Archive for Luty, 2018

Wystawa fotografii

„Zima  w  obiektywie  uczniów naszej  szkoły”  to  temat  przewodni  wystawy  fotograficznej,  która   jest  efektem pracy   Szkolnego  Koła  Fotograficznego.  Autorami  zdjęć  są  utalentowane  uczennice  z  Koła   Julia  Fedyk,  Kuba  Amelia,  Weronika  Obolewicz , Julia Zborowska, Emilia   Żyżyk  oraz  uczniowie  klasy  IIIA gim. Maciej  Dobrzyński  i  Dawid  Zaremba. Uczniowie ukazali  piękno  mazurskich  krajobrazów  oraz  zaprezentowali  wysoki  poziom  prac. W naszej  szkole  uczymy  się, ale  także  rozwijamy  pasje  naszych  uczniów,  a  fotografia  uwrażliwia  nas  na  otaczające  piękno  przyrody.  Spotkaliśmy  się  z  miłym odbiorem  ze  strony  społeczności  szkolnej  i   na  pewno  na  tym nie  poprzestaniemy.  Wystawa  jest  udostępniona  na  parterze  naszej  szkoły i  potrwa  do  15 marca.  

                                                                               Opiekun  Koła  Fotograficznego  Anna  Fedyk

Więcej »

Nasze marzenia – lekcja biblioteczna w klasie I B

„Dzieci lubią mieć marzenia,
Chcą, by były do spełnienia.
Każde w głowie ma guziczek,
Taki mały żółty pstryczek,
Co im świat piękniejszym czyni,
Od Krakowa aż do Gdyni.”
Hanna Niewiadomska
Dzisiaj ( 22.02.2018r.) w kasie I B odbyła się lekcja, pt.: „Nasze marzenia”. Kluczem do rozważań o naszych pragnieniach była bajka „O rybaku i złotej rybce”. Dzieci w skupieniu wysłuchały czytanej przez nauczyciela bajki, a następnie wypowiadały się na temat wysłuchanego tekstu. Rozmawialiśmy o tym, co to są marzenia?
Czy wszystkie się spełniają? Czy marzenia są potrzebne? Co wpływa na nasze marzenia? Czy posiadanie marzeń sprawia nam przyjemność? Czy marzenia są potrzebne w naszym życiu? Dzieci podzieliły się swoimi marzeniami z kolegami i koleżankami, a te najskrytsze zapisały na maleńkich rybkach. Podczas zajęć towarzyszyła nam złota rybka, która sprawiła dzieciom dużo radości. Nie przeszkadzał nawet fakt, iż nie była prawdziwa 🙂
Nauczyciel prowadzący: Joanna Widuto
Więcej »

„Ten kosmaty koleżka razem z nami mieszka”- VII Szkolny Konkurs Przyrodniczy

Dnia 19 lutego 2018 roku odbył się VII Szkolny Konkurs Przyrodniczy pt. „Ten kosmaty koleżka razem z nami mieszka”. Dzieci z klas III Szkoły Podstawowej popisywały się swoją wiedzą na temat kotów. W ten sposób  chciały udowodnić , że są to bardzo ciekawe zwierzęta, ale nie zawsze rozumiane przez otoczenie.

A oto wyniki konkursu:

  1. Michał Januszanis III a
  2. Agata Trafarska III c
  3. Katarzyna Deszczyńska III a

Serdecznie gratulujemy wszystkim i mamy nadzieję , że zainteresowania przyrodnicze nie wygasną w następnych latach pobytu w szkole.

