Archive for Grudzień, 2016

Z wizytą w wiosce Świętego Mikołaja

Dnia 15 grudnia klasa Ia i IIa odwiedziły Mikołaja w jego mazurskiej wiosce. Wśród przystrojonych choinek, tysiąca lśniących światełek,  poczuły magiczną aurę zbliżających się świąt! Dzieci w towarzystwie elfów wykonywały wiele zadań, których zwieńczeniem było oczywiście spotkanie z samym Świętym Mikołajem. Podczas pobytu w wiosce nie było czasu na nudę, a każdy uczestnik wycieczki otrzymał certyfikat pomocnika Świętego Mikołaja.

                                 Małgorzata Krupska

wycieczka-2016-126dsc_0035_1

Więcej »

GRUDNIOWA AKTYWNA SOBOTA

Zbliżał się okres świąt Bożego Narodzenia, czas świątecznych wypieków, ubierania choinki i innych przygotowań. I to właśnie ta przedświąteczna „gorączka” stała się doskonałą okazją do zorganizowania „Warsztatów pieczenia świątecznych pierników”.

10 grudnia członkowie koła  mieli okazję nauczyć się wypieku pysznych, świątecznych pierników na podstawie przepisu pochodzącego z „Książki kucharskiej dla dzieci” autorstwa Joanny Krzyżanek. Dzieciaki, niektóre po raz pierwszy, poznały proces ich pieczenia.  Z wielką radością wałkowały przygotowane przez siebie ciasto, wycinały foremkami ulubione kształty, często związane z bożonarodzeniowymi motywami, z uwagą obserwowały proces pieczenia ciastek. Upieczone pierniczki dekorowały, mając do dyspozycji mnóstwo jadalnych ozdób i kolorowego lukru. W całej szkole unosił się korzenny zapach, przywołujący wśród zebranych najmilsze wspomnienia świąteczne. Pieczenie pierniczków sprawiło naszym uczniom wielką radość, a jednocześnie w sposób miły i praktyczny utrwaliło tradycje świąt Bożego Narodzenia. Pragnąc podzielić się pysznymi owocami swojej pracy, z upieczonych pierników dzieci przygotowały „piernikowe prezenciki”, które wraz z serdecznymi życzeniami „Wesołych Świąt” wręczyły swoim rodzicom i przyjaciołom. Był to na pewno bardzo miły i pyszny prezent.

Tego dnia na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka. Wizyta Pani Weroniki Szewczuk, która na co dzień prowadzi małą pracownię rękodzieła. Pod jej czujnym okiem dzieci wykonały ozdoby świąteczne z masy perłowej i decoupage. Dziewczynkom najbardziej podobały się dodatki do ozdabiania (perełki, cekiny, brokat). Chcemy nadmienić, że Pani Weronika swoją pomoc niesie bezinteresownie. Wsparła naszą akcję zbiórki funduszy na działalność koła, organizując kiermasz przedświąteczny. Wszystkie ozdoby wykonała własnoręcznie. Precyzyjne wykonanie i dbałość o szczegóły sprawiły, że ozdoby znikały ze stołu w mgnieniu oka. Dzięki temu udało nam się zebrać fundusze na działalność naszego koła.

Wspiera nas również Rada Rodziców, która zorganizowała kiermasz ciast, a zebrane środki przekazała na naszą działalność.

Niezmiernie cieszymy się, że nie  jesteśmy osamotnione w realizacji naszych pomysłów, a na naszej drodze spotykamy osoby, które nie są obojętne w niesieniu pomocy innym.

Chciałybyśmy podziękować Pani Weronice Szewczuk, Radzie Rodziców i Panu Zbigniewowi Olenkowiczowi za wsparcie finansowe koła sobotniego „PoMoc”.

