SZKOLNA WIGILIA

21 grudnia w małej hali MOSiR odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili: zastępca Burmistrza Miasta pan Damian Nietrzeba, proboszcz parafii św. Brata Alberta ks. prałat Albin Stankiewicz, proboszcz parafii prawosławnej ks. Paweł Siebiesiewicz, rodzice uczniów oraz emerytowani pracownicy szkoły.
Na wstępie o zabranie głosu został poproszony zastępca Burmistrza p. Damian Nietrzeba. Życzył on zebranym dużo zdrowia i zimowej aury, której wszyscy tak bardzo wyczekują. Następnie pani Dyrektor Bożena Mickiewicz mówiła o tym, co tworzy niezwykłą atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Życzyła, by miłość, pogoda ducha i życzliwość towarzyszyły nam nie tylko w czasie świąt, ale także przez cały rok. Odczytała również życzenia od swojego zastępcy p. Doroty Arszułowicz.
Jak co roku grupa teatralna „Antrakt” przygotowana przez panią Agnieszkę Kreczman zaprezentowała jasełka. Młodzi aktorzy przekonywali, że „Światło rozjaśnia mrok”. Po występie księża zainicjowali wspólną modlitwę,  po której wszyscy składali sobie życzenia, przełamując się opłatkiem.
Na zakończenie prowadząca uroczystość p. Katarzyna Ciborska, w imieniu pani Dyrektor, zaprosiła na poczęstunek.

 

//Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.