Archive for Czerwiec, 2018

AKTYWNA SOBOTA

Na ostatnią aktywną sobotę udaliśmy się do Bartnika Mazurskiego w Gnatowie. Celem naszej wizyty było poznanie  pracy pszczelarza, wyglądu pasieki i sprzętu pasiecznego. Na początku każdy mógł przymierzyć strój bartnika.  Odzież pszczelarska szyta jest z materiałów przewiewnych, lekkich, w jasnej kolorystyce. W niej pszczelarz czuje się bezpiecznie.  Następnie poznaliśmy fazy rozwoju pszczół, sprzęt wykorzystywany w pszczelarstwie dawniej i dziś oraz sposoby pozyskiwania miodu. Ciekawostką było poznanie pszczelej rodziny w szklanym ulu oraz sposobu znakowania królowej. Kolejnym punktem programu było własnoręczne wykonanie świecy z węzy. Z tym zadaniem poradził sobie każdy klubowicz, ponieważ materiał okazał się bardzo plastyczny. Nie sposób być w pasiece i nie kosztować owocu pszczelej pracy- miodu. Gospodyni podjęła nas tym słodkim przysmakiem. Cała grupa rozkoszowała podniebienia różnymi rodzajami miodów: lipowym, gryczanym, spadziowym, imbirowym, cynamonowym, miętowym i czekoladowym. Gusta dzieci okazały się różne. Wśród smaków nie było faworyta. Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy zostali obdarowani słoiczkiem miodu i własnoręcznie wykonaną świecą.

 

Klubowiczom dziękujemy za całoroczne spotkania. Sponsorom za wsparcie finansowe- liczymy na dalszą współpracę 🙂 Do zobaczenia po wakacjach !!!

 

                                                            Z pozdrowieniami

                                      Pani Anetka & Pani Małgosia & Pani Kasia

Zapraszamy do galerii Więcej »

Sukcesy Promyczków

10 czerwca grupa teatralna „Promyczki” pod opieką Krystyny Klancewicz wystąpiła w kętrzyńskim amfiteatrze w ramach Przeglądu Artystycznego Szkół Podstawowych. Młodzi aktorzy zaprezentowali montaż słowno-muzyczno-taneczny o Wojciechu Kętrzyńskim.  Występ bardzo spodobał się zgromadzonej  publiczności. Relację z tego wydarzenia można znaleźć w internetowym wydaniu gazety Nasze Miasto Kętrzyn. Dzięki wsparciu muzycznemu pana Sebastiana Bednarczyka występ nabrał większej dynamiki. Wszyscy artyści otrzymali drobne upominki.

13 czerwca grupa wystąpiła w Szkolnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kętrzynie z programem „Pamięć jest wielką siłą, a bajki na całe zło” w ramach IX Integracyjnego Przeglądu  Teatrów Amatorskich – W krainie baśni, mitów i legend…”.  Promyczki zaprezentowały się znakomicie i zdobyły wyróżnienie. W przygotowaniach grupy opiekunce pomagał pan Sebastian Bednarczyk (oprawa muzyczna) i pan Jacek Fąderski (pomoc w przygotowaniu scenografii).

Promyczki ciężko pracowały przez cały rok. Podsumowaniem był występ przed koleżankami i kolegami z klas I-III SP.  Występ został przyjęty bardzo życzliwie i nagrodzony owacjami. Publiczność współtworzyła przedstawienie, otwierając drzwi do świata baśni.

Więcej »

Wycieczka do Polskiej Wsi

Klasa 1 a wybrała się na wycieczkę do Mini ZOO w Polskiej Wsi koło Mrągowa. Zgromadzone tam zwierzęta pomogły utrwalić wcześniej zdobyte wiadomości. Świnki, króliki, krowy, kozy, owce, osły, konie, kury, kaczki, gęsi, indyki, pieski czy kotki na obrazku wyglądają zupełnie inaczej niż na żywo. Do tego jeszcze większość zwierząt można było własnoręcznie nakarmić. Można też było obejrzeć bardziej „egzotyczne” zwierzęta takie jak papugi, strusie, myszoskoczki, świnki morskie, alpaki… Kto chciał mógł się „przejechać” na kucyku. Na „drugie śniadanie” były kiełbaski własnoręcznie upieczone na ognisku. Można też było się pobawić na huśtawkach, trampolinie, pojeżdzić na wózkach oraz kupić pamiątki. Wszystkim najbardziej do gustu przypadła broń- łuki, strzały, miecze, noże… „Uzbrojone po zęby” pierwszaki szczęśliwie, chociaż zmęczone, wróciły do szkoły. Już planują na jaką wycieczkę pojadą w klasie 2.

Zapraszam do galerii

Więcej »

Święto Rodziny

13 czerwca o godzinie 16.00 odbyły się występy uczniów klasy 1a z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki, a Kornelia K. zagrała wszystkim rodzicom „Sto lat”. Potem rodzice musieli odszukać siebie wśród namalowanych portretów. Zadanie było bardzo trudne, bo dzieci nie mogły podpowiadać. Najwięcej jednak radości sprawiły  krótkie  opisy- zagadki. Po słodkim poczęstunku wszyscy w pogodnych nastrojach rozeszli się do domów.

Zapraszam do galerii

Więcej »

Noc filmowa w SP5

                                                    Podobny obraz

Z  15.06.2018r. na 16.06.2018r. odbyła się w naszej szkole „Noc filmowa”. Wzięli w niej udział uczniowie  należący do SU wraz z zaproszonymi przez siebie kolegami i koleżankami.

