Dzień 11 listopada był  w naszym mieście  szczególnie uroczysty. Obchodziliśmy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i 660 rocznicę nadania naszemu miastu praw miejskich.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości delegacja uczniów wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział w uroczystej mszy św. w intencji Ojczyzny i Miasta oraz ceremonii złożenia kwiatów pod pomnikiem ,, W hołdzie  poległym,  pomordowanym i zamęczonym Polakom – obrońcom ojczyzny 1939-1956”.

Od stycznia uczniowie naszej szkoły angażowali się w różne formy obchodów 660-lecia Miasta Kętrzyna.

10 listopada uczniowie klasy III A gimnazjum wraz z opiekunami Panią Joanną Małkiewicz i Panem Witoldem Jałoszewskim uczestniczyli w konferencji naukowej podsumowującej rocznicowe obchody. Konferencja ,, 660-lecie Miasta Kętrzyna- z dziejów Kętrzyna i okolic na przestrzenie wieków”  odbyła się w sali rycerskiej kętrzyńskiego zamku.

Z kolei 11 listopada uczniowie  klas III C , B i  II A    gimnazjum  wzięli udział w uroczystej mszy św. w intencji przyjęcia św. Marcina z Tours za Patrona Miasta. Po mszy czynnie uczestniczyli w orszaku świętomarcińskim, który przeszedł ulicami naszego miasta.

//Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.