Archive for Czerwiec, 2018

Zakończenie roku w obiektywie

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Punktualnie o godzinie 9.00 w dużej hali sportowej rozpoczął się apel  kończący rok szkolny 2017/2018. W swoim przemówieniu Dyrektor Szkoły Pani Bożena Mickiewicz krótko podsumowała to wszystko, co wydarzyło się w naszej placówce przez ostatnie 10 miesięcy.  W sposób szczególny podziękowała nauczycielom: p. A. Machniewskiej, p. J. Zapaśnik, p. E.Gnyli i p. W. Jałoszewskiemu. Wręczyła też Nagrodę Dyrektora uczniowi klasy III a gimnazjum A. Chmielewskiemu. Uhonorowała uczniów klas III SP, którzy najlepiej napisali trzecioteścik oraz ich starszych kolegów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki z egzaminu gimnazjalnego.

Tradycyjnie wręczyła stypendia naukowe „najlepszym z najlepszych”. W tym roku są to: U. Łempicka, J. Szulc, K. Knodel, W. Obolewicz, J. Archacka, J. Trypucka, A. Jowsa, I. Zborowska, W. Pupel, K. Warno, K.Warda.

Głos zabrali również przybyli goście: Zastępca Burmistrza Pan Damian Nietrzeba oraz przewodnicząca Rady Rodziców Pani Weronika Szewczuk. Oboje życzyli uczniom bezpiecznego wypoczynku. Pan Burmistrz wręczył również nagrody książkowe trzem wyróżniającym się uczennicom.

Najlepsi uczniowie z poszczególnych klas otrzymali nagrody z rąk wychowawców i p. Dyrektor. Nagrodzono również członków różnych kółek zainteresowań, organizacji szkolnych i sportowców.

Na zakończenie absolwenci gimnazjum tradycyjnie złożyli ślubowanie.

Po spotkaniach z wychowawcami w klasach WAKACJE AD 2018 należało uznać za oficjalnie rozpoczęte. Wszystkim uczniom życzymy, aby były one niezapomniane i przede wszystkim bezpieczne!

List Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018

Szanowni Państwo

Dyrektorzy szkół,

Nauczyciele,

Przedstawiciele organów prowadzących,

Rodzice i Uczniowie

 

Dobiega końca rok szkolny 2017/2018, rok zmian w polskiej oświacie. Za nami pierwsze doświadczenia funkcjonowania szkół i placówek w nowej strukturze organizacyjnej oraz pierwszy rok wdrażania nowego prawa oświatowego. Dziękuję Państwu za zaangażowanie i trud w przekształcaniu polskiej oświaty.

Szanowni Państwo, przed nami wakacje, czas wypoczynku i letnich wyjazdów. Zwracam się do Nauczycieli, Wychowawców i Opiekunów o przypomnienie uczniom zasad bezpiecznego wypoczynku. Proszę Państwa o przeprowadzenie na ten temat zajęć, spotkań z przedstawicielami służb mundurowych, instytucji, których zakres działania odpowiada podejmowanej przed wakacjami tematyce. Proszę również o przekazanie Rodzicom informacji o możliwości sprawdzenia form wypoczynku przed wyjazdem dzieci na kolonie i obozy. Zachęcam dyrektorów szkół do umieszczenia w miejscach widocznych w szkołach, placówkach oraz na ich stronach internetowych poradników nt. bezpiecznych wakacji i wykazu numerów telefonów, które mogą być przydatne rodzicom i opiekunom podczas letniego wypoczynku.

Gratuluję wszystkich Nauczycielom, Pedagogom, Wychowawcom osiągnięć dydaktycznych i wychowawczych uzyskanych w mijającym roku szkolnym. Jestem przekonany, że Państwa praca i troska o dobro dzieci  zasługują na słowa najwyższego uznania.

Drodzy Rodzice i Uczniowie,

dziękuję Państwu Rodzicom za włączanie się w życie szkoły i troskę o jej rozwój. Życzę satysfakcji i radości z osiągnięć dzieci. Uczniom gratuluję wyników  w nauce, sukcesów w sporcie i dokonań w konkursach artystycznych.

Wszystkim życzę słonecznych wakacji oraz dobrego wypoczynku.

 

Z wyrazami szacunku

Krzysztof Marek Nowacki

Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty

List Rzecznika Praw Dziecka do Uczniów i Uczennic z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018

Drodzy i Szanowni,

gdy po raz ostatni zadzwoni szkolny dzwonek ogłaszając koniec roku szkolnego, z pewnością poczujecie radość związaną z rozpoczynającymi się wakacjami.

Domyślam się, że nie możecie się już doczekać długich letnich dni wypełnionych zabawą i przygodami. To bez wątpienia dla Was najpiękniejszy i zawsze mocno wyczekiwany okres w całym roku. Jest to czas beztroski, ale nie może być pozbawiony refleksji związanej z bezpieczeństwem Waszym i Waszych znajomych. Pamiętajcie, że od podejmowanych decyzji może zależeć zdrowie, a nawet życie innych. Często o tym przypominam, ale nigdy nie jest dość, by podkreślać, że odwaga ratuje życie – odwaga, która jest odpowiedzialnością za siebie i bliskich.

Życzę Wam by każda chwila tych wakacji była pogodna i radosna, ale przede wszystkim bezpieczna. Pamiętajcie o wzajemnym szacunku, a gdy zauważycie, że ktoś doświadcza przemocy lub podejmuje niebezpieczne zachowania – reagujcie. Rozmawiajcie z rodzicami, czy opiekunami. Zawsze tez możecie takie przypadki zgłosić do mnie osobiście, czy też dzwoniąc na numer Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12.

