Archive for Marzec, 2018

„Co nam przyniosła zima” – świetlica!!

„Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła!

Szczypie w nosy, szczypie w uszy.

Mroźnym śniegiem w oczy prószy ,

Wichrem w polu gna,

Nasza zima zła…”

W tym roku zima nie rozpieszczała nas swoją piękną aurą. Mimo tego dzieci w świetlicy szkolnej się nie nudziły.

Świetnie się bawiliśmy tworząc Bożonarodzeniowe prace plastyczne oraz dekoracje. W sali rozbrzmiewały kolędy i pastorałki.

Gdy wróciliśmy po feriach do szkoły „ostro” wzięliśmy  się do pracy.

Obchodziliśmy” Walentynki”. Dzieci zapoznały się z legendą o Św. Walentym, każdy mógł wykonać walentynkową kartkę, wrzucić do skrzynki walentynkowej i tym samym obdarować inną osobę miłym upominkiem.

Kilka dni później obchodziliśmy „Światowy dzień kota”. Dzieci dowiedziały się kilka ciekawostek o swoich pupilach, wykonały ciekawe prace plastyczne.

Więcej »

Opieka świetlicowa w czasie przerwy świątecznej

UWAGA RODZICE!!!

W czasie przerwy świątecznej, szkoła zapewnia opiekę świetlicową
w dniach 29-30 marca i 3 kwietnia 2018r. w godz. 7:00 – 15:00.
Zgłoszenia należy kierować do nauczyciela świetlicy
Pani Natalii Kolety Król.

rodzice

Gabrysia i Ola z IIIC polecają!

„Magiczne Drzewo” i  „Zrób to Sam”.

„Magiczne Drzewo to bestsellerowa seria, której autorem jest znany reżyser filmowy Andrzej Maleszka. Cykl powieściowy Andrzeja Maleszki rozpoczyna książka Magiczne Drzewo Czerwone Krzesło. Wszystko zaczyna się w momencie, gdy w dwutysięcznym roku nad Doliną Warty przechodzi straszliwa burza. Nawałnica powala magiczne drzewo, z którego ludzie wykonują różne przedmioty posiadające niezwykłą moc. Trójka rodzeństwa Kuki, Gabi i Filip odnajdują czerwone krzesło, które spełnia życzenia. Trzeba jednak bardzo uważać, gdy się je wypowiada i szybko się o tym przekonują. Kuki i jego rodzeństwo przy pomocy czerwonego krzesła muszą uratować zaczarowanych rodziców, których zmienili niebezpiecznym zaklęciem. Ich tropem podąża na stalowych nogach groźny Max, który chce zdobyć czerwone krzesło.

W kolejnej części serii Magiczne Drzewo, o tytule Magiczne Drzewo Tajemnica Mostu magiczna ruda Melania, która dowiaduje się o magicznym krześle, rzuca czar na Filipa, by zakochał się w pierwszej dziewczynie, którą zobaczy. Aby zdjąć zaklęcie z brata Kuki i Melania muszą udać się do Wenecji, by odnaleźć most, wykonany z magicznego drzewa. Tajemnica mostu tkwi w tym, że zdejmuje on czary z osób, które się na nim znajdą. Kukiemu i Melanii udaje się odczarować Filipa, ale kolejne kłopoty już za pasem.

Tom Magiczne Drzewo Olbrzym to kolejna dawka emocjonujących przygód. Kuki i Blubek niechcący wyczarowali Olbrzyma o siedmiu wcieleniach i żeby go pokonać Kuki zostaje obdarzony nadludzką siłą. Olbrzym ciągle przybiera nowe postacie, więc Kuki i jego przyjaciele walczą ze zwierzomaszynami, pożeraczem światła i smokiem z ognia, ale najtrudniejsze zadanie czeka ich, gdy dotrą do Szanghaju. Czerwone krzesło to nie jedyny magiczny przedmiot, jaki odnajduje Kuki.

