Archive for Wrzesień, 2017

VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

29 września obchodziliśmy w naszej szkole VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. Więcej »

Piszemy listy do chorych dzieci!

9-16 październik – piszemy listy do ciężko chorych dzieci!!!
W dniach od 9 do 16 października 2017 r. w naszej szkole w ramach Tygodnia Pisania Listów zostanie zorganizowana akcja pisania listów i kartek do chorych dzieci przebywających w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie, pt.: „List pełen życzliwości”. Akcja skierowana jest do wszystkich uczniów naszej szkoły. Jest to dobry czas na chwilę refleksji, na zatrzymanie się i pomyślenie nie tylko o sobie.
Wiele chorych dzieci większość swojego czasu spędza w domach i szpitalach. List pełen ciepłych, życzliwych słów pozwoli im rozproszyć uczucie samotności, dając powód do uśmiechu.
Być może właśnie w Waszych listach znajdą wsparcie i pocieszenie, którego tak bardzo potrzebują.
Listy będzie można wrzucać do specjalnie przygotowanej skrzynki, która zostanie zawieszona na tablicy znajdującej się przy bibliotece szkolnej lub przynieść do biblioteki.
Wierzymy w Waszą kreatywność i pomysłowość. Listy mogą być ozdobione kolorowymi, radosnymi rysunkami 🙂 

Wszystkie Wasze listy, kartki i rysunki zostaną dostarczone bezpośrednio na oddział szpitalny.

„Czasami potrzeba tak niewiele, żeby z uśmiechem dziecka uśmiechnął się cały świat…”

Joanna Widuto

Spotkanie młodych

Ośrodek Caritas Archidiecezji Warmińskiej w Rybakach k / Olsztyna w ubiegłą sobotę gościł ponad 2 tys. młodych ludzi. Przyjechali oni na spotkanie młodych o nazwie „No Limits” – Błogosławieństwo Bierzmowanych,  by wspólnie modlić się, śpiewać, tańczyć, wielbić Boga. Spotkanie było skierowane do młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Również młodzież naszej szkoły wzięła udział w tym spotkaniu. Program obejmował zawiązanie poprzez taniec wspólnoty, Mszę Świętą, marsz młodych, spotkanie z Hiobem, koncert zespołu chrześcijańskiego „Muode Koty”, grającego muzykę hip hop, nabożeństwo na którym zostały rozdane złote karty kredytowe ze wskazówkami z Pisma Świętego. Ten dzień był naprawdę wyjątkowy. Z nadzieją powrotu za rok w to miejsce i doskonałych humorach wróciliśmy do naszych domów.

Więcej »

„Świetlicowy Raj” – pożegnanie lata!!!!

 Za nami już trzy tygodnie nauki.

20 września dzieci ze świetlicy szkolnej, korzystając z ładnej pogody pożegnały lato. Atrakcją było puszczanie dużych baniek mydlanych. Wszystkie dzieci bawiły się świetnie, towarzyszyła im ogromna radość.

Wspólnie dbamy, aby nikt się u nas nie nudził.  Czas spędzony w świetlicy, nie jest czasem straconym.  Z niecierpliwością czekamy  jakie atrakcje przyniesie nam jesień.  Postaramy się aby było ich sporo.

 

Więcej »

Sonda uliczna „Czy znasz historię Kętrzyna?”

21 września uczniowie klasy VII b wraz z opiekunami: p. Anetą Pusio i p. Szymonem Januszanisem postanowili uczcić rocznicę  660-lecia naszego miasta, przeprowadzając wśród mieszkańców sondę  uliczną „Czy znasz historię Kętrzyna?”. Przypadkowo napotkani kętrzynianie udzielali odpowiedzi na trzy spośród dziesięciu przygotowanych pytań o różnym stopniu trudności. Okazało się, że wiedza na temat historii naszego miasta jest zadowalająca. Upominkiem za udzielenie poprawnych odpowiedzi lub  nagrodą pocieszenia za ich brak był kawałek lokalnego przysmaku – kętrzyńskiego piernika.

Siódmoklasiści zadali również przygotowane pytania pani dyrektor Bożenie Mickiewicz i pani sekretarz Beacie Modzelewskiej. W obu przypadkach odpowiedzi były w 100 % poprawne.

Sport to siła, to jest moc. Razem bądźmy więc co rok.

