Światowy Dzień Origami

24 października przypada Światowy Dzień Origami. Origami to  sztuka składania papieru. Kolebką papierowych składanek były Chiny. Słowo origami jest jednak typowym słowem japońskim. Sztuka ta jest również najbardziej charakterystyczna właśnie dla kultury Japonii. Polega na tworzeniu figur z kwadratowego kawałka papieru poprzez zginanie, bez użycia nożyczek i kleju. Biblioteka szkolna we współpracy z panem Andrzejem Graczykiem zorganizowała zajęcia, na których dzieci miały okazję nauczyć się tej sztuki. Pan Andrzej cierpliwie, krok po kroku, objaśniał etapy tworzenia żabki i innych zwierząt. Dzieciom bardzo spodobały się zajęcia. Origami sprawia dużo radości, daje satysfakcję z wykonanej pracy, rozwija logiczne myślenie, fantazję, wrażliwość artystyczną, motorykę precyzyjną ręki oraz umiejętność koncentracji.

//Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.