Sport to siła, to jest moc. Razem bądźmy więc co rok.

W dniu 14 września 2017r. grupa uczniów z naszej szkoły brała udział  w  III Paraolimpiadzie zorganizowanej przez WTZ Kętrzyn. Hasłem towarzyszącym rywalizacji było „Sport to siła, to jest moc. Razem bądźmy więc co rok”

 W imprezie wzięło udział 10 drużyn, około 120 uczestników. Do rywalizacji stanęli między innymi podopieczni: WTZ Olecko, WTZ Olszewo Węgorzewskie,  WTZ Ryn, WTZ Sejny, WTZ Biskupiec, WTZ Gołdap, WTZ Kętrzyn, Środowiskowego Domu Samopomocy w Kętrzynie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kętrzynie oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Kętrzynie.

Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach przystosowanych do stopnia ich niepełnosprawności. Konkurencje w jakich zmagali się nasi uczniowie to: bieg na 60 metrów, wyścig na wózkach, rzuty piłką lekarską i piłką palantową, rzuty osobiste do kosza, rzuty woreczkiem do obręczy, warcaby, slalom, przeciąganie liny, zbijanie balona, przenoszenie piłeczek ping-pong.

Głównym celem przedsięwzięcia była szeroko pojęta integracja oraz promowanie        i upowszechnianie sportu wśród osób niepełnosprawnych.  Ważnym celem była również rehabilitacja społeczna, nauka pokonywania własnych trudności, przeżywanie radości             z osiągnięć sportowych, nauka zdrowej rywalizacji  i wzajemnej pomocy.

Paraolimpiada zakończyła się wręczeniem pucharów i medali, których zdobyliśmy wszystkie kolory. Złoto zdobył uczeń Dawid Mroczkowski w przekładaniu piłeczek na czas – dla osób na wózkach, srebro również Dawid Mroczkowski w wyścigu na wózkach, natomiast uczennica Katarzyna Bukowska wywalczyła brązowy medal w rzutach woreczkami do obręczy. Drużyna naszej szkoły w składzie: Weronika Sędrowska, Wiktoria Siergiej, Katarzyna Bukowska, Dawid Mroczkowski, Jakub Domachowski, Nikodem Pietraszek, Fabian Bałdyga, Kamil Tokarski, Mateusz Snitkowski, Aleksander Chmielewski oraz opiekunowie: p. Natalia Mackiewicz oraz p. Aneta i Bartosz Machniewscy zdobyła I miejsce, a tym samym złoty medal w konkurencji przeciągania liny J

 Rywalizacja sportowa była bardzo emocjonująca i ważna, ale dla  wielu niepełnosprawnych sportowców nie mniej ważne było wzajemne poznanie się i spotkanie przy słodkim poczęstunku.

//Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.