Archive for Kwiecień, 2017

Etapy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych 2017/2018

1. Od 4.05 do 9.06. 2017 roku wypełnienie i złożenie podania o przyjęcie do szkoły.
  2. Od 23.06 do 27.06. godz. 14.00. Dostarczenie kopii lub oryginału świadectwa ukończenia gimnazjum i zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego. Należy to zrobić osobiście lub przez osobę upoważniona (rodzic, rodzeństwo, krewni).
  3. 30.06.2017 rok godz. 10.00. Umieszczenie na tablicy ogłoszeń szkoły listy uczniów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.
  4. Od 30.06 do 10 07.2017 roku. Dostarczenie oryginału świadectwa gimnazjalnego i zaświadczenia egzaminu gimnazjalnego (składają je ci, którzy wcześniej dostarczyli tylko kopie) oraz zaświadczeń od lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań do nauki w wybranym zawodzie (tylko dla uczniów, którzy wybrali technikum). Dostarczenie oryginału jest potwierdzeniem woli podjęcia nauki w szkole.
  5. 11.07.2017 godz. 10.00. Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do szkoły – tablica ogłoszeń w szkole.

WARMIŃSKO-MAZURSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

W dniu 28.04.2017r. odbyły się w naszej szkole eliminacje powiatowe WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM. W eliminacjach wzięło udział 7 szkół gimnazjalnych i 12 szkół podstawowych z powiatu kętrzyńskiego. W rywalizacji wzięło udział  49 uczniów, którzy startowali w  trzech konkurencjach:

1. Test z przepisów ruchu drogowego
  2. Udzielanie pierwszej pomocy
  3. Jazda rowerem po torze przeszkód

PODSUMOWANIE AKCJI „ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU”

Biblioteka szkolna poleca książki Grzegorza Kasdepke!

„Grzegorz Kasdepke – autor wielu bestsellerów książkowych. Laureat licznych nagród i wyróżnień. Bohaterowie jego książek zawojowali nie tylko domowe biblioteczki, ale i szkolne podręczniki. Kuba i Buba, Detektyw Pozytywka, Kacper oraz jego niefrasobliwy tata – to tylko niektóre z opisanych przez autora postaci.

W naszej bibliotece znajdziecie:

„Kuba i Buba, czyli awantura do kwadratu” – Kuba i Buba są bliźniakami. Jak łatwo się zorientować, jedno z nich jest dziewczynką, a drugie chłopcem. Rzecz w tym, że nie zawsze wiadomo, które jest które, bo Kuba zachowuje się czasami jak dziewczynka, a Buba wręcz przeciwnie.

„Kacper z szuflady” to druga część Kacperiady Grzegorza Kasdepke – przezabawnego, wielokrotnie nagradzanego, kultowego już zbiorku historyjek dla dzieci o niesfornym pięciolatku.
Tym razem ojciec-pisarz opowiada o przygodach Kacpra w przedszkolu, rusza z synem w jedną z licznych podróży.

„Detektyw Pozytywka” to książka detektywistyczna dla młodszych dzieci. Składa się na nią kilkanaście zagadek „kryminalnych”, które dzieci mogą samodzielnie rozwiązywać, podążając tropem detektywa Pozytywki. Wątki „kryminalne” dotyczą różnych zjawisk, z którymi mali czytelnicy spotykają się na co dzień, jak np. roztrzaskanie na balkonie wazonu z wodą przez mróz. Próby ich wyjaśnienia uczą logicznego myślenia i wyciągania wniosków. Na końcu książki zamieszczone są rozwiązania zagadek.”

Informacja o egzaminie gimnazjalnym przeprowadzanym od 19 do 21 kwietnia 2017 r.

Święta, Święta już tuż, tuż. Nie możemy czekać już!

W okresie poprzedzającym Święta Wielkanocne dzieci ze świetlicy dolnej nastrajały się wiosennie. Wspólnie posialiśmy w recyklingowych doniczkach jęczmień, na który przygotowaliśmy zajączkowe koszyczki.Będą one wspaniałą ozdobą wielkanocnego stołu. Świetlicę ozdobiły natomiast kolorowe motyle, żonkile i przebiśniegi. Wszystkim pracą towarzyszyła radosna atmosfera oczekiwania na Wielkanoc.

Życzymy wszystkim miłych i spokojnych Świąt! 🙂

Wychowawcy:

Joanna Zapaśnik, Monika Kaczmarczyk, Andrzej Graczyk. Więcej »

3 d w Warsztatach Terapii Zajęciowej

Już niedługo Święta Wielkanocne. Z tej okazji klasa 3 d z wychowawczynią i opiekunem odwiedziła Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kętrzynie. Uczniowie z zapałem zabrali się za ozdabianie tekturowych jajek na patyku. Następnie wykonały kartki wielkanocne z motywem zajączka. Inwencji twórczej im nie brakowało. Było przy tym dużo radości.

Na koniec wykonano wspólne zdjęcie. Uczniowie pięknie podziękowali za spotkanie i poczęstunek. Złożyli również życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, życząc zdrowia, szczęścia, bogatego zajączka i mokrego Śmigusa-Dyngusa i udali się z powrotem do szkoły na lekcje.

Pierwsza pomoc przedmedyczna w klasie 3 d

06.04.2017 z drugą częścią szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej do klasy 3d przyszła szkolna pielęgniarka pani Grażyna Szymańska. Dzieci wysłuchały krótkiej prelekcji, dzieliły się swoją wiedzą i pod kierunkiem pielęgniarki wykonywały ćwiczenia na sobie i na fantomie. Przyznały, że jest to zadanie bardzo trudne i wyczerpujące.

Podsumowując zajęcia, pani pielęgniarka stwierdziła, iż większość grupy jest doskonale przygotowana do przeprowadzenia reanimacji i udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach (zasłabnięcia, stłuczenia, złamania).