Szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

4 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji uczniowie klas I-III obejrzeli specjalnie przygotowane na tę okazję przedstawienie kukiełkowe „Marzenia zajączka szaraczka”. Była to historia o niepełnosprawnym zwierzątku, któremu mimo wielu trudności udało się osiągnąć w życiu sukces.   Wielodniowy trud nauczycieli przygotowujących rekwizyty, dekoracje i uczestniczących w próbach opłacił się – spektakl spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem. Wszystkich chętnych zapraszamy do obejrzenia tego przedstawienia.

Tego dnia Samorząd Uczniowski odwiedził każdą klasę – uczniowie odczytali krótką informację na temat święta oraz wręczyli emblematy – logo niepełnosprawności.

Pani Małgorzata Olenkowicz przeprowadziła lekcje otwarte w klasach pierwszych. Uczniowie dowiedzieli się, czym jest niepełnosprawność. Biorąc udział w wielu interesujących zabawach i grach, przekonali się, jak trudno żyje się osobom z dysfunkcjami fizycznymi.

Wszyscy mogli obejrzeć okolicznościową wystawę, wyeksponowaną w holu przy wejściu do szkoły i naprzeciwko sekretariatu.

Na piątej godzinie lekcyjnej odbył się finał akcji. Przedstawienie obejrzeli  uczniowie klasy III a oraz zaproszeni goście: p. dyrektor Bożena Mickiewicz oraz p. pedagog Krystyna Tymcio. Po spektaklu nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów i nagród w okolicznościowych konkursach: plastycznym i literackim.

Szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych zorganizowali: p. Katarzyna Ciborska, p. Joanna Zapaśnik, p. Katarzyna Mikotowicz, p. Aneta Machniewska, p. Małgorzata Olenkowicz, p. Bartosz Machniewski i p. Szymon Januszanis.

Oto zwycięzcy konkursu plastycznego „ Chociaż się różnimy, co dzień razem się bawimy”:

Klasy I:

I miejsce – Zuzanna Pakosz, kl. I c

II miejsce – Julia Wysocka, kl. I c

III miejsce – Zuzanna Rynkowska, kl. I b

Wyróżnienia: Kornelia Kuśpiel, kl. I a i Karol Kotulski, kl. I a

Klasy II:

I miejsce – Natasza Staruk, kl. II a

II miejsce – Mateusz Karbownik, kl. II a

III miejsce – Nikola Grabias, kl. II a

Wyróżnienia: Bartosz Trzciński, kl. II a i Blanka Stunżo, kl. II a

Klasy III:

I miejsce – Agata Trafarska, kl. III c

II miejsce – Michał Januszanis, kl. III a

III miejsce – Adrian Zajdel, kl. III c

Wyróżnienia: Maksymilian Rymkiewicz, kl. III a i Weronika Komar, kl. III d

Przypomnijmy, że laureatkami konkursów literackich zostały:

Klasy IV-V:

I miejsce – Amelia Wieliczko, kl. IV b

II miejsce – Kinga Ciborska, kl. IV c

III miejsce – Agnieszka Domurad, kl. IV d

Klasy VI-VII

I miejsce – Izabela Iwaniuk, kl. VII a

II miejsce – Oliwia Usarzewicz, kl. VII a

III miejsce – Joanna Kreczman, kl. VI a

 

//Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.