zajęcia odbyły się w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kętrzynie.
Celem spotkania była pomoc w rozwiązywaniu problemów, jakie niesie życie codzienne, poprzez ukierunkowanie czytania oraz przygotowanie dziecka do rozmowy o starości, chorobach, najtrudniejszych pożegnaniach i pogodzeniu się z nimi. Uczniowie po wysłuchaniu fragmentów książki Leo Buscaglia „Jesień liścia Jasia”, porównywali pory roku do pór życia człowieka oraz wykonywali ilustracje liści w różnych porach roku i umieszczali je na konarach drzewa.

                                M. Krzyżanowska

mms_img15401845070 mms_img2723572602

Więcej »

WYNIKI SZKOLNYCH KONKURSÓW LITERACKICH

15 października zostały ogłoszone dwa szkolne konkursy literackie: „Moja szkoła za 100 lat – opowiadanie” dla uczniów klas IV-VI oraz „Charakterystyka wybranego nauczyciela” dla gimnazjalistów. 21 listopada przyszedł czas na ogłoszenie wyników. Oto  lista laureatów:

SZKOŁA PODSTAWOWA

I miejsce – Joanna Kreczman (V a)

II miejsce – Klaudia Onoszko (VI b)

GIMNAZJUM

I miejsce – Urszula  Łempicka (II c)

II miejsce – Iza Kadelska (III a) i Paulina Niewęgłowska (II c)

III miejsce – Klaudia Wojciechowicz (II c) i Laura Krzyżewska (III c)

Prace oceniała komisja w składzie: p. Dorota Malinowska i p. Szymon Januszanis. Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców wręczyła p. Dyrektor Dorota Arszułowicz. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

Więcej »

SZACHOWA LIGA SZKOLNA – LISTOPAD

19 listopada w kinie „Gwiazda” odbył się drugi turniej tegorocznej ligi szkolnej. Wzięli w nim udział reprezentanci naszej szkoły. Grający w I lidze Mateusz Woźniak zajął siódme miejsce. W II lidze grało troje naszych uczniów. Weronika Kieszek zajęła pierwsze miejsce (awans do I ligi), Michał Januszanis był trzeci, zaś Jakub Zadroga – trzynasty. Debiutujący w III lidze Szymon Kardas zajął czwarte miejsce.
Kolejny turniej odbędzie się 3 grudnia. Trzymajcie kciuki!

                               Ewelina Chałkowska-Dwulat

20161119_113541 20161119_114814 20161119_115013 20161119_115024