Wyprawy czwartoklasistów

          Uczniowie klas czwartych Dziecka Dziecka postanowili spędzić na statku. Rejs po jeziorze Niegocin przyniósł czwartoklasistom wiele niezapomnianych przeżyć. Dzieci podziwiały piękne widoki i relaksowały się na słońcu, którego tego dnia nie brakowało.

     W kwietniu czwartoklasiści wybrali się do Teatru Lalek w Olsztynie. Dzieci

z zapartym tchem śledziły losy żydowskiego chłopca Josepha, który podczas II wojny światowej ukrywał się u ojca zakonnego . Sztuka „Dziecko Noego” skłoniła uczniów do refleksji, pokazała kawałek historii, ale nie zabrakło w niej również momentów beztroskiego śmiechu.

     Wizyta w Zwierzyńcu Warmińskim w Nikielkowie dała możliwość zobaczenia kilkudziesięciu gatunków zwierząt , są tam m.in. : strusie, emu, owce, krowy szkockie, daniele, osły, króliki wiedeńskie podpalane, bażanty, papugi, lamy i wiele innych. Można było zrobić z nimi zdjęcia, dowiedzieć się o ich zwyczajach, sposobie odżywiania, a niektóre nawet dotknąć czy wziąć na ręce.

//Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.