Piszemy listy do chorych dzieci!

9-16 październik – piszemy listy do ciężko chorych dzieci!!!
W dniach od 9 do 16 października 2017 r. w naszej szkole w ramach Tygodnia Pisania Listów zostanie zorganizowana akcja pisania listów i kartek do chorych dzieci przebywających w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie, pt.: „List pełen życzliwości”. Akcja skierowana jest do wszystkich uczniów naszej szkoły. Jest to dobry czas na chwilę refleksji, na zatrzymanie się i pomyślenie nie tylko o sobie.
Wiele chorych dzieci większość swojego czasu spędza w domach i szpitalach. List pełen ciepłych, życzliwych słów pozwoli im rozproszyć uczucie samotności, dając powód do uśmiechu.
Być może właśnie w Waszych listach znajdą wsparcie i pocieszenie, którego tak bardzo potrzebują.
Listy będzie można wrzucać do specjalnie przygotowanej skrzynki, która zostanie zawieszona na tablicy znajdującej się przy bibliotece szkolnej lub przynieść do biblioteki.
Wierzymy w Waszą kreatywność i pomysłowość. Listy mogą być ozdobione kolorowymi, radosnymi rysunkami 🙂

Wszystkie Wasze listy, kartki i rysunki zostaną dostarczone bezpośrednio na oddział szpitalny.

„Czasami potrzeba tak niewiele, żeby z uśmiechem dziecka uśmiechnął się cały świat…”

Joanna Widuto