ZAJĘCIA SZACHOWE W NASZEJ SZKOLE

               Od 1 października 2015 roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klasy I B (grupa sześciolatków) uczęszczają na zajęcia szachowe. Grupa liczy 8 osób – 4 dziewczynki i 4 chłopców. Dzieci raz w tygodniu poznają tajniki gry w szachy i rozwijają swoje wiadomości i umiejętności.

           Gra sprawia im wielką przyjemność, uczy logicznego myślenia i koncentracji. Choć nasze zajęcia rozpoczęły się zaledwie 4 miesiące temu już możemy pochwalić się pierwszymi sukcesami. 24 stycznia jeden z naszych graczy – Mateusz Woźniak brał udział w Turnieju w Kętrzyńskim Centrum Kultury i zajął II miejsce.

           Warto podkreślić, że nasi zawodnicy mają zaledwie po 6 lat a ,,grają jak zawodowcy’’. Z każdym tygodniem ich umiejętności rosną a wiedza jaką zdobywają z pewnością zaprocentuje w przyszłości! W najbliższym czasie planujemy do kolejnego turnieju zachęcić wszystkich i pokazać, jak grają maluchy!!! Trzymajcie kciuki!

                                                                                               Ewelina Chałkowska- Dwulat

DSC_0059 DSC_0061 DSC_0060 DSC_0062 DSC_0063 DSC_0064 DSC_0065 DSC_0066

//Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.