RAJD NIEPODLEGŁOŚCIOWY

     W sobotę, 21 października wzięliśmy udział w Rajdzie Niepodległościowym, którego organizatorem był Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno- Krajoznawczego im, Wojciecha Kętrzyńskiego w  Kętrzynie, przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Kętrzyn i Urzędu Gminy Kętrzyn.

Wśród celów rajdu można wymienić:

  • uczczenie 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę;
  • poznanie walorów krajoznawczych regionu kętrzyńskiego;
  • krzewienie turystyki i krajoznawstwa oraz aktywnych form wypoczynku.

Mimo deszczowej pogody drużyna w składzie: Maja Jachimek, Julia Zborowska, Maciej Jachimek, Maciej Kiliszewski, Jakub Gasperowicz, Jakub Tokarski, Dawid Tofel, pod opieką Panów Bartosza Machniewskiego oraz Andrzeja Graczyka wyruszyła na spotkanie przygody.  Naszym celem i jednocześnie meta rajdu było Muzeum Mazurskie w Owczarni. Właśnie tam, nieco przemoczonych ale szczęśliwych, powitał nas jak zawsze gościnny Pan Aleksander Puszko, właściciel muzeum. Czekało na nas już rozpalone ognisko, przy którym rozgrzaliśmy się i upiekliśmy kiełbaski. Następnie odbył się konkurs historyczno-krajoznawczy dotyczący odzyskania przez Polskę niepodległości,działalności niepodległościowej na Warmii i Mazurach oraz znajomości regionu.Sukces odnieśli Maciej Kiliszewski oraz Maciej Jachimek zajmując odpowiednio drugie i trzecie miejsce.Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali wspaniałe nagrody.

//Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.