Wiersze humorem pisane

Dnia 19.05.2016 r. uczniowie klasy II d SP z wychowawcą Krystyną Klancewicz i opiekunem  Katarzyną Mikotowicz wyruszyli do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Św. Jana Pawła II przy ulicy Klonowej w Kętrzynie. O godz. 9.00 rozpoczął się I wojewódzki konkurs poezji na wesoło „Wiersze humorem pisane” pod patronatem Starosty Kętrzyńskiego. Uczeń klasy II d Emil Bednarczyk wystąpił z utworem Juliana Tuwima pt. „Dżoncio”. Był najmłodszym uczestnikiem w kategorii Szkoła Podstawowa. Wiersz przedstawił w sposób bardzo humorystyczny. W konkursie uczestniczyły dzieci klas IV-VI i gimnazjum ze szkół  z Giżycka, Węgorzewa, Bartoszyc i Kętrzyna. Podczas obrad komisji czas umilały nam dziewczynki  ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, które  śpiewały w trzech językach: polskim, francuskim i angielskim.

Po wysłuchaniu wszystkich wierszy uczestnicy i ich opiekunowie z klasą II d zostali zaproszeni na poczęstunek do szkolnej biblioteki. Podziwiano książkę z bajkami napisanymi przez podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kętrzynie. Niektórzy z nich to byli uczniowie naszej szkoły.

Ważnym momentem było ogłoszenie wyników konkursu. Uczeń klasy II d  Emil Bednarczyk przygotowany przez Krystynę Klancewicz zajął zaszczytne III miejsce. Rozdano upominki i dyplomy dla uczestników i podziękowania dla opiekunów. Wspólnie zaśpiewano piosenkę „Chodź, pomaluj mój świat” zespołu 2 plus 1.

Na koniec wszyscy zostali oprowadzeni po szkolnych salach, pracowniach. Klasa II d skorzystała z możliwości zabawy na szkolnym placu zabaw. Uczniowie byli zachwyceni i szczęśliwi z sukcesu kolegi, pobytu w placówce i zabaw.

emil1 emil2 emil3 emil4 emil5

 

//Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.