Archive for Kwiecień, 2018

3 maja

Pierwsze dni maja to nieliczne w naszym kalendarzu, radosne święta narodowe. 2 maja oddajemy cześć polskiej fladze, a 3 maja cieszymy się, że ty Polacy jako pierwsi w Europie uchwalili swoją konstytucję. Więcej »

„DZIEŃ WESOŁEGO KAPCIA”

Majówka się zbliża dużymi krokami,

więc bardzo prosimy – zabaw się z nami.

Włóż wesołe kapcie, skarpetki wesołe,

niech radosne śmiechy wypełnią naszą szkołę.

Termin zabawy: piątek 27 kwietnia 2018r.

Serdecznie zapraszamy do zabawy!!!!

        Samorząd Uczniowski

 

Lektury jak marzenie!

Dzięki uprzejmości pani Weroniki Szewczuk z Rady Rodziców oraz pana Mateusza Szewczuka z firmy „Kwartet Materiały Budowlane Kętrzyn” udało nam się pozyskać 32 sztuki bardzo ciekawej książki „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło” Andrzeja Maleszki. Pozycja ta jest lekturą uzupełniającą – bardzo popularną nie tylko wśród  najmłodszych czytelników. Książki zostały przekazane do szkolnej biblioteki. Czwartoklasiści nie mogą się już doczekać, kiedy je wypożyczą , dlatego chętnie pomagali paniom bibliotekarkom przy niezbędnych pracach.

Serdecznie dziękujemy naszym dobroczyńcom!!!

Joanna Czerniakowska i Szymon Januszanis

Więcej »

List Rzecznika Praw Dziecka do Uczennic i Uczniów klas trzecich szkół gimnazjalnych

Drodzy i Szanowni,

przed Wami egzamin, który kończy bardzo ważny etap w Waszym życiu – gimnazjum, a także jest próbą Waszej wiedzy i umiejętności.

To również pierwszy krok do realizacji Waszych celów i planów na dalszą edukację oraz życiową drogę. Jestem przekonany, że wszyscy włożyliście wiele pracy, aby dobrze się do niego przygotować. Pamiętajcie, że oprócz wiedzy, liczy się także skupienie i uważne czytanie oraz udzielanie precyzyjnych odpowiedzi. Zanim przystąpicie do rozwiazywania zadań zawsze warto upewnić się, że zrozumieliście je dokładnie. Test bazuje na wiedzy, którą zdobywaliście przez trzy lata – sprawdza umiejętność logicznego myślenia, wyciągania wniosków i czytania ze zrozumieniem. Nie zapomnijcie zakodować wyników na arkuszu odpowiedzi!

Domyślam się, że pomimo intensywnych przygotowań, denerwujecie się. Zapewniam Was, że nie macie powodów, żeby się obawiać – strach to bardzo zły doradca. Wasza wcześniejsza praca na pewno zaprocentuje i zostanie doceniona. Pamiętajcie też, że to naturalne emocje, towarzyszące podczas testów zarówno dzieciom, młodzieży, jak i dorosłym. Najważniejsze, aby potrafić sobie z nimi radzić tak, by mobilizowały i motywowały do podejmowania wyzwań. Wierzę, że poradzicie sobie fantastycznie.

Trzymam za Was kciuki, powodzenia!

Pozdrawiam serdecznie, Wasz Rzecznik,

Marek Michalak

Miejski konkurs recytatorski

17 kwietnia odbył się miejski etap XXXVI konkursu recytatorskiego „Spotkania z poezją”. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów – laureatów etapu szkolnego: Zuzanna Rynkowska z klasy I c, Michał Januszanis (III a), Antoni Jowsa  (IV a), Aleksandra Komor ( VI a) i Urszula Łempicka ( III c gimnazjum). Nasi reprezentanci spisali się znakomicie, o czym świadczą wyniki obrad komisji konkursowej.

W kategorii klas I-III SP

II miejsce – Michał Januszanis (opiekun p. Małgorzata Krupska)

W kategorii klas IV-VI

I miejsce – Aleksandra Komor (opiekun p. Dorota Malinowska)

II miejsce – Antoni Jowsa (opiekun p. Szymon Januszanis)

W kategorii klas II-III gimnazjum

II miejsce – Urszula Łempicka (opiekun p. Joanna Małkiewicz)

Kolejny etap konkursu odbędzie się 8 maja. Gratulujemy laureatom! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć autorstwa p. Joanny Widuto.

