Biblioteka szkolna poleca!

W ostatnim czasie nasza biblioteka pozyskała sporą ilość nowych książek dla dzieci. Podarowało nam je „Wydawnictwo Tuliszków”, z którym współpracujemy. Znalazły się wśród nich książki o zwierzętach, bajki, baśnie, poradniki dla dzieci. Każdy znajdzie coś dla siebie. Warto wiedzieć, ze od pierwszych dni naszego życia czytanie (nam, a później – przez nas) daje nam w zasadzie same korzyści. „Czytanie książek i innych tekstów pisanych usprawnia naszą pamięć, ale to nie jedyna korzyść. Lista plusów jest długa. Na jej czele dla wielu z nas znajduje się przyjemność (i często bywa ona argumentem całkowicie wystarczającym do sięgnięcia po lekturę), jednak dobrze jest mieć świadomość, że sprawiając sobie tę przyjemność, robimy jednocześnie coś bardzo cennego dla naszego mózgu, intelektu, życia społecznego a nawet zdrowia.”

Czytajmy, bo warto 🙂

 

//Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.