Konkurs przygotowały i przeprowadziły panie: Krystyna Szulc i Katarzyna Ciborska

 

Zajęcia biblioteczne

Ogromną rolę w pracy biblioteki odgrywają uczniowie. W naszej bibliotece już kolejny ( trzeci) rok organizowane są zajęcia dla chętnych uczniów. W tym roku są to uczniowie klas IV, którzy uczestniczą w zajęciach, pomagają w pracach bibliotecznych, które wymagają od nich skupienia uwagi, koncentracji, zaangażowania i sumienności. Działalność koła ma przede wszystkim znaczenie wychowawcze. Przyczynia się do zwiększania zainteresowania książką. Rozbudza zainteresowania bibliofilskie, jest jedną z form uspołeczniania młodzieży, uczy zasad korzystania z biblioteki. Rozwija wśród uczniów postawy społeczne. Na naszych zajęciach uczniowie zajmują się nie tylko książką i pracami bibliotecznymi, próbują swoich sił w wielu różnych dziedzinach: wykonują prace plastyczne, dbają o wystrój biblioteki, szyją, przygotowują gazetki ścienne, obsługują czytelników, wcielają się w role aktorskie, biorą czynny udział w organizowanych akcjach czytelniczych i charytatywnych 🙂 Dziewczęta uczą się współpracy w grupie, dzielą się swoimi pasjami, zainteresowaniami, talentami. Razem spędzamy przyjemnie czas, tworzymy, rozmawiamy, pracujemy, wymieniamy się pomysłami 🙂
Opiekun grupy: Joanna Widuto

Więcej »

„Kocia sweet focia” – konkurs!!!!!

Znalezione obrazy dla zapytania dzień kota

 

17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota.

Z tej okazji Samorząd Uczniowski wraz z Kołem Fotograficznym ogłasza konkurs    

                                     ” Kocia sweet focia”

Zasady konkursu:

1. Zdjęcie przedstawiające Kota.

2. 1 osoba zgłasza 1 zdjęcie.

3. Zdjęcie można umieszczać na FB na stronie „Foto-grtafia SP5”  – pod postem konkurs.

4. Termin konkursu do 28 lutego 2018r.

5. Wydrukowaną i podpisaną fotografię przekazujemy Opiekunom Samorządu.

              Zachęcamy do udziału w konkursie!!!!!

                                                         SAMORZĄD UCZNIOWSKI.

Konkurs na ” Najpiękniejszą walentynkę” rozstrzygnięty!

„Jesteś moim marzeniem
Najskrytszym pragnieniem
Każdej nocy śnię o Tobie
Bo bez Ciebie żyć nie mogę..”
No i mamy to! Konkurs walentynkowy został rozstrzygnięty!
W związku z obchodami Dnia Zakochanych w naszej szkole zorganizowany został konkurs na „Najpiękniejszą walentynkę”. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie dowolną techniką ciekawej i oryginalnej walentynki. Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów naszej szkoły, wzięło w nim udział 14 osób. Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 15 lutego w bibliotece szkolnej.
A oto zwycięzcy:
Klasy I-III:
I miejsce : Zuzanna Pakosz, kl. I c i Gabrysia Warmińska, kl. Ib.
Wyróżnienia:
Julia Wysocka, kl. Ic
Izabela Paszkiewicz, kl. IIId
Klasy IV-VI:
I miejsce: Amelia Wieliczko, kl. IV b
Wyróżnienia:
Emil Bednarczyk, kl. IV a
Aleksandra Koper, kl. VI a
Klasy II-III gimnazjum:
I miejsce Julia Fedyk, kl. IIIc
Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni.
Serdecznie gratulujemy !!!
Organizator konkursu: Joanna Widuto ( nauczyciel – bibliotekarz)

Więcej »

MY SIĘ MATA NIE BOIMY I DO KOŃCA ZAWSZE WALCZYMY!!!

10 lutego odbyła się kolejna szachowa liga szkolna. Tym razem naszą szkołę reprezentowało 6 zawodników. Niestety frekwencja naszych uczniów nie dopisała, ponieważ część dzieci rozchorowała się. Wyniki poszczególnych rozgrywek są następujące:

Liga I

Woźniak Mateusz II miejsce

Januszanis Michał III miejsce

Kieszek Weronika VII miejsce

Liga II

Cwalina Ignacy III miejsce

Kardas Szymon V miejsce

Liga III

Gradoń Artur III miejsce 

Nasi uczniowie pięknie walczyli i dzielnie stawiali czoła trudnym przeciwnikom. Jak zwykle dowiedli, że szachy to ich pasja. Kolejne rozgrywki już w marcu. Trzymajcie kciuki!!!

