Lekcja historii inaczej

Czwartkową lekcję historii dla uczniów klas drugich gimnazjum przeprowadziła Grupa Artstyczna ,,Rekonstrukto” z Lublina.

Temat lekcji to – ,, Staropolski sarmatyzm i epoka szlachecka”.

W trakcie tej niecodziennej lekcji uczniowie poznali tradycyjny strój polskiego szlachcica i krótką historię sarmatyzmu. Uczestniczyli w procesie kobiety podejrzanej o czary. Najdzielniejsi mieli okazję uczestniczyć w krótkiej lekcji fechtunku i spróbować swoich sił    w pojedynku na szable. Szczególne emocje wywołał pojedynek stoczony o dobre imię  koleżanki  z klasy.

Największe zainteresowanie zarówno chłopców jak i dziewcząt wzbudziły jednak modele różnych rodzajów broni.

Dlaczego wszystkie lekcje historii nie mogą tak wyglądać?

autor artykułu: Elżbieta Krzak

//Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.