Wycieczka do Parku Technologicznego w Olsztynie

18 stycznia 2016r. uczniowie klas III gimnazjum w ramach doradztwa zawodowego wzięli udział
w wycieczce do Parku Technologicznego w Olsztynie, której organizatorem był Urząd Miasta Kętrzyn. Celem wyjazdu było min. zwiedzanie nowo powstałego Parku Technologicznego, udział w warsztatach multimedialnych nt. inkubatora przedsiębiorczości, crowdfundingu – finansowania społecznościowego, prowadzenia firm informatycznych, projektów badawczych.

Podczas wizyty uczniowie mieli okazję przyjrzeć się metodom prowadzenia firm informatycznych, technikom związanym z tworzeniem, obróbką cyfrową i redagowaniem responsywnych stron internetowych, wydrukiem trójwymiarowym, a także nowoczesnym rozwiązaniom w zakresie badania żywności. Całej wizycie przyświecało powiedzenie jednego z wykładowców: „Warto uczyć się programowania!” Dlaczego? Bo ta umiejętność gwarantuje informatykowi świetną pracę, pełną wyzwań i satysfakcji”.

//Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.