Pasowanie na czytelnika

W ubiegłym tygodniu w bibliotece szkolnej miało miejsce wielkie wydarzenie. Uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników naszej biblioteki.
Głównym celem uroczystości (pasowania na czytelnika) było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Podczas spotkania dzieci wysłuchały zagadek i dowiedziały się w jaki sposób dbać o wypożyczone książki. Samodzielnie złożyły podpis na karcie czytelnika i wypożyczyły ulubione bajki.
I wreszcie przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki szkolnej, zapoznanie się z jej regulaminem i zasadami wypożyczania, księgozbiorem. W tym momencie radość nowych czytelników była największa, gdyż między półkami ukryte zostały magiczne przedmioty.
Na pożegnanie nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe zakładki do książki.

//Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.