Pen Pal Club: Listy z Australii

Pen Pal Club: Listy z Australii/  Joanna Hryniewicz-Wyszyńska

Wczoraj,  9 marca 2016, uczniowie klasy 2b gimnazjum otrzymali wyczekane listy od swoich przyjaciół korespondencyjnych z Australii.

Radość była przeogromna. Uczniowie byli bardzo szczęśliwi i zadowoleni, co przełożyło się również pozytywnie na ich poczucie pewności siebie w kompetencji językowej. Wszyscy  uczniowie po raz pierwszy w życiu, czytali listy w języku angielskim, skierowane  wyłącznie do nich. Uczniowie przeczytali listy a później przedstawili kilka informacji o osobie z którą korespondują.

Okazało się, że większość młodzieży z Kalbarri trzyma papugi jako zwierzęta domowe i z reguły mają tych papug kilka. Niektórzy pisali o różnicach między footballem europejskim a australijskim. Większość z nich gra w „netball” która jest grą podobna do” volleyball” czyli siatkówki

Oprócz listów  otrzymaliśmy broszurę o szkole Kalbarri wraz z planem zajęć szkolnych, konkursami szkolnymi, oraz projektami odbywającymi się w szkole. Okazało się, że kilkudniowe obozy są w planie szkoły na stałe a każda klasa wyjeżdża  w inne miejsce. Natomiast pływania, w ramach przedmiotu wychowanie fizyczne, uczniowie uczą się  na pobliskiej plaży. W gazetce szkoły, pani dyrektor , przypominała uczniom o używaniu balsamów przeciwsłonecznych przed wyjściem na pływanie oraz odpowiedniego rodzaju okrycia głowy, zabezpieczającym przed porażeniem słonecznym.

listy 2

Listy z Australii

 

listy 1

Radość klasy 2 b gimanzjum z otrzymanych listów

//Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.