Pen Pal Club: „A picture is worth a thousand words”

Pen Pal Club:  „A picture is worth a thousand words”/ Joanna Hryniewicz-Wyszyńska

Pisanie listów z osobą której się nie zna i  nigdy nie widziało jest procesem, który zawiera wiele emocji. Oscyluje on bowiem od chęci pokazania się z jak najlepszej strony do obawy, co możemy powiedzieć o sobie i na ile się otworzyć i jak zostaniemy przyjęci przez drugą osobę.

Ogólnie, korespondencja oprócz rozwijania środków językowych wnosi wiele w samorozwój oraz umiejętność prezentowania siebie,  oraz umiejętność samoobserwacji oraz rozwija komunikację w szerokim znaczeniu tego słowa. Uczniowie z zaangażowaniem włączyli się w prace związane z korespondencją oraz wykazują się samodyscypliną  w wymianie listów. Tym bardziej ucieszył ich fakt, kiedy  nasza grupa korespondencyjna z Australii, przesłała nam indywidualne zdjęcia osób, z kartkami ze swoim imieniem, w celu ułatwienia identyfikacji.

Ponadto, otrzymaliśmy również zdjęcia grupowe od uczniów z Australii. Emocje sięgnęły zenitu, kiedy każdy mógł zobaczyć osobę z którą pisze.  Inicjatywa ta spotkała się z odzewem naszych uczniów, którzy chętnie i bez oporów pozowali do indywidualnych i grupowych zdjęć.  I jak mówi angielskie przysłowie „A picture is worth a thousand words” wymiana zdjęć zwiększyła nie tylko motywację, ale i świadomość, że uczniowie korespondują z sympatycznymi nastolatkami z Australii.

Uczniowie z Australii po otrzymaniu naszych listów:

Aussies2

image1(1) image1 image2(1) image2 image3(1) image3 image4 image5 indeks

 

Uczniowie z Kętrzyna:

 

Adrian i Damian Angelika Klaudia Aleksandra Dawid Kacper Adrian (2)

Adrian and Adrian Adrian i DamianDawid Kacper Patryk izabela kacper Patryk again Kacper Patryk Kasia kingaKlaudia sebastian pawel oliwier Weronika i ewa Weronika i weronika o wiktoria 1

//Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.