JESIENNA SURÓWKA – SAMO ZDROWIE

Jesienna surówka “Samo zdrowie”. Pokrój kapustę na kawałeczki i pokrojoną włóż do miseczki. Umyj ogórek, obierz dokładnie, po czym w kosteczkę pokrój go zgrabnie. Marchewkę umyj, obierz ze skórki, zetrzyj na tarce na cienkie wiórki. Rozłup orzechy, wyrzuć łupiny, a środek pokrusz w małe drobiny. Umytą natkę pokrój drobniutko, w jedną surówkę połącz wszyściutko i całość razem mieszaj chwileczkę, dodając miodu jedną łyżeczkę. Potem surówkę odstaw na boczek. Gdy puści pełen witamin soczek, wygodnie sobie przy stole siadaj i “ Samo zdrowie” łyżką zajadaj.

                                                                               Małgorzata Strzałkowska

 

Klasa II c skorzystała z rady pani Małgorzaty .Własnoręcznie wykonała surówkę. Skrupulatnie, punkt po punkcie łączyliśmy i mieszaliśmy składniki. Na koniec nastąpiła degustacja. Większość dzieci stwierdziła: “nie dość, że zdrowa to jeszcze i pyszna.” Polecamy!!!

//Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.