                              Pozdrawiamy

                    p. Małgosia &  p. Kasia

dsc_0277 dsc_0281

Więcej »

zyczenia-sw-2017

Świątecznie w świetlicy szkolnej

     W okresie przedświątecznym dzieci ze świetlicy dolnej przygotowywały się do Bożego Narodzenia. Wspólnie czytały baśń Hansa Ch. Andersena „Choinka” i opowiadały o losach bożonarodzeniowego drzewka. Wykonały również papierowe choinki i gwiazdy, które ozdobiły świetlicę. Odbył się też minikoncert kolęd i pastorałek. Każdy uczestnik otrzymał słodką nagrodę. Czas upłynął w miłej, świątecznej atmosferze. Więcej »

III D W WARSZTATACH TERAPII ZAJĘCIOWEJ

08.12.2016 r. uczniowie klasy 3d z wychowawczynią Krystyną Klancewicz i opiekunem Katarzyną Mikotowicz wybrali się do Warsztatów Terapii Zajęciowej. Spotkanie miało na celu kontynuowanie współpracy, integrowania z osobami „sprawnymi inaczej”, obserwowanie ich twórczej pracy, osiągnięć, sukcesów oraz  dzielenie się z innymi doświadczeniem, pomysłami.

            Uczniowie pod okiem wykwalifikowanych instruktorów i z udziałem pań wykonali kartki świąteczne i ozdoby bożonarodzeniowe. Dumni z efektów swych działań plastycznych chętnie pozowali do pamiątkowego zdjęcia. Spotkanie przebiegało w świątecznej atmosferze przy słuchaniu kolęd i poczęstunku. Na koniec dzieci serdecznie podziękowały, życząc Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

Więcej »

MIKOŁAJKI W III D

 06.12.2016 r. zgodnie z tradycją do sali 204 zapukał Mikołaj. Został powitany przez uczniów kl. 3d z ogromną radością piosenką i wierszami przygotowanymi na tę okoliczność. Mikołaj odwzajemnił się darami przyniesionymi w bucie. Radość z prezentów była ogromna. Mikołaj spełnił dziecięce marzenia i obiecał, że grzeczne dzieci odwiedzi w święta w rodzinnych domach. Uczniowie zaprosili go do wspólnej zabawy i pląsów.

Więcej »

„ZAPATKA” 2016

     W dniu 19.12.2016 w auli Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II odbyła się kolejna edycja „Zapatki” – przeglądu spektakli, krótkich filmów i prezentacji profilaktycznych szkół gimnazjalnych pod honorowym patronatem Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie.
     W konkursie wzięło udział szkolne koło teatralne „Antrakt” przygotowane przez p. Agnieszkę Kreczman. Zaprezentowało intrygujący spektakl pod tytułem „Kobiety, alkohol, rodzina„, za który otrzymało wyróżnienie. Na widowni zasiedli też uczniowie klasy I A i I B naszego gimnazjum. Mieli oni okazję obejrzeć materiały dotyczące przemocy, agresji i wszelkich używek wykonane przez ich rówieśników.
     „Zapatka” to wydarzenie silnie oddziałujące na wyobraźnię młodych ludzi na temat niebezpieczeństw jakie czyhają na nich w najbliższym otoczeniu. Udział w nim był bardzo pouczający. Więcej »

ANDRZEJKI DLA KLAS I-III

Pod nadzorem opiekunek: Krystyny Klancewicz i Joanny Pyry Samorząd Uczniowski przygotował uczniom klas I-III pokój wróżb. Było kilka stanowisk, do których dzieci podchodziły pojedynczo. Były to: wróżenie z ręki, wróżba „Kim będziesz w przyszłości”, wróżenie kubeczkami, quiz, którego rozwiązanie wynagrodzone było cukierkiem. Było dużo śmiechu i radości!

Więcej »

ANDRZEJKI W KLASIE III D

Dnia 30 listopada uczniowie klasy 3d pod kierunkiem wychowawcy przygotowali wróżby andrzejkowe. Każdy samodzielnie je przeprowadzał, posługując się wcześniej przygotowanymi akcesoriami (przedmiotami). Było dużo śmiechu, radości i zabawy. Wróżby andrzejkowe odbyły się w atmosferze magii i tajemniczości. Przygotowany był poczęstunek, podczas którego uczniowie dzielili się spostrzeżeniami, wrażeniami.

Więcej »

Tomek i jego rodzice dziękują za okazaną pomoc

received_1176498849132671

H

H