Jesienny czas w świetlicy!!!!

„ Kto powiedział, że jesień jest smutna,
Że ma kolor szarego płótna,
Że jej prawie nie widać we mgle.
Kto to wszystko powiedział??
Ja nie…”

               „…Jesień to pora wesoła, roześmiana i gwarna jak szkoła….”
Właśnie tak dzieci spędzały swój czas po lekcjach w szkolnej świetlicy. Wykonywał różne prace plastyczne inspirowane tą niezwykle malowniczą porą. Pod kierunkiem wychowawców dzieci wykonywały, jesienne witraże z owoców, grzybów i liści. Wyczekiwana przez nas pora roku dała nam piękne dary jesieni, tj. kasztany, jarzębinę, żołędzie, dzięki którym zrobiliśmy piękne jesienne ozdoby.
Uczniowie w trakcie zajęć świetlicowych utrwalali nazwy ptaków oraz zasady ich dokarmiania. Obserwując zmiany zachodzące w przyrodzie poznaliśmy, także zachowania zwierząt przygotowujących się do zimy.
Jesień nie jedno ma oblicze, zachęca nas swoją różnorodnością ze świata przyrody nierzadko nas zadziwiając.

Tymczasem z okazji Dnia Nauczyciela, oficjalnie zwanego świętem Komisji Edukacji Narodowej, uczniowie uczestniczyli w zajęciach poświęconych m.in., historii powstania tego święta. Wykonywali portrety wychowawców, rozwiązywali rebusy i łamigłówki.
„Śpieszmy się kochać ludzi …”, takimi słowami wiersza Ks. Jana Twardowskiego zaczęliśmy pogadankę, jak należy się zachowywać w miejscach pamięci, na cmentarzach.
Następnie dzieci zapoznały się z historią odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji zrobiliśmy przepiękne kotyliony.
Z niecierpliwością czekaliśmy na „mikołajkowe” prezenty. Aby umilić czas oczekiwania, każdy wykonał podobiznę Mikołaja. Wszystkie prace zostały wywieszone i były ozdobą naszej świetlicy. Każdy został obdarowany słodkim upominkiem od Elfa i Śnieżynki.

Będąc w świetlicy nie zabrakło także czasu na to, aby odrobić lekcje i mieć więcej czasu wolnego w domu oraz na to, aby się świetnie bawić.  Chętnie sięgaliśmy po klocki, puzzle a także po wszelkie gry.

Z niecierpliwością czekamy co nam przyniesie zima. Efekty wszelkich naszych działań można na załączonych zdjęciach. Zapraszamy do galerii.

Wychowawcy świetlicy : Andrzej Graczyk, Katarzyna Mikotowicz, Joanna Zapaśnik i Natalia Król.

//Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.