Archive for Listopad, 2017

WCIĄŻ JESTEŚMY W GRZE !!!

               25 listopada odbył się kolejny Turniej Szachowy Kętrzyńskiej Ligi Szkolnej. Jak zawsze nasi zawodnicy dzielnie stanęli do walki. Tym razem naszą szkołę reprezentowało 8 uczniów. Po siedmiu niezwykle trudnych rundach wyniki są następujące:

 

Liga I

Mateusz Woźniak I miejsce

Weronika Kieszek VI miejsce

Michał Januszanis VIII miejsce

Liga II

Szymon Kardas III miejsce

Ignacy Cwalina V miejsce

Jakub Zadroga VI miejsce

Liga III

Igor Karasik II miejsce

Karnelia Markowska IV miejsce

 

Warto podkreślić, że Mateusz Woźniak jest najlepszym zawodnikiem Kętrzyńskiej Ligi Szkolnej. Na dzisiejszym turnieju był nie do pokonania. Starsi i bardziej doświadczeni gracze z innych szkół nie stanowili dla niego żadnego zagrożenia. Z każdym turniejem jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia i gramy coraz lepiej. Nasza drużyna to dzieciaki na medal, które uwielbiają grać w szachy!!! Kolejny turniej już za tydzień, trzymajcie kciuki!

                                                             Ewelina Chałkowska- Dwulat

Więcej »

ZBIERAMY NAKRĘTKI DLA OLI!!!!!!

Dopiero miesiąc minął odkąd zaczęliśmy zbierać nakrętki dla Oli, a już mamy trzy wielkie pudła zapełnione po brzegi.

Przypominamy, że Ola Kamińska ma dziesięć lat. W sierpniu 2016 roku uległa wypadkowi drogowemu, w wyniku którego doznała urazu kręgosłupa. Dziewczynka samodzielnie nie oddycha, nie przełyka, nie mówi, ma czterokończynowe porażenie.

Szansą dla dziecka jest kosztowny zabieg wszczepienia komórek macierzystych.

Pomimo wszystkich trudności Ola to pogodne dziecko, dzielnie znosi wszystkie zabiegi. Jest cierpliwa, radosna, a z jej buzi nie schodzi promienny uśmiech.

Dzięki dotychczas przeprowadzonym zbiórkom udało się kupić przystosowane dla dziecka auto oraz specjalistyczny wózek inwalidzki.

Dziękujemy za zaangażowanie i prosimy o dalszą zbiórkę. Nakrętki przynosimy do sali nr 203 lub świetlicy górnej i dolnej.

AKCJA NADAL TRWA!!!!

                                                                                                                      Samorząd Uczniowski

 

 

 

Szkolny Konkurs Literacki dla gimnazjalistów

21 listopada odbył się ostatni z zaplanowanych na bieżący rok Szkolny Konkurs Literacki. Tym razem skierowany był do uczniów klas II i III gimnazjum. 15 chętnych uczennic  miało za zadanie odpowiedzieć na pytanie, czy w dzisiejszym świecie święta Bożego Narodzenia są jeszcze komukolwiek potrzebne. Powstały piękne rozprawki i eseje. Członkowie komisji konkursowej – p. Dorota Malinowska i p. Szymon Januszanis – zgodnie przyznali, że wszystkie prace są ciekawe  i prezentują bardzo wysoki poziom. Wybór laureatów był więc niesłychanie trudny. Ostateczne wyniki prezentują się następująco:

I miejsce – Julia Sucharzewska, klasa III c

II miejsce – Paulina Niewęgłowska, klasa III c

III miejsce – Urszula Łempicka, klasa III c

Gratulujemy! Wręczenie dyplomów i nagród ufundowanych przez Radę Rodziców nastąpi 6 grudnia w gabinecie pani Dyrektor.

Więcej »

Szkolny Konkurs Literacki dla klas VI-VII

14 listopada odbył się Szkolny Konkurs Literacki, tym razem dla klas szóstych i siódmych. Swoich sił spróbowało 21 uczniów. Temat, tak jak tydzień wcześniej dla klas młodszych, nawiązywał do zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych i brzmiał: „Moja przygoda z niepełnosprawnym kolegą lub niepełnosprawną koleżanką”. Uczniowie wykazali się kreatywnością, wrażliwością, bogactwem języka i stworzyli świetne prace. Trzy spośród nich będą upublicznione w najbliższym czasie. Komisja konkursowa, w składzie: p. Dorota Malinowska i p. Szymon Januszanis, miała twardy orzech do zgryzienia. Po wnikliwym zapoznaniu się z opowiadaniami, postanowiła wyróżnić:

I miejsce – Izabela Iwaniuk, klasa VII a

II miejsce – Oliwia Usarzewicz, klasa VII a

III miejsce – Joanna Kreczman, klasa VI a

Serdecznie gratulujemy laureatkom! Wręczenie nagród nastąpi 4 grudnia. A już jutro konkurs dla gimnazjalistów!

