Spotkanie z pisarzem Tomem Justyniarskim

Spotkanie z panem Tomem Justyniarskim autorem książki „Psie troski” przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Uczniowie z dużym zaciekawieniem wysłuchali historii opowiadanej przez autora. Tom Justyniarski to rzecznik prasowy Towarzystwa Obrony Zwierząt w Polsce, pisarz, podróżnik, przyrodnik i autor lektury szkolnej „Psie troski, czyli o wielkiej przyjaźni na cztery łapy i dwa serca”. Pisarz jest wielkim przyjacielem zwierząt. Towarzyszy mu mała suczka, którą przedstawia jako Lusia Justyniarska, bo jest rzecznikiem tego, że zwierzęta należą do rodziny. Dzieci miały doskonały przykład wzajemnej miłości psa i człowieka.

– „Jeżeli jest rodzina to na zawsze. Nie możemy zwierząt wyrzucać lub oddawać do schroniska. Nie możemy ich bić i krzywdzić. Musimy się nimi opiekować, troszczyć o nie i karmić je” – powiedział autor książki.

    Książka opowiada o historii psa – Betty – skrzywdzonego przez człowieka tak bardzo, że nie ufa już nikomu… Mały Adaś obdarzył Betty uczuciem. Chce wymazać zło, które ją spotkało. Czy Betty zaufa chłopcu? Zachęcamy do przeczytania książki. Dziękujemy  za wspaniałe  spotkanie autorskie z którego dzieci wyszły z przekonaniem, że każde zwierzę to istota, która czuje, cierpi i kocha. Życie każdego psa, kota czy jakiegokolwiek zwierzęcia jest bardzo ważne i cenne. Po prelekcji  uczniowie klasy IV b I IV c wraz z autorem odwiedzili schronisko w Pudwągach. Zawieźli tam karmę, oraz zabawki .

//Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.