Zajęcia biblioteczne

Ogromną rolę w pracy biblioteki odgrywają uczniowie. W naszej bibliotece już kolejny ( trzeci) rok organizowane są zajęcia dla chętnych uczniów. W tym roku są to uczniowie klas IV, którzy uczestniczą w zajęciach, pomagają w pracach bibliotecznych, które wymagają od nich skupienia uwagi, koncentracji, zaangażowania i sumienności. Działalność koła ma przede wszystkim znaczenie wychowawcze. Przyczynia się do zwiększania zainteresowania książką. Rozbudza zainteresowania bibliofilskie, jest jedną z form uspołeczniania młodzieży, uczy zasad korzystania z biblioteki. Rozwija wśród uczniów postawy społeczne. Na naszych zajęciach uczniowie zajmują się nie tylko książką i pracami bibliotecznymi, próbują swoich sił w wielu różnych dziedzinach: wykonują prace plastyczne, dbają o wystrój biblioteki, szyją, przygotowują gazetki ścienne, obsługują czytelników, wcielają się w role aktorskie, biorą czynny udział w organizowanych akcjach czytelniczych i charytatywnych 🙂 Dziewczęta uczą się współpracy w grupie, dzielą się swoimi pasjami, zainteresowaniami, talentami. Razem spędzamy przyjemnie czas, tworzymy, rozmawiamy, pracujemy, wymieniamy się pomysłami 🙂
Opiekun grupy: Joanna Widuto

//Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.