Biblioteka szkolna poleca książki Grzegorza Kasdepke!

„Grzegorz Kasdepke – autor wielu bestsellerów książkowych. Laureat licznych nagród i wyróżnień. Bohaterowie jego książek zawojowali nie tylko domowe biblioteczki, ale i szkolne podręczniki. Kuba i Buba, Detektyw Pozytywka, Kacper oraz jego niefrasobliwy tata – to tylko niektóre z opisanych przez autora postaci.

W naszej bibliotece znajdziecie:

„Kuba i Buba, czyli awantura do kwadratu” – Kuba i Buba są bliźniakami. Jak łatwo się zorientować, jedno z nich jest dziewczynką, a drugie chłopcem. Rzecz w tym, że nie zawsze wiadomo, które jest które, bo Kuba zachowuje się czasami jak dziewczynka, a Buba wręcz przeciwnie.

„Kacper z szuflady” to druga część Kacperiady Grzegorza Kasdepke – przezabawnego, wielokrotnie nagradzanego, kultowego już zbiorku historyjek dla dzieci o niesfornym pięciolatku.
Tym razem ojciec-pisarz opowiada o przygodach Kacpra w przedszkolu, rusza z synem w jedną z licznych podróży.

„Detektyw Pozytywka” to książka detektywistyczna dla młodszych dzieci. Składa się na nią kilkanaście zagadek „kryminalnych”, które dzieci mogą samodzielnie rozwiązywać, podążając tropem detektywa Pozytywki. Wątki „kryminalne” dotyczą różnych zjawisk, z którymi mali czytelnicy spotykają się na co dzień, jak np. roztrzaskanie na balkonie wazonu z wodą przez mróz. Próby ich wyjaśnienia uczą logicznego myślenia i wyciągania wniosków. Na końcu książki zamieszczone są rozwiązania zagadek.”