Więcej »

Aktywna Sobota

Styczniowe spotkanie spędziliśmy tym razem w szkole. Przygotowałyśmy swoim podopiecznym gry i zabawy integrujące grupę , budujące wzajemne relacje. Były też  potyczki kulinarne. Rozpoczęliśmy od przygotowania ciasta, ponieważ drożdże lubią ciepełko i czas (a w naszym zamyśle pizza). Ciasto po woli wyrastało, a my zajęliśmy się zabawą. Wiele radości  i emocji wzbudziły gry planszowe: bingo i spalony ziemniak. Pomimo tego, że rywalizacja była zacięta, to przegrani odeszli od planszówek z uśmiechem. Wygrała chęć dzielenia się radością ze wspólnie spędzonego czasu, co u naszych podopiecznych do wypracowania nie jest łatwe. Kiedy nasze brzuchy zrobiły się puste, rozpoczęliśmy przygotowanie pizzy. Każdy z uczestników skomponował  własną aranżację smakową. Pomysłów na wyszukane smaki nie brakowało. Pokusili się nawet Ci, którzy nie przepadają za serem i ketchupem. Po uczcie kulinarnej cała grupa aktywnie spędziła czas na zabawie z chustą animacyjną. Tego dnia cukierkami i gromkim sto lat uczciliśmy imieniny Weroniki. Aktywną sobotę w szkole wpisujemy w kartkę z kalendarza jako niezapomnianą.

Z pozdrowieniami Pani Kasia & Pani Małgosia & Pani Anetka 🙂

                                                                                                           Zapraszamy do galerii

Więcej »

Apel podsumowujący I półrocze

6 lutego na piątej godzinie lekcyjnej odbył się apel podsumowujący I półrocze roku szkolnego 2017/2018. Pani Dyrektor Bożena Mickiewicz przedstawiła krótkie zestawienie – średnich ocen i frekwencji poszczególnych klas. Zaapelowała do uczniów, by zrobili wszystko, aby na koniec roku te statystyki wyglądały dużo lepiej. Uczniom, którzy w szczególny sposób wyróżnili się w nauce lub sporcie, wręczyła stypendia. Otrzymali je: Jan Szulc, Weronika Obolewicz, Urszula Łempicka, Kamil Knodel, Julia Archacka, Karol Skórka, Julia Trypucka, Joanna Kreczman, Antoni Jowsa, Karolina Warno i Wiktoria Pupel.

Opiekunki Samorządu Uczniowskiego p. Aneta Machniewska i p. Joanna Zapaśnik ogłosiły wyniki dwóch konkursów: „Góra grosza” i „Tydzień kolorów”.

Na zakończenie zebrani mogli obejrzeć jasełka w wykonaniu aktorów koła teatralnego „Antrakt”, którego opiekunem jest p. Agnieszka Kreczman.

Konkurs na „piękną laurkę dla Babci i Dziadka”- rozstrzygnięty!!!!

                            Znalezione obrazy dla zapytania Babcia i dziadek

Czułe spojrzenie, ciepłe dłonie, cukierki dawane „po cichu”, bajki czytane na dobranoc, najsmaczniejsze obiady, to jedne z wielu wspomnień jakie przychodzą nam do głowy, na myśl o Babci i Dziadku.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka wychowawcy świetlicy przygotowali konkurs dla klas I-III, na „piękną laurkę dla Babci i Dziadka”. Nie spodziewaliśmy się tak licznych i pięknych prac. Ciężko było nam podjąć decyzję o wygranej , tym bardziej, że wszystkie prace naszych „maluchów” były przepiękne  i bardzo pracochłonne.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

Więcej »