Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt

W dniach 16-17.04.2016  w Gardei zakończył się Ogólnopolski  Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt im. Mariana Skrabalaka o puchar Wójta Gminy Gardeja. Organizatorem turnieju było Gminne Stowarzyszenie Junior Gardeja. Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych rocznika 2004 oraz 2005. Do zawodów stanęło 17 zespołów a były to: z rocznika 2004 Vistal Gdynia, Bellator Ryjewo, MTS Kwidzyn, SP5 Koszalin, SP2 Tczew, Vambresja Worwo Wąbrzeźno , Varsovia Warszawa, Junior Gardeja.

Natomiast w roczniku 2005 były to Vistal Gdynia, SP2 Kwidzyn, SP4 Kwidzyn , SP2 Tczew, Vambresja Worwo Wąbrzeźno , Varsovia Warszawa,SP9 Elbląg, UKS Zryw Kętrzyn, Junior Gardeja.  Wszystkie mecze były bardzo zacięte, dziewczęta chodź jeszcze młode popisywały się swoimi nabytymi  umiejętnościami . Turniej ten odbył się już po raz 8  i od samego początku cieszył się dużą frekwencją. Można powiedzieć , że jest to jeden z największych turniejów dziewcząt  w województwie pomorskim.

– Nasz zespół po raz pierwszy wziął udział w zawodach piłki ręcznej. Sam udział w turnieju jest dla młodych zawodniczek dużym przeżyciem, ale choć w tej kategorii wiekowej wynik jest sprawą drugorzędną to cieszy mnie fakt, że z powodzeniem rywalizowały ze swoimi rówieśniczkami z większych ośrodków. Bilans naszego zespołu to dwa przegrane i pięć wygranych meczy, ostatecznie uplasował nas na 5 miejscu w turnieju.

Składam serdeczne podziękowania rodzicom za sfinansowanie wyjazdu swoich dzieci i gratuluje osiągniętego przez nasze zawodniczki wyniku sportowego. Dziękuję Pani Dyrektor oraz Radzie  Rodziców naszej szkoły za dofinansowanie wyjazdu.

Wyniki naszego zespołu:

UKS „ZRYW” KĘTRZYN – SP 2 KWIDZYN      7:6

UKS „ZRYW” KĘTRZYN – SP 9 ELBLĄG         10:17

UKS „ZRYW” KĘTRZYN – VISTAL GDYNIA 4:14

UKS „ZRYW” KĘTRZYN – SP 2 TCZEW           11:5

UKS „ZRYW” KĘTRZYN – VARSOVIA WARSZAWA 14:2

UKS „ZRYW” KĘTRZYN – SP4 KWIDZYN      9:6

UKS „ZRYW” KĘTRZYN – SP 2 KWIDZYN     13:8

Klasyfikacja końcowa:

  1. VISTAL GDYNIA
  2. JUNIOR GARDEJA
  3. SP 9 ELBLĄG
  4. VAMBRESJA WORWO WĄBRZEŹNO
  5. UKS ZRYW KĘTRZYN
  6. SP 2 KWIDZYN
  7. SP 2 TCZEW
  8. VARSOVIA WARSZAWA
  9. SP 4 KWIDZYN

Skład naszego zespołu:

Kaja Brancewicz (bramkarz), Karolina Warno (6 bramek), Monika Młyńczak, Anastazja Ziemnicka, Oliwia Wołkowska, Karolina Warda (4 bramki), Iga Puchta (15 bramek), Wiktoria Pupel (43 bramki), Malwina Chudzik.

Trener zespołu & autor artykułu: Daniel Wróbel

H

H

H

//Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.