Diagram literowy

Diagram literowy / Joanna Hryniewicz-Wyszyńska
Podczas lekcji j. angielskiego klasa IV C otrzymała zadanie ułożenia jak największej ilości słów w ciągu 2 minut. Do wykorzystania uczniowie szkoły podstawowej mieli diagram i mogli korzystać jedynie z tych liter które były w diagramie

tablica

Uczniowie zabrali się z energią i zapałem do pracy. Jak zwykle w tego typu zadaniach im bliżej końca tym więcej pomysłów. Dzieci wymyśliły aż 50 słów. Warty uwagi jest fakt, iż niektóre ze słów wykraczały poza program nauczania klas szkoły podstawowej. Po zakończeniu zadania odbyło się wspólne czytanie i podawanie znaczenia słów

tablica 2

Uczniowie klasy IV c są bardzo kreatywni a nauka języka sprawia im radość. Rodzice mogą mieć powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

kl 4c

//Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.