Więcej »

Konkurs krasomówczy PTTK

18 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się powiatowy   konkurs krasomówczy dzieci i młodzieży szkolnej zorganizowany przez Zarząd Oddziału PTTK w Kętrzynie. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmiało „Poznajemy swoją małą ojczyznę”. W konkursie wzięło udział dwoje uczniów naszej szkoły: Antoni Jowsa z klasy IV a i Joanna Kreczman z klasy VI a. Obojgu  wiele dni zajęło pamięciowe opanowanie długich  tekstów. Ćwiczyli ich interpretację, by zaciekawić słuchaczy. Poświęcili też wolną sobotę, by wystąpić przed kętrzyńską publicznością. Ich trud został doceniony. Oboje zaprezentowali się wspaniale i nie dali konkurentom żadnych szans na wygraną. Antek zajął I, a Asia II miejsce! Otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Pana Burmistrza. Podziękowania otrzymali również nauczyciele, którzy przygotowali Asię i Antka do konkursu – p. Dorota Malinowska i p. Szymon Januszanis.

Serdeczne gratulacje dla naszych utalentowanych uczniów!

Więcej »

I Powiatowy Finał w Szachach Drużynowych

16 listopada w Kętrzyńskim Centrum Kultury odbył się I Powiatowy Finał w Szachach Drużynowych. Wzięła w nim udział reprezentacja naszej szkoły, w składzie: Weronika Kieszek, Szymon Kardas, Jakub Zadroga i Michał Januszanis. Nasi trzecioklasiści po pięknej walce zajęli II miejsce, ustępując jedynie starszym (z klas V i VI) i bardziej ogranym zawodnikom z SP1. To cenne doświadczenie z pewnością zaowocuje w przyszłości. Cała drużyna życzy szybkiego powrotu do zdrowia opiekunce szkolnego koła szachowego p. Ewelinie Chałkowskiej-Dwulat !

Więcej »

„RZUĆ PALENIE RAZEM Z NAMI”

 

                 Jutro 16.11.2017r. nasza szkoła bierze udział w akcji

                            „RZUĆ PALENIE RAZEM Z NAMI”.

 Promujemy zdrowy styl życia i zachęcamy bliskich nam palaczy do rzucenia palenia!

Znalezione obrazy dla zapytania kiedy jest dzień bez papierosa                              

 

                                              Prosimy o zielony element ubioru.

Lekcja patriotyzmu w klasie I a

Kto ty jesteś?

Polak mały.

Jaki znak twój?

Orzeł Biały…

Kto nie zna tego wiersza W. Bełzy?

Od dzisiaj każdy uczeń klasy Ia umie go na pamięć.

Potrafi też zaśpiewać pierwszą zwrotkę hymnu.

 

BRAWO MY !!!

             Nasi szachiści po raz kolejny udowodnili, że są najlepsi. 11 listopada odbył się Turniej Grand Prix Województwa Warmińsko – Mazurskiego w szachach szybkich z okazji jubileuszu 660 – lecia miasta Kętrzyn. W zawodach startowało ponad 70 zawodników. Przedział wiekowy był ogromny i nierzadko naszym maluchom trafiali się zawodnicy nawet 70 letni. Nie przeszkodziło im to jednak zwyciężać i walczyć jak równy z równym. Weronika Kieszek zdobyła I miejsce w kategorii dziewczynek do lat 12. Nie pozostawiła rywalkom żadnych szans. Podobnie, jak tydzień temu w Olsztynie udowodniła, że jest mistrzynią. Wspaniale spisał się Michał Januszanis, który zdobył I miejsce w kategorii chłopców do lat 8. Jego mistrzowska gra, determinacja i waleczność wzbudziły zachwyt publiczności. Michał mimo wielu trudnych przeciwników udowodnił, że szachy to jego mocna strona. Wspaniale spisali się nasi pozostali zawodnicy- Szymon Kardas i Kornelia Markowska. Oni również zasłużyli na wielkie brawa. Radości nie było końca. Uśmiechnięte buzie naszych uczniów, zadowoleni i szczęśliwi rodzice, miłe słowa pana Mirosława Kruklisa, który docenił zajęcia szachowe prowadzone w Szkole Podstawowej nr 5 to prawdziwy miód dla naszych serc. Jesteśmy dumni! Mamy fantastyczne dzieciaki, które kochają grać w szachy, czego można chcieć więcej?

                                                          Ewelina Chałkowska- Dwulat

Zapraszamy  do galerii

Więcej »

                                                  

                                                                                                             

Dzień 11 listopada był  w naszym mieście  szczególnie uroczysty. Obchodziliśmy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i 660 rocznicę nadania naszemu miastu praw miejskich.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości delegacja uczniów wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział w uroczystej mszy św. w intencji Ojczyzny i Miasta oraz ceremonii złożenia kwiatów pod pomnikiem ,, W hołdzie  poległym,  pomordowanym i zamęczonym Polakom – obrońcom ojczyzny 1939-1956”. Więcej »