W powieści Magiczne Drzewo Pojedynek chłopak wyjeżdża na obóz szachowy. Nie jedzie jednak sam. Wraz z nim wyjeżdża gadający pies Budyń oraz przyjaciele: Blubek oraz Gabi. Na miejscu odnajdują szachy obdarzone magiczną mocą i Kuki wyczarowuje swego klona. Chłopcy, Kuki oraz jego klon Ikuk, są tak podobni, że nawet rodzina i mówiący pies Budyń nie potrafią ich odróżnić. Klon to bardzo niebezpieczna istota, z którą Gabi, Kuki i Blubek będą musieli stoczyć pojedynek. Udaje im się go pokonać, ale nie na długo, bo klon wraca w kolejnej powieści z serii Magiczne Drzewo Gra.

Wraz ze służącymi mu robotami Ikuk włamuje się do Galerii Globo. O włamanie zostaje oskarżony Kuki i musi uciekać z domu. Odnajduje kostkę, która ma potężną moc, lecz wciąga posiadacza do niebezpiecznej gry. Kuki, Gabi i Blubek wyruszają na poszukiwanie klona. Ta wyprawa okaże się grą, którą nie łatwo jest wygrać. Magiczne Drzewo Gra to piąty tom przygodowej serii, pełnej magii oraz zaskakujących zwrotów akcji.

Opowieści z serii Magiczne Drzewo to bestsellery wśród powieści dla dzieci i młodzieży. Poznaj wszystkie książki z serii Magiczne Drzewo. Andrzej Maleszka wykorzystuje w książkach swoje doświadczenie filmowe, dzięki czemu mają one dynamiczną akcję i gęsty, filmowy dialog”.

Książki z serii „Zrób to Sam” zapraszają Was do wspólnej kreatywnej zabawy. Przeznaczone są dla wszystkich miłośników sztuki i szeroko rozumianych prac plastycznych. Uniwersalny poradnik zawierający garść pomysłów na twórcze zabawy do wykorzystania zarówno w domu, jak i w szkole. Wystarczy papier, kredki, farby, nożyczki, żeby powstała niezwykle oryginalna praca!

A Ty jaką książkę polecasz?

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Dnia 21 marca 2018 r. odbył się III Międzyszkolny Przegląd Przedstawień Profilaktycznych pt. ,,Żyję aktywnie ,zdrowo i bezpiecznie ” dla klas IV – V i VI – VII Szkół Podstawowych.
Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęła Gminna Komisja do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Rada Rodziców. Uczniowie przygotowali ciekawe przedstawienia, które promowały zdrowy styl życia. Więcej »

AKTYWNA SOBOTA

Sobotnie spotkanie spędziliśmy w pracowni artystycznej Magdekor u Pani Magdaleny Donat. Niestety, surowe warunki za oknem i okres grypowy uniemożliwiły niektórym uczestnikom udział w warsztatach. Pani Magda opowiedziała, na czym polega jej praca, pokazała nam pracownię i omówiła różne techniki zdobienia. Pełni zapału zabraliśmy się do pracy. Naszym zadaniem było wykonanie pisanki techniką decoupage, połączoną ze scrapbookingiem. Ozdabialiśmy nasze  jajka wzorami wielkanocnymi, przyklejając je na odpowiednio spreparowaną powierzchnię. Następnie wykonaliśmy piękne kartki kaskadowe, używając elementów wyciętych ze specjalnych wykrojników.

Zajęcia minęły nam bardzo szybko i twórczo. Każdy mógł zabrać wykonaną przez siebie ozdobę, która stała się zapowiedzią wyczekiwanych świąt. 

Dziękujemy firmie MTI Furninova za wsparcie finansowe. Dzięki Wam mogliśmy spełnić kolejne marzenie.

Koło Sobotnie „PoMoc” na zbliżające się święta życzy, aby czas wielkanocny utrzymał nasze marzenia w mocy i aby nie zabrakło nam wzajemnej życzliwości. Byśmy przez życie kroczyli w ludzkiej godności i niech symbol boskiego odrodzenia był i będzie dla nas celem do spełnienia.

                      Z pozdrowieniami Pani Gosia & Pani Kasia & Pani Anetka

Zapraszamy do galerii

 

 

„ Z KOPYTA KULIG RWIE”

      Korzystając z ostatnich dni iście zimowej aury, we wtorek 06.03.2018r., uczniowie klas IV D i IV B pod opieką swoich wychowawczyń : pani Anny Płoskiej i pani Marioli Kruklis, oraz nauczyciela wspomagającego pani Anny Jankowskiej i nauczyciela wychowania fizycznego pana Andrzeja Narwojsza, wybrali się na wycieczkę integracyjną do Gospodarstwa Agroturystycznego w Kwiedzinie. Głównym punktem programu był oczywiście kulig , który przyniósł wszystkim uczestnikom wiele radości i dobrej zabawy. Pogoda w tym dniu była wprost wymarzona na przejażdżkę saniami i wozem  po malowniczym, zimowym lesie.  Słońce świeciło od samego rana, oczywiście najbardziej odważni byli ci, którzy zdecydowali się jechać na końcu. Jak wiadomo, ostatnie sanie  są zawsze najbardziej „latające”, a ci, co na nich siedzą, muszą się liczyć z licznymi wywrotkami, ale to też była jedna z atrakcji. Wspaniały dzień umiliły nam  również szalone zabawy na śniegu i ognisko z kiełbaskami i gorącą herbatą przygotowane przez pracowników Gospodarstwa Agroturystycznego w Kwiedzinie.   

Humor dopisywał wszystkim, to był bardzo udany wyjazd. Niemal wszyscy stęskniliśmy się za sprzyjającym zabawie śniegiem i mrozem.

 

                                                                                     Opracowały:

                                                                      Anna Płoska , Mariola Kruklis Więcej »

„Kocia sweet focia” – konkurs rozstrzygnięty

Serdecznie dziękujemy za udział w szkolnym konkursie fotograficznym

                                                „Kocia sweet focia”.

Komisja w składzie p. Aneta Machniewska, p. Joanna Zapaśnik, p. Katarzyna Mikotowicz , wyłoniła następujących zwycięzców:

I miejsce – Julia Fedyk kl. III C

II miejsce – Wiktoria Deptuła kl. II A

III miejsce – Borys Werbanowski kl. 1c

Wyróżnienie otrzymują:

Agata Trafarska kl. 3c

Szymon Banasiak kl. 5b

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!!!

Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

                                                      SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Zapraszamy do galerii!!!!

Więcej »

8 marca – „Dzień Kobiet”

Znalezione obrazy dla zapytania dzien kobiet zyczenia

                                                                              

Z okazji Dnia Kobiet pragniemy złożyć życzenia wszystkim Paniom, starszym i młodszym koleżankom ,

wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia i szczęścia,

by w każdym dniu uśmiech na twarzy gościł tak samo często, jak w tym świątecznym dniu.

Życzymy aby każdy dzień był wyjątkowy i przyniósł powody do zadowolenia,

a życiowa mądrość dawała siłę i determinację w rozwiązywania najtrudniejszych spraw.

 

Wszystkiego najlepszego!!!!

                                  Samorząd Uczniowski

Konferencja Programu „Laboratorium” w Szkole Podstawowej Nr 3 w Reszlu

6 marca 2018r., uczniowie klasy III C gim. uczestniczyli w konferencji Programu Wspomagania Uczniów w Wyborze Zawodu pt. „Laboratorium” w powiecie kętrzyńskim. W konferencji wzięli udział: Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty – Krzysztof Marek Nowacki, Burmistrz Miasta Reszla – Marek Janiszewski, Prodziekan do spraw studenckich Wydziału Nauk Technicznych UW-M – dr. Jerzy Domański, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kętrzynie – Grzegorz Prokop, Prezesa Zarządu REMA S.A. – Stefan Kołakowski, Ewa Wierczuk z W-M ODN. Więcej »