Wigilia szkolna

W naszej szkole atmosfera świąteczna już trwa. Cały budynek – na zewnątrz, jak i w środku – jest pięknie ozdobiony. Wspaniałe Mikołaje przygotowane przez panią Małgorzatę Krupską cieszą oko już od wejścia do szkoły.   Godziny wychowawcze są okazją do klasowych wigilii…

20 grudnia odbyło się też tradycyjne spotkanie opłatkowe całej społeczności szkolnej. Uroczystość tę zaszczycili swoją obecnością: ksiądz prałat Albin Stankiewicz oraz emerytowani pracownicy szkoły. Zewsząd popłynęły życzenia. Złożyli je ksiądz proboszcz, przedstawiciele klas III i IV,  członkowie Samorządu Uczniowskiego. Ci ostatni mieli również świąteczny upominek dla nieobecnej p. Doroty Arszułowicz, z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia.

Pani Dyrektor Bożena Mickiewicz przypomniała, na czym polega magia świąt Bożego Narodzenia. Przemówienie p. Dyrektor przeplatane było świątecznymi cytatami naszych gimnazjalistek – laureatek Szkolnego Konkursu Literackiego.  Pani Dyrektor złożyła również wszystkim zebranym piękne życzenia. Jak co roku okazją do wzruszeń był montaż słowno-muzyczny, przygotowany przez p. Agnieszkę Kreczman i Jej koło teatralne „Antrakt”.  Nie lada gratką była kolęda zaśpiewana przez samą p. Agnieszkę! Za oprawę muzyczną odpowiedzialny był – debiutujący w tej roli – p. Sebastian Bednarczyk, który sam grał także na gitarze, towarzysząc Jego podopiecznym – perkusistom.

Na zakończenie wszyscy mieli okazję do przełamania się opłatkiem i złożenia sobie życzeń. Następna taka okazja dopiero za rok!

//Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.