„Alfabet z koszyczka”

21 czerwca 2017 r. w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Uczniowie klasy III D pod opieką pani Krystyny Klancewicz zaprezentowali występ artystyczny pt.: „Alfabet z koszyczka”. „Alfabet z koszyczka” to zbiór wierszyków dla najmłodszych autorstwa pani Joli Kutyło i Małgorzaty Markowskiej, który powstał przy współpracy z panią Ewą Maksymowicz. Gośćmi tego spotkania były właśnie autorki tekstu, na podstawie którego powstało przedstawienie oraz pani Dyrektor Bozena Mickiewicz, pani Monika Stankiewicz z Urzędu Miasta , uczniowie klasy II D i II B naszej szkoły i dzieci 6-letnie z kętrzyńskich przedszkoli: „Malinki”, „Krasnala” i „Prymusik”.

Grupa teatralna „Promyczki” przywitała zaproszonych gości piosenką Majki Jezowskiej „Owocowy karnawał”. Następnie wychowawczyni klasy zadawała dzieciom zagadki związane z tematyką przedstawienia, a w odpowiedzi na pytanie, dzieci recytowały żartobliwe wierszyki na temat warzyw i owoców. Występ został zakończony układem tanecznym.  Było bardzo kolorowo, owocowo i wesoło. Dzieci wystąpiły w pięknych owocowo – warzywnych strojach, zaś salę zdobił duzy kosz pełen smakowitych warzyw i owoców. Program artystyczny bardzo się podobał zaproszonym gościom i został nagrodzony gromkimi brawami. Pani Małgorzata Markowska obdarowała młodych aktorów swoimi książeczkami oraz słodkościami.

Scenariusz został przygotowany przez panią Krystynę Klancewicz, dekoracje powstały przy współpracy Joanny Widuto, Anny Banasiak i Andrzeja Graczyka.

.

 

 

//Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.