Nasze marzenia – lekcja biblioteczna w klasie I B

„Dzieci lubią mieć marzenia,
Chcą, by były do spełnienia.
Każde w głowie ma guziczek,
Taki mały żółty pstryczek,
Co im świat piękniejszym czyni,
Od Krakowa aż do Gdyni.”
Hanna Niewiadomska
Dzisiaj ( 22.02.2018r.) w kasie I B odbyła się lekcja, pt.: „Nasze marzenia”. Kluczem do rozważań o naszych pragnieniach była bajka „O rybaku i złotej rybce”. Dzieci w skupieniu wysłuchały czytanej przez nauczyciela bajki, a następnie wypowiadały się na temat wysłuchanego tekstu. Rozmawialiśmy o tym, co to są marzenia?
Czy wszystkie się spełniają? Czy marzenia są potrzebne? Co wpływa na nasze marzenia? Czy posiadanie marzeń sprawia nam przyjemność? Czy marzenia są potrzebne w naszym życiu? Dzieci podzieliły się swoimi marzeniami z kolegami i koleżankami, a te najskrytsze zapisały na maleńkich rybkach. Podczas zajęć towarzyszyła nam złota rybka, która sprawiła dzieciom dużo radości. Nie przeszkadzał nawet fakt, iż nie była prawdziwa 🙂
Nauczyciel prowadzący: Joanna Widuto

//Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.