Uczniowie długo czekali na ten wieczór. Zostać w szkole po lekcjach to może mało ciekawe, ale zostać w szkole po to żeby móc się dobrze bawić to brzmi o wiele lepiej. 

Zaczęliśmy od wspólnej kolacji przy grillu. Jedliśmy pyszne kiełbaski i pianki, niektórzy mieli okazję przejechać się ekskluzywnym motorem kolegi. Odwiedziła nas nawet nasza Pani Dyrektor.

Z pełnymi brzuchami przeszliśmy do budynku szkoły, aby tam przygotować się do wieczoru filmowego. Więcej »

Kopciuszek

Dzisiaj (18.06.18r.) miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Dziewczęta należące do aktywu bibliotecznego wcieliły się w role aktorskie i zaprezentowały klasie IC przedstawienie pt.: „Kopciuszek inaczej”. Występ wywołał na twarzach zaproszonych maluchów uśmiech, nie zabrakło też gromkich braw. Celem dzisiejszego występu było zachęcenie młodszych uczniów naszej szkoły do odwiedzania biblioteki szkolnej i wypożyczania książek. Pierwszaczki zapewniły nas, że występ się podobał, w związku z czym, zostanie on pokazany pozostałym pierwszym klasom. Dziewczynki samodzielnie przygotowały dekoracje do przedstawienia i poświęcały swój czas na przygotowanie występu. Zaprosiły do udziału w uroczystości swojego kolegę i koleżankę z klasy.  Wykazały dużo chęci i zaangażowania. Mam nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym nadal będą rozbudzać w dzieciach potrzebę czytania. Po przedstawieniu pani Joanna Pyra – wychowawca klasy IC nagrodziła dzieci cukierkami i emotkami. Nie zabrakło wzruszeń, gdyż dziewczęta należące do koła bibliotecznego są właśnie wychowankami pani Asi. Zapraszam do obejrzenia zdjęć 🙂

Joanna Widuto – opiekun grupy

Więcej »

BRAWO MY!!!

 16 czerwca w kinie ,,Gwiazda’’ odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym Szachowa Liga Szkolna. W tak ważnym dniu 12 najlepszych graczy z naszej szkoły po raz kolejny prężyło swoje umysły. Wyniki zmagań są następujące:

I liga:

Mateusz Woźniak III miejsce

Weronika Kieszek IV miejsce

Michał Januszanis V miejsce

II liga:

Szymon Kardas III miejsce

Ignacy Cwalina IV miejsce

Kornelia Markowska- IX miejsce

III liga:

Igor Karasik I miejsce

Artur Gradoń III miejsce

Aleksandra Piechota III miejsce

Ksawery Ryfka III miejsce

Rafał Jasiulewicz III miejsce

Borys Werbanowski V miejsce

Mistrzem całej  ligi 2017/2018, który uzyskał najwięcej punktów w 10 turniejach został nasz uczeń Mateusz Woźniak. W klasach I-III mistrzynią całego turnieju została Weronika Kieszek. Michał Januszanis zajął III miejsce. Każdy z graczy otrzymał piękny medal i podziękowania za wspaniałą grę. W tym roku szkolnym najlepszą szachową szkołą okazała się Szkoła Podstawowa nr 1. My, po bardzo wyrównanej walce zajęliśmy II miejsce i czujemy wielki niedosyt. Zabrakło niewiele. Od września bierzemy się ostro do pracy. Cel – pokonać ,,Jedynkę’’ i wystawić na turnieju 20 zawodników.

Więcej »

AKTYWNA SOBOTA

Kolejne nasze spotkanie było owiane tajemnicą. Do celu dotarliśmy autobusem. W czasie drogi klubowicze podawali pomysły, gdzie spędzimy aktywnie naszą sobotę.  Nikomu nie udało się odgadnąć dokąd zmierzamy, ponieważ to nowe miejsce na mapie rozrywki w Kętrzynie.  Swoje drzwi otworzył dla nas salon eksperymentów i zabawy – Kameleon Party Studio. Już w drzwiach radośnie przywitał nas Klaun, który w wprowadził nas w ten niezwykły świat. Na miejscu dzieci miały do dyspozycji fotobudkę, w której dzięki gadżetom zmieniliśmy się nie do poznania i uwieczniliśmy to na sesji zdjęciowej. Dziewczynki przebierały się w  najpiękniejsze stroje balowe w „magicznej przebieralini”. Chłopcy swoją przygodę rozpoczęli od meczu piłkarzykami. Bardziej odważni, wykazując się niezwykłym ruchem scenicznym dali show na scenie Kameleona. Królowały hity w stylu disco J. Następnie wszyscy włączyli się w  zabawy ruchowe: przechodzenie pod liną i naśladowanie ruchów. Swoją przygodę w tym niezwykłym miejscu zawdzięczamy Pani A. Czeszun- właścicielce Kamelona. Z tego miejsca chcielibyśmy jeszcze raz podziękować i zachęcić do odwiedzenia tego miejsca. Pełni pozytywnych emocji udaliśmy się do pizzerii Margerita. Tam każdy mógł zamówić swoją ulubioną pizzę. Tego dnia królowały smaki hawajskie. Z pełnymi brzuchami i dobrym humorem rozeszliśmy się do domów.

                     Z pozdrowieniami Pani Małgosia & Pani Anetka & Pani Kasia

Zapraszamy do galerii

Więcej »