MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ MATEMATYCZNO- SPRAWNOŚCIOWY „ĆWICZ I LICZ”

11 grudnia odbyła się II edycja Międzyszkolnego Turnieju Matematyczno- Sprawnościowego „Ćwicz i licz” w 60-tą rocznicę śmierci Alberta Einsteina pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Kętrzyn. Turniej został oficjalnie otwarty przez pana Damiana Nietrzebę Zastępcę Burmistrza Miasta Kętrzyn. Gościliśmy również przedstawiciela Rady Rodziców Zespołu Szkół nr 1 pana Krzysztofa Kadelskiego.
Turniej był okazją do poznania historii życia A. Einsteina. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny pt. :”Byli sobie wynalazcy- Einstein”.

W tym roku frekwencja również dopisała i w turnieju wzięło udział siedem szkół podstawowych: SP z Kruszewca, SP z Wilkowa, SP z Biedaszek oraz szkoły z Kętrzyna- SP nr 1, SP nr 3, SP nr 4 i SP nr 5.
Turniej polegał na współzawodnictwie ośmioosobowych drużyn z każdej szkoły, w tym:
– dwuosobowe drużyny rozwiązywały ciekawe zadania matematyczne,
– dwuosobowe drużyny zmagały się z grą komputerową,
– czteroosobowe drużyny rywalizowały w konkurencjach sportowych z elementami matematyki.
Konkurencje odbywały się na przemian: konkurencja sportowa, zadanie matematyczne i gra komputerowa.
Każda drużyna miała swoich bardzo aktywnych kibiców, którzy z całych sił dopingowali zawodników. Podczas turnieju były niespodzianki również dla publiczności w formie zagadek i rebusów. Poprawne odpowiedzi nagradzane były słodkim upominkiem.
Końcowy wynik turnieju został ustalony na podstawie sumy punktów za poszczególne konkurencje oraz dodatkowe punkty za najlepsze kibicowanie.

WYNIKI TURNIEJU

I miejsce- Szkoła Podstawowa nr 4 w Kętrzynie
II miejsce – Szkoła Podstawowa z Wilkowa
III miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 w Kętrzynie

Dodatkowe kategorie:
I kategoria: za bezbłędne rozwiązywanie zadań matematycznych- dwie drużyny: SP z Wilkowa i SP nr 1 w Kętrzynie
II kategoria: za wzorową postawę sportową
Paulina Podbielska – SP w Kruszewcu i Krzysztof Jaskólski – SP nr 5 w Kętrzynie
III kategoria: dla najlepszej drużyny w grze komputerowej- SP nr 4 w Kętrzynie.

Nagrodzone zostały wszystkie drużyny.

Dziękujemy fundatorom nagród: Panu Burmistrzowi Miasta Kętrzyn, Panu Wójtowi Gminy Kętrzyn, Radzie Rodziców Zespołu Szkół nr 1 w Kętrzynie.

DZIĘKUJEMY UCZNIOM I OPIEKUNOM ZA UDZIAŁ W TURNIEJU.

Organizatorzy: p. Małgorzata Stefaniak – Rogowska, p. Joanna Proboszcz, p. Anna Płoska, p. Mariusz Michalak, p. Mariola Kruklis, p. Grzegorz Bartulewicz.