Kochani,

pod koniec wakacji moja misja jako Rzecznika Praw Dziecka dobiegnie końca. Upływa bowiem moja druga i ostatnia kadencja – ale tylko formalnie, bo tak naprawdę cel, który obrałem w życiu pozostanie niezmieniony – zawsze będę Waszym rzecznikiem, zawsze będziecie mogli zwrócić się do mnie o wsparcie. Dziękuję Wam za te 10 wspaniałych lat, za wszystkie spotkania, rozmowy i  listy. Były to niezwykłe chwile, pełne wzruszeń, radości, uśmiechu, ale też refleksji i troski. Cieszę się niezmiernie, że udało mi się spotkać tak wielu z Was, choć mam świadomość, że nie udało mi się być wszędzie.

Życzę dużo słońca i uśmiechu, podczas wakacji i każdego dnia. Wypoczywajcie mądrze i bezpiecznie. Do zobaczenia.

Najserdeczniej pozdrawiam, Wasz Rzecznik

Marek Michalak

AKTYWNA SOBOTA

Na ostatnią aktywną sobotę udaliśmy się do Bartnika Mazurskiego w Gnatowie. Celem naszej wizyty było poznanie  pracy pszczelarza, wyglądu pasieki i sprzętu pasiecznego. Na początku każdy mógł przymierzyć strój bartnika.  Odzież pszczelarska szyta jest z materiałów przewiewnych, lekkich, w jasnej kolorystyce. W niej pszczelarz czuje się bezpiecznie.  Następnie poznaliśmy fazy rozwoju pszczół, sprzęt wykorzystywany w pszczelarstwie dawniej i dziś oraz sposoby pozyskiwania miodu. Ciekawostką było poznanie pszczelej rodziny w szklanym ulu oraz sposobu znakowania królowej. Kolejnym punktem programu było własnoręczne wykonanie świecy z węzy. Z tym zadaniem poradził sobie każdy klubowicz, ponieważ materiał okazał się bardzo plastyczny. Nie sposób być w pasiece i nie kosztować owocu pszczelej pracy- miodu. Gospodyni podjęła nas tym słodkim przysmakiem. Cała grupa rozkoszowała podniebienia różnymi rodzajami miodów: lipowym, gryczanym, spadziowym, imbirowym, cynamonowym, miętowym i czekoladowym. Gusta dzieci okazały się różne. Wśród smaków nie było faworyta. Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy zostali obdarowani słoiczkiem miodu i własnoręcznie wykonaną świecą.

 

Klubowiczom dziękujemy za całoroczne spotkania. Sponsorom za wsparcie finansowe- liczymy na dalszą współpracę 🙂 Do zobaczenia po wakacjach !!!

 

                                                            Z pozdrowieniami

                                      Pani Anetka & Pani Małgosia & Pani Kasia

Zapraszamy do galerii Więcej »

Sukcesy Promyczków

10 czerwca grupa teatralna „Promyczki” pod opieką Krystyny Klancewicz wystąpiła w kętrzyńskim amfiteatrze w ramach Przeglądu Artystycznego Szkół Podstawowych. Młodzi aktorzy zaprezentowali montaż słowno-muzyczno-taneczny o Wojciechu Kętrzyńskim.  Występ bardzo spodobał się zgromadzonej  publiczności. Relację z tego wydarzenia można znaleźć w internetowym wydaniu gazety Nasze Miasto Kętrzyn. Dzięki wsparciu muzycznemu pana Sebastiana Bednarczyka występ nabrał większej dynamiki. Wszyscy artyści otrzymali drobne upominki.

13 czerwca grupa wystąpiła w Szkolnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kętrzynie z programem „Pamięć jest wielką siłą, a bajki na całe zło” w ramach IX Integracyjnego Przeglądu  Teatrów Amatorskich – W krainie baśni, mitów i legend…”.  Promyczki zaprezentowały się znakomicie i zdobyły wyróżnienie. W przygotowaniach grupy opiekunce pomagał pan Sebastian Bednarczyk (oprawa muzyczna) i pan Jacek Fąderski (pomoc w przygotowaniu scenografii).

Promyczki ciężko pracowały przez cały rok. Podsumowaniem był występ przed koleżankami i kolegami z klas I-III SP.  Występ został przyjęty bardzo życzliwie i nagrodzony owacjami. Publiczność współtworzyła przedstawienie, otwierając drzwi do świata baśni.

Więcej »

Wycieczka do Polskiej Wsi

Klasa 1 a wybrała się na wycieczkę do Mini ZOO w Polskiej Wsi koło Mrągowa. Zgromadzone tam zwierzęta pomogły utrwalić wcześniej zdobyte wiadomości. Świnki, króliki, krowy, kozy, owce, osły, konie, kury, kaczki, gęsi, indyki, pieski czy kotki na obrazku wyglądają zupełnie inaczej niż na żywo. Do tego jeszcze większość zwierząt można było własnoręcznie nakarmić. Można też było obejrzeć bardziej „egzotyczne” zwierzęta takie jak papugi, strusie, myszoskoczki, świnki morskie, alpaki… Kto chciał mógł się „przejechać” na kucyku. Na „drugie śniadanie” były kiełbaski własnoręcznie upieczone na ognisku. Można też było się pobawić na huśtawkach, trampolinie, pojeżdzić na wózkach oraz kupić pamiątki. Wszystkim najbardziej do gustu przypadła broń- łuki, strzały, miecze, noże… „Uzbrojone po zęby” pierwszaki szczęśliwie, chociaż zmęczone, wróciły do szkoły. Już planują na jaką wycieczkę pojadą w klasie 2.

Zapraszam do galerii

Więcej »