W dniu 14 września 2017r. grupa uczniów z naszej szkoły brała udział  w  III Paraolimpiadzie zorganizowanej przez WTZ Kętrzyn. Hasłem towarzyszącym rywalizacji było „Sport to siła, to jest moc. Razem bądźmy więc co rok”

 W imprezie wzięło udział 10 drużyn, około 120 uczestników. Do rywalizacji stanęli między innymi podopieczni: WTZ Olecko, WTZ Olszewo Węgorzewskie,  WTZ Ryn, WTZ Sejny, WTZ Biskupiec, WTZ Gołdap, WTZ Kętrzyn, Środowiskowego Domu Samopomocy w Kętrzynie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kętrzynie oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Kętrzynie. Więcej »

Biblioteka szkolna poleca!!!

Dużą popularnością cieszą się książki Neli -małej reporterki.

„Nela – autorka dziecięcych książek podróżniczych oraz programów telewizyjnych.

Jej przydomek wiąże się ze stworzoną przez siebie serią dziecięcych książek, w której w główną rolę wciela się ona sama. „Nela mała reporterka” jest bohaterką i narratorką serii książek podróżniczych, opisujących wyprawy małej dziewczynki do egzotycznych krajów. Według wydawcy Nela podróżuje z rodzicami, którzy dokumentują wyjazdy, a następnie produkują programy z jej udziałem.

Nela jest też autorką książek, które powstają z redakcyjną pomocą rodziców. Pierwsza książka ukazała się w 2014 roku, gdy Nela miała 8 lat. Od tego roku Nela występuje także w programie telewizyjnym, emitowanym przez  TVP”

„Bella i Sebastian” – to wzruszająca opowieść o prawdziwej przyjaźni, wierności, odwadze i miłości. Ukazuje piękno życia w okrutnych czasach wojny. ” Jest rok 1943. Mieszkańcy spokojnej alpejskiej wioski cierpią pod niemiecką okupacją. Jakby tego było mało, w okolicy pojawia się groźne zwierzę,które porywa owce. Podczas wędrówki w górach samotny, wychowywany przez dziadka chłopiec spotyka zdziczałego psa. Czy opuszczony chłopiec i skrzywdzone zwierzę będą potrafili sobie zaufać?

Zapraszamy do lektury książek autorstwa Kelly McKain z serii Stajnia pod Podkową. „Spotkacie tu sympatyczne miłośniczki koni, które opisują swoje pełne emocji, przygód i przyjaźni doświadczenia z tymi niezwykłymi zwierzętami.
Pełna ciepła i niesamowitych przygód seria dla wszystkich miłośników koni!”

 

WIZYTA W SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT W PUDWĄGACH

W dniu 07.09.2017r. uczniowie  klasy 4d i klasy 4b pod opieką nauczycieli wychowawców pani Anny Płoskiej i pani Marioli Kruklis oraz nauczyciela wspomagającego pani Anety Machniewskiej odwiedzili schronisko dla zwierząt w Pudwągach. Więcej »

Spotkanie z pisarzem Tomem Justyniarskim

Spotkanie z panem Tomem Justyniarskim autorem książki „Psie troski” przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Uczniowie z dużym zaciekawieniem wysłuchali historii opowiadanej przez autora. Tom Justyniarski to rzecznik prasowy Towarzystwa Obrony Zwierząt w Polsce, pisarz, podróżnik, przyrodnik i autor lektury szkolnej „Psie troski, czyli o wielkiej przyjaźni na cztery łapy i dwa serca”. Pisarz jest wielkim przyjacielem zwierząt. Towarzyszy mu mała suczka, którą przedstawia jako Lusia Justyniarska, bo jest rzecznikiem tego, że zwierzęta należą do rodziny. Dzieci miały doskonały przykład wzajemnej miłości psa i człowieka.

– „Jeżeli jest rodzina to na zawsze. Nie możemy zwierząt wyrzucać lub oddawać do schroniska. Nie możemy ich bić i krzywdzić. Musimy się nimi opiekować, troszczyć o nie i karmić je” – powiedział autor książki.

    Książka opowiada o historii psa – Betty – skrzywdzonego przez człowieka tak bardzo, że nie ufa już nikomu… Mały Adaś obdarzył Betty uczuciem. Chce wymazać zło, które ją spotkało. Czy Betty zaufa chłopcu? Zachęcamy do przeczytania książki. Dziękujemy  za wspaniałe  spotkanie autorskie z którego dzieci wyszły z przekonaniem, że każde zwierzę to istota, która czuje, cierpi i kocha. Życie każdego psa, kota czy jakiegokolwiek zwierzęcia jest bardzo ważne i cenne. Po prelekcji  uczniowie klasy IV b I IV c wraz z autorem odwiedzili schronisko w Pudwągach. Zawieźli tam karmę, oraz zabawki .