Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

23 czerwca o godzinie 9.00 w dużej hali sportowej rozpoczęła się uroczystość z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/2017. Jak zwykle wybrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”. Warto podkreślić, że w tym roku został on odśpiewany przez wszystkich zebranych, a najdonioślej brzmiały głosy najmłodszych uczniów z klas I-III SP.  Następnie głos zabrała Dyrektor Szkoły p. Bożena Mickiewicz. Pani Dyrektor podkreśliła,   że jest dumna z uczniów, którzy sprostali niełatwym wymaganiom, jakie przez dziesięć miesięcy stawiali przed nimi nauczyciele.   Wręczyła nagrody specjalne Dyrektora Szkoły. Otrzymali je: Nikodem Pietraszek z klasy II d SP oraz uczennica klasy III a gimnazjum Magdalena Kłek. Wyróżnione zostały też osoby, które osiągnęły najwyższe wyniki z poszczególnych części egzaminu gimnazjalnego: Marta Jurgiełajtis, Weronika Radomska,  Wojciech Olenkowicz i Edward Lemański. Pani Dyrektor podziękowała za pracę wszystkim nauczycielom, wyróżniając  inicjatywy trzech osób: p. Eweliny Chałkowskiej-Dwulat, p. Katarzyny Ciborskiej i p. Małgorzaty Olenkowicz. Ważnym punktem uroczystości było wręczenie stypendiów za wybitne osiągnięcia naukowe i sportowe. Otrzymali je: Aneta Hołuj, Marta Jurgiełajtis, Paulina Niewęgłowska, Urszula Łempicka, Jan Szulc, Julia Archacka, Kamil Knodel, Amelia Woźniak, Karol Skórka, Julia Trypucka, Joanna Kreczman, Dawid Wankewycz i  Julia Ułasewicz.

Uczniowie, którzy zasłużyli na świadectwa z wyróżnieniem, otrzymali nagrody z rąk p. Dyrektor oraz przedstawicieli Rady Rodziców: p. Edyty Klimowicz i p. Krzysztofa Kadelskiego. Nie zabrakło też nagród dla uczniów, którzy godnie reprezentowali szkołę w różnych konkursach, ale też sportowców, członków Samorządu Uczniowskiego, czytelników, ekologów, krajoznawców itp. Przy pożegnaniu piłkarek ręcznych z klasy III b gimnazjum polały się łzy wzruszenia.

Podniosłym  momentem uroczystości było ślubowanie absolwentów naszego gimnazjum. Na zakończenie uczniowie udali się do swoich klas, gdzie otrzymali świadectwa z rąk swoich wychowawców.  Od tego momentu wszystko stało się jasne – WAKACJE AD 2017 rozpoczęły się!

Autor artykułu: Szymon Januszanis

Autor zdjęć: Katarzyna Puczel

//Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.