„Co nam przyniosła zima” – świetlica!!

„Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła!

Szczypie w nosy, szczypie w uszy.

Mroźnym śniegiem w oczy prószy ,

Wichrem w polu gna,

Nasza zima zła…”

W tym roku zima nie rozpieszczała nas swoją piękną aurą. Mimo tego dzieci w świetlicy szkolnej się nie nudziły.

Świetnie się bawiliśmy tworząc Bożonarodzeniowe prace plastyczne oraz dekoracje. W sali rozbrzmiewały kolędy i pastorałki.

Gdy wróciliśmy po feriach do szkoły „ostro” wzięliśmy  się do pracy.

Obchodziliśmy” Walentynki”. Dzieci zapoznały się z legendą o Św. Walentym, każdy mógł wykonać walentynkową kartkę, wrzucić do skrzynki walentynkowej i tym samym obdarować inną osobę miłym upominkiem.

Kilka dni później obchodziliśmy „Światowy dzień kota”. Dzieci dowiedziały się kilka ciekawostek o swoich pupilach, wykonały ciekawe prace plastyczne.

8 marca świętowaliśmy „Dzień Kobiet”. Chłopcy mieli okazję złożyć życzenia swoim koleżankom i Paniom. Podczas zajęć dzieci poznały ciekawe zawody wykonywane przez kobiety.

Pomimo brzydkiej pogody wiosna pomału wkradała się do naszej sali. Dzieci robiły piękne hiacynty oraz bociany, które zdobiły naszą salę.

Ostatnie dni marca to czas przygotowań do świąt. Dzieci pięknie kolorowały świąteczne obrazki oraz wykonywały piękne stroiki na stół wielkanocny.

Wzięliśmy także udział w WIELKANOCNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM ” Pisanki, palmy i ozdoby wielkanocne”, zorganizowany przez KCK Kętrzyn, w którym odnieśliśmy małe zwycięstwa indywidualne i grupowe:

• wyróżnienie za stroik wielkanocny
  • wyróżnienie Natasza Duchna
  • wyróżnienie Zofia Sapieha

Wszystkim serdecznie gratulujemy. Mamy nadzieję, że wspólnie osiągniemy większe sukcesy!!!

Zapraszamy do galerii…