English Drama- przedstawienia po angielsku

„English Drama” przedstawienia po angielsku/ Joanna Hryniewicz-Wyszyńska
Technika dramowa to forma przedstawień, w których młodzież przedstawia sytuacje z życia, dialogi. wcielając się w powierzone role. Drama to  przedstawienia czynności połączone z użyciem wcześniej poznanych elementów językowych. Drama jest nie tylko produktem finalnym w postaci przedstawienia czy scenki, ale także procesem, w trakcie którego uczniowie poznają język obcy.

Korzyścią ze stosowania zadań dramowych jest to, że uczniowie mają możliwość wykorzystania zwrotów językowych w naturalnej komunikacji. Zastosowanie języka w naturalnej komunikacji, to niewątpliwie jedna z największych zalet przedstawiania dramy. Drama poprzez odnoszenie się do czynności z życia codziennego buduje pewność siebie uczniów w użyciu języka oraz rozwija umiejętność współpracy w grupie. Odnosi się nie tylko do różnych stylów uczenia się lecz również buduje dobre relacje między uczniami w klasie. Poniżej dramy wykonane przez uczniów różnych klas i o różnej tematyce.

Drama kl 1 A gimnazjum ” Bus Stop Love” opisującą sytuację, kiedy dwoje młodych ludzi, którzy umówili się na  spotkanie na przystanku i będąc na nim,  nie może się spotkać.

Drama kl 1B  gimnazjum, „The Holiday”, opisującą do jakich manipulacji ludzie są w stanie sięgnąć, żeby  zrobić na kimś duże wrażenie.

Drama kl.2C gimnazjum „The Audition” pokazującą stres i wysiłek ludzi zebranych na przesłuchanie  do roli filmowej.

 

 

 

 

//Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.