WIZYTA W SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT W PUDWĄGACH

W dniu 07.09.2017r. uczniowie  klasy 4d i klasy 4b pod opieką nauczycieli wychowawców pani Anny Płoskiej i pani Marioli Kruklis oraz nauczyciela wspomagającego pani Anety Machniewskiej odwiedzili schronisko dla zwierząt w Pudwągach.

       Celem wizyty było przekazanie karmy dla zwierząt zebranej przez nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej Nr 5 w Kętrzynie oraz zwrócenie uwagi na potrzeby zwierząt w schroniskach oraz uwrażliwienie dzieci na ich krzywdę.

Na miejscu  bardzo serdecznie powitała nas pani Elżbieta Dąbrowska – kierownik schroniska w Pudwągach, która wraz z panem Tomem Justyniarskim obrońcą zwierząt, pedagogiem i pisarzem oprowadziła nas po całym terenie schroniska, pokazując w jakich warunkach żyją zwierzęta.

    Wizycie w schronisku towarzyszyło wiele emocji, dzieci patrząc na porzucone zwierzęta nie kryły swoich łez i wzruszenia . Pan Tom Justyniarski w trakcie wizyty tłumaczył dzieciom, że powinny traktować zwierzęta jak swoją rodzinę, a rodziny nie należy krzywdzić .

    Pod koniec wizyty w schronisku wszyscy uczestnicy otrzymali bardzo trudne zadanie, które polegało na wybraniu tylko jednego pieska spośród 200, które przebywają w schronisku, zrobieniu mu zdjęcia i  pomocy w znalezieniu mu nowego domu.  Można szukać chętnych do adopcji wśród rodziny, znajomych, zamieszczając ogłoszenia na forach internetowych. 

     Pomimo niesprzyjającej pogody dzieci z zaangażowaniem i wielkim przejęciem przystąpiły do zadania, fotografując swojego ulubieńca i starannie notując informacje o nim.

      Na pożegnanie zrobiliśmy wspólne, pamiątkowe zdjęcie i podziękowaliśmy pani Elżbiecie Dąbrowskiej i panu Justyniarskiemu za wyjątkową lekcję miłości do zwierząt.     

          Każdego zainteresowanego adopcją czworonoga  zapraszamy do schroniska  w Pudwągach, zdjęcia i informacje o pieskach na stronie internetowej schroniska.

Autor: Anna Płoska

 

//Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.