Zajęcia biblioteczne w klasie IB i IC

W ramach edukacji czytelniczej i medialnej w najmłodszych klasach naszej szkoły odbyły się zajęcia pt.: „Picture book- co to takiego?.” Celem zajęć było rozbudzenie w uczniach zainteresowania książką i obrazem. Czytanie doskonale rozwija wyobraźnię i wrażliwość dzieci. Dziecko słucha, ogląda, przeżywa, czyli zapoznaje się z całą gamą emocji, postaw i uczuć. Obecnie coraz częściej rodzice zamiast podać dziecku książkę, włączają bajkę. Musimy mieć świadomość, że bierne oglądanie telewizji nie pobudzi dziecięcej wyobraźni i myślenia. Książka to nie tylko tekst, ale również obraz.

Picture book to książka obrazkowa. Na zajęciach dzieci miały okazję obejrzeć książki Iwony Chmielewskiej, tworzyły również swoje własne książki obrazkowe. Dzieci przekonały się, że wspólne czytanie  może być świetną zabawą dla całej rodziny. Mogą wcielić się w role autora czy ilustratora i tworzyć swoją własną opowieść. 

Zajęcia miały swój finał w bibliotece szkolnej, dzieci mogły samodzielnie wypożyczyć ulubioną bajkę. Zajęcia prowadziła Joanna Widuto – nauczyciel bibliotekarz.

//Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.