Więcej »

Szach, mat, pat- to znowu my!!!

7 kwietnia w kętrzyńskim kinie ,,Gwiazda’’ odbyła się kolejna Szachowa Liga Szkolna.

W comiesięcznych rozgrywkach udział wzięło 6 uczniów naszej szkoły. Po siedmiu niezwykle trudnych i wyczerpujących rozgrywkach wyniki są następujące.

Liga I

Mateusz Woźniak I miejsce

Weronika Kieszek IV miejsce

Michał Januszanis VII miejsce

 

Liga II

Szymon Kardas VI miejsce

 

Liga III

Igor Karasik II miejsce

Artur Gradoń IV miejsce

    

        Wszyscy spisali się wspaniale i profesjonalnie  stawiali czoło trudnym przeciwnikom.

Na szczególną uwagę zdecydowanie zasługuje Mateusz Woźniak, który  nie ma sobie równych. Również szczególne brawa należą się Igorowi Karasikowi, który awansował do II ligi i już w maju powalczy w silniejszej grupie. 

Szachy to gra królów, jesteśmy szczęśliwi i dumni, że nasze dzieci wybrały tę właśnie dyscyplinę sportową! Trzymajcie kciuki!!!

Więcej »

Harmonogram czynności w postepowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2018/2019

Zarządzenie Burmistrza Miasta Kętrzyn w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz w postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2018-2019

Wniosek o przyjęcie do klasy pierwszej 2018-19

MIEJSKIE OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

2 kwietnia to niezwykła data w kalendarzu. Tego dnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z racji świąt wielkanocnych miejskie obchody tego święta przenieśliśmy na 6 kwietnia.

O godzinie 10.00 w kinie „Gwiazda” zgromadzili się uczniowie i nauczyciele ze wszystkich szkół podstawowych w mieście oraz przedszkolaki z „Malinki”. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili: Zastępca Burmistrza Kętrzyna pan Damian Nietrzeba, pracownik-specjalista Kętrzyńskiego Centrum Kultury pani Beata Szuksztul oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi pani Bożena Mickiewicz.

Na zebranych czekało wiele atrakcji, m.in.  przedstawienie kukiełkowe „Marzenia zajączka szaraczka” w wykonaniu nauczycieli SP5. Później rozstrzygnięto międzyszkolne konkursy: plastyczny „Pomaluj świat na niebiesko kolorową plamą i kreską” dla klas I-III oraz literacki dla klas IV, w którym uczniowie pisali listy zachęcające do udziału w miejskich obchodach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Oto laureaci:

Konkurs plastyczny w kategorii klas I:

I miejsce – Oliwia Duńska SP5

II miejsce – Łukasz Jakoniuk SP1

III miejsce – Aleksander Walesiak SP5

Wyróżnienia – Karol Kotulski SP5 i Rafał Jasiulewicz SP5

 

Konkurs plastyczny w kategorii klas III:

I miejsce – Amelia Sajkowska SP5

II miejsce – Michał Januszanis SP5

III miejsce – Maksymilian Rymkiewicz SP5

Wyróżnienia – Weronika Kieszek SP5 i Kornelia Markowska SP5

 

Konkurs literacki:

I miejsce – Aleksandra Trypucka SP1

II miejsce – Milena Małż SP3

III miejsce – Izabela Zborowska SP5

Wyróżnienia – Weronika Skrzypczyńska SP4 i Hanna Zubowska SP3

W kinie można było również obejrzeć krótki film z fundacji „Synapsis” oraz wysłuchać muzycznej niespodzianki w wykonaniu uczniów SP 5 pod kierunkiem pana Sebastiana Bednarczyka.

Z piosenką na ustach wszyscy zebrani udali się na plac przed ratuszem, gdzie nastąpiło zwieńczenie akcji – symboliczne wypuszczenie w niebo niebieskich baloników.

Mamy nadzieję, że udało się osiągnąć cel akcji – zwiększenie świadomości kętrzynian na temat autyzmu. Składamy serdecznie podziękowania pani Weronice Szewczuk i panu Markowi Olenkowiczowi za pomoc w organizacji obchodów. Dziękujemy również – debiutującym w tej roli – konferansjerom: Natalii Olender i Bartoszowi Cycanowi z klasy VII b. Byliście świetni